Otel enkazında can pazarı

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
delrico

delrico

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Otel enkazında can pazarı
VAN VALILIK BINASININ YANINDAKI PARIS OTEL COKTU... BINA ENKAZINDA COK SAYIDA YARALI VE OLU OLDUGU BELIRTILIYOR, COKEN BINADA KURTARILAN YARALILAR VATANDASLARIN KENDI IMKANLARIYLA OTOMOBILLERE YUKLENEREK HASTANELERE TASINIYOR. HALK VALILIK ONUNDE BIRIKTI, VALILIK BINASI OLMAK UZERE COK SAYIDA BINADA AGIR HASAR VAR.

DOĞU Anadolu bugün saat 13.41’de Richter ölçeğine göre 6.6 büyüklüğünde Van merkezli depremle sarsıldı. Iğdır’dan Hakari’ye Van’dan Şanlıurfa’ya kadar bütün yerleşim merkezlerinde hissedilen depremde bazı binalar yıkıldı, çok sayıda bina hasar gördü. Yaralanan çok sayıda kişi hastaneye kaldırılırken, enkaz altında kalanları kurtarma çalışması başlatıldı. Depremde can kaybının fazla olmasından korkuluyor.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü’nün merkez üssünü Van’a 30 kilometre uzaklıktaki Tabanlı Köyü olarak saptadığı deprem, yerin 5 kilometre altında meydana geldi ve 25 saniye sürdü. Kandilli’nin Richter ölçeğine göre 6.6, Atatürk Üniversitesi Deprem Araştırma Merkezi’nin 7 büyüklüğünde olduğu açıkladığı deprem, bazı binaların yıkıldığı Van kent merkezi ile Hakkari’de şiddetli olmak üzere Bitlis, Ağrı, Iğdır, Erzurum, Muş, Bingöl, Tunceli, Batman, Şırnak, Mardin, Diyarbakır, Siirt ve Şanlıurfa’da hissedildi.


BİNALAR YIKILDI, ENKAZ ALTINDA KALANLAR VAR


Depremin merkez üssü Tabanlı köyü ve çevre köylerle, kent merkezinde bir çok bina yıkıldı. Çatıları ve bacaları yıkılan, duvarları çatlayan bir çok bina hasar gördü. Kazım Karabekir Caddesi’nde ve Cumhuriyet Caddesi’nde yıkılan binaların enkazında kalanları kurtarmak için ekipler çalışma başlattı. Enkaz altından yaralı çıkarılanlarla sinir krizi geçiren bir çok kişi ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.
Yüzeye yakında olması nedeniyle yıkıcı etkisi büyük olan deprem sırasında telefonlar sustu, elektrikler kesildi. Depremle birlikte sokağa fırlayan halk, artçı şokların devam etmesiyle paniğe kapıldı. Bir çok kişi araçlarla kenti terk etmeye başladı. 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

ömer talat katı
Cevap
17
Görüntüleme
415
MAERKEK
mürteza16
Cevap
1
Görüntüleme
544
hasan3472ty
x-scarface
Cevap
0
Görüntüleme
349
x-scarface
Haydar
Cevap
1
Görüntüleme
383
ANIL
Cevap
2
Görüntüleme
291
Furkan Emekli


Üst Alt