Overclock Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

mahzunikaya

mahzunikaya

Üye
    Konu Sahibi
Overclock Nasıl Yapılır?
İntel Core 2 Duo CPU E4500 2,20GHz işlemeciye overclock nasıl yapılır?

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
Tepkiler: mahzunikaya
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Gerçekmi Acaba 3.5 GHZye Aşırtma? Bende E8200 Var 2.70 İ Zor Yiyor

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Zor ama uğraşman iyidir
Öncelikle iyi bi soğutmaya sahip olmanız
Daha sonra yavaş yavaş frekanslarla ve voltajlarla azar azar oynayıp test yapacaksın en optimal ayarı bulana kadar deniyeceksin

• Beğen
Tepkiler: mahzunikaya
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Zor ama uğraşman iyidir
Öncelikle iyi bi soğutmaya sahip olmanız
Daha sonra yavaş yavaş frekanslarla ve voltajlarla azar azar oynayıp test yapacaksın en optimal ayarı bulana kadar deniyeceksin
Nettekilere Baktım Ama Adam 2.66 Dan 3 GHZye Çıkarıyor Aynı Ayarlarla Benimki Yemiyor Anlamadım Gitti :D

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Nettekilere Baktım Ama Adam 2.66 Dan 3 GHZye Çıkarıyor Aynı Ayarlarla Benimki Yemiyor Anlamadım Gitti :D
Her işlemci aynı değil
Senin yaptığın overclocku belki aynı işlemci ile isterse LN2 soğutma kullansa bile yapamayacak
Veya başkasının stock soğutucu ile yaptığı overclocku sen ne yaparsan yap yapamaya bilirsin

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Her işlemci aynı değil
Senin yaptığın overclocku belki aynı işlemci ile isterse LN2 soğutma kullansa bile yapamayacak
Veya başkasının stock soğutucu ile yaptığı overclocku sen ne yaparsan yap yapamaya bilirsin
Stock Fan Değilde Eski Anakartımda 2.80i Yedirtiyordm AMa Bunda 2.72 Den Yukarı Yemiyor Çözmedim Bi TÜrlü

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Stock Fan Değilde Eski Anakartımda 2.80i Yedirtiyordm AMa Bunda 2.72 Den Yukarı Yemiyor Çözmedim Bi TÜrlü
Anakartların önemi overclockta çok büyük
Anakart eğer voltjı regule edemez ise işlemciye düzenli bi akım gidemiyor ve sistem çöküyor

Anakartta kullanılan bileşenlerin kalitesi ve soğutma sı da önemli

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Anakartların önemi overclockta çok büyük
Anakart eğer voltjı regule edemez ise işlemciye düzenli bi akım gidemiyor ve sistem çöküyor

Anakartta kullanılan bileşenlerin kalitesi ve soğutma sı da önemli
Şimdi Diyeceksin Anakartınında Seninde Ama Eskisinde Voltajsız 2.80 e Çıkıyordu Ama HDD leri Filan Görmüyordu Düşürünce Görüyordu 1600 MHZ RAM Bulursam Bir Ara Denemek İstiyorumda Bakalım :)

Üst Alt