Overclock Uygulamalarının Tümünün Sahte Olduğu Kanıtlandı!

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Overclock Uygulamalarının Tümünün Sahte Olduğu Kanıtlandı!
Yanlış okumadınız başlığı! Şuanda MaxiCep'te veya başka forumlarda bulunan tüm overclock uygulamalarının sahte olduğu anlaşıldı!

Overclock uygulaması: http://www.maxicep.com/symbian-s60v...zu-800-mhzye-kadar-overclocklayin-517928.html

Ayrıca bazı CFW'lere uygulanan overclock modu: http://www.maxicep.com/s60v5-sistem...z-v2-vovanin-modu-gercek-olabilir-634203.html

Bu iki modda şuan piyasada aktif olarak bulunan overclock uygulamalarıdır. Hepsi sahte!

İşte kanıtı:

Overclock ntllhail uygulandıktan sonra:

GLBenchmark 1.1.7 programı ile
CPU: Float performance: 1.845 [-0.002]
CPU: Integer performance: 7.115 [+0.105]

SpeedTest: 4.9824 [-0.1040]

Overclock ntllhail sildikten sonra:

GLBenchmark 1.1.7
CPU: Float performance: 1.847
CPU: Integer performance: 7.010

SpeedTest: 5.0864

###################################

Vova'nın 600 Mhz V2 Overclock Modu Uygulanınca:

GLBenchmark 1.1.7
CPU: Float performance: 1.847 [+0.005]
CPU: Integer performance: 7.010 [-0.092]

SpeedTest: 5.0864 [+0.0485]

Vova'nın 600 Mhz V2 Overclock Modu Silinince:

GLBenchmark 1.1.7
CPU: Float performance: 1.842
CPU: Integer performance: 7.102

SpeedTest: 5.0379

GLBenchmark sonuçları ne kadar yüksekse o kadar iyi
SpeedTest sonuçları ne kadar düşükse o kadar iyi

Test edilen telefon: Nokia 5230 V51.0.002 RM-588 C6v42 Portlu CFW Yüklü [T.C.K v1 Ultimate Final SP2 Stil 2]

Sonuçlara göre telefonda onda birlik artış ya da azalış olmuş. Bazısında overclock uygulama sonrası hız yüzde bir oranda artarken bazısında yüzde bir oranda azalma olmuş. Bu da her testte değişen yüzdelik dilimi ile ifade edilince, overclockların tamamen sahte olduğu ortaya çıkıyor!

• Beğen
Tepkiler: stuffalp, Uchiha Sasukee, stalker535 ve 1 kişi daha

CilginTurk1

CilginTurk1

Üye
Ben hiç denememiştim zaten.Ama bir dakika bazı üyeler bu uygulamadan sonra telefonlarının çok ısınıp ramlerinin yandıkları söylediler.O zaman bunları söyleyenlerde kolpa :blink:

mc.a

mc.a

Üye
Ben hiç denememiştim zaten.Ama bir dakika bazı üyeler bu uygulamadan sonra telefonlarının çok ısınıp ramlerinin yandıkları söylediler.O zaman bunları söyleyenlerde kolpa :blink:

Büyük ihtimal :oke:

Mert045

Mert045

Üye
Zaten biliyordum yalan olduğunu bu telefonlara nokia güncelleme getirmeden yada bootloader kırılmadan overclock olmaz.

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi

Telefonlarını yakanlar overclock ile bağdaştırmasın lütfen. Telefonla çok fazla uğraşırsan, aşırı yüklenirsende yanar bozulur. Belki de o "yandı" diyenler ortalığı gaza getirmek için söylüyorlardır. Yoksa binbir pişmanlık duymazlar mı?

- Telefonum yandı overclock sonrası. Yaşasın overclock doğru :oley

Yoksa bu mu daha gerçekçi:

- Lanet olsun! Telefonum çöktü overclock yüzünden! Bir daha overclock mu? Hayır! Gitti güzelim cihaz!

• Beğen
Tepkiler: ByKatre
mc.a

mc.a

Üye

Telefonlarını yakanlar overclock ile bağdaştırmasın lütfen. Telefonla çok fazla uğraşırsan, aşırı yüklenirsende yanar bozulur. Belki de o "yandı" diyenler ortalığı gaza getirmek için söylüyorlardır. Yoksa binbir pişmanlık duymazlar mı?

- Lanet olsun! Telefonum çöktü overclock yüzünden! Bir daha overclock mu? Hayır! Gitti güzelim cihaz!

Çok haklısın üstad :oke:

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Bu uygulamalar zaten bana pek inandırıcı gelmiyordu. Bu konuda son noktayi koymuş.

CilginTurk1

CilginTurk1

Üye

Aynen öyle kardeşim.Verdiğin bu bilgi için teşekkürler.Acaba telefonunu psikolojik olarak hızlandı sananlar şimdi ne düşünüyor?Merak etmiyor değilim :aha:

• Beğen
Tepkiler: ByKatre ve Silinen Üye 94869
Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Varsa başka overclock uygulamaları veya yöntemleri, verin hemen test edeyim.

Catastrophetmd

Catastrophetmd

Üye
telefonun ideal hızı kaç olmalı (speed test uygulamasına göre )
benimki 4.78 yazdı en son.

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
HakaN-06

HakaN-06

Üye
Zaten şehir efsanesinden başka bir şey değildi overclock işi :D Sadece göstermelik sayılar onlar

0yLesineBiri

0yLesineBiri

Üye
yüksek hızlı cpu nun hızı düşük olarak ayarlanmışsa overclock ise yarar belki . Düşük hızlı olarak üretilen cpu hızını artırmak için kullanılamaz donanım desteklemez . O yüzden zaten overclock işi zaten yaş :)

marist

marist

Üye
Ben İnanmıyordum Zaten :D KuLLanmadım da Hiçbir Zaman.

aleranol

aleranol

Üye
pekiya s3 için ne olacak? Cpu 680 mhz ye kilitlemmiş. 800e çıkmıyormu?

avcitalip

avcitalip

Üye

Ben 5800'ımda Denemiştim Fakat Çalışmadığını Fark Edip Kaldırdım,Banada Donanım Desteklemez Gibi Geliyordu Zaten

ama kafama takılan şöyle birşey var ;

symbian^3'lü Cihazlarda 800 MHZ işlemci Var Fakat 680 MHZ ye düşürülmüş peki Nokia düşürmek yerine neden 680 MHZ'lik İşlemciler Takmamış?

Avunyali

Üye
Sayın Talapavci
Şimdi mesela nokia c7 miz var diyelim onda da 800 mhz işlemci hızı var ama nokia boot loader bunu azaltıyor çünkü işlemciye fazla dayanmasın ve bozulmasın diye eğer tam 680 mhz koysalardi telefon bozulma şansı artar .

themardinli

themardinli

Üye
bende inanmamıştım zaten :D :D

HakaN-06

HakaN-06

Üye
Sayın Talapavci
Şimdi mesela nokia c7 miz var diyelim onda da 800 mhz işlemci hızı var ama nokia boot loader bunu azaltıyor çünkü işlemciye fazla dayanmasın ve bozulmasın diye eğer tam 680 mhz koysalardi telefon bozulma şansı artar .

Yanlışın var dostum. Nokia, cihazlar bozulmasın diye değil şarjı daha iyi gitsin diye 680 mhzye düşürüyor

dumanibo

dumanibo

Üye
Hele ben hiç mi hiç inanmamıştım :s

Üst Alt