örgün öğretimden açıköğretime geçiş

 • 16 Ağustos 2012
 • 31548 Okunma
 • 15 Cevap

0/5, 0 Oy
 1. arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi örgün öğretimden açık öğretime geçmek istiyorum. okuduğum bölümde hazırlık vardı kaldım ve şuan 2. sınıfa geçtim. alttan hazırlık, 2 dönem ingilizce ve tarih dersleri var. bölümüm Yiyecek İçecek İşletmeciliği. cevaplarınız için teşekkürler...:hmmm
   


  Yazan: alcnn
 2. üniversiteyi 4 yıllık mı kazandın yoksa iki yıllık mı açıköğretime ne için geçmek istiyorsun
   
 3. bence örgün de kal açık öğretim daha zor.herkes tutturamaz örgün ama aöf yi her insan tutturur barajı geçmen yeterli
   
 4. 4 yıllık. bölümü boşa okuduğumu düşünüyorum zamanım boşa harcanıyor. (liseyide turizm otelcilik okumuştum. ondan dolayı boşa geçiyor diye düşünüyorum)
   
 5. açıköğretimde hangi bölümü okuyacaksın? bi de yanlış hatırlamıyorsam aöf içinde ygs sınavına girmen gerekli madem sınava girmeyi göze alacaksın lysye de gir alanın ile ilgili başka bölüm yaz:oke:
   
 6. aynen öyle yapp. açıköğretim okursan zamanını boşa harcamış olursun. açıktan okuyan arkadaşlarım şu an bitirdiği böüme ilgili hiçbiri iş sahibi değil :)
   
  tguzel7 bunu beğendi.
 7. yine turizm otel işletmeciliği okuyacağım. öyle olursa 1 yılım kaybolacak. birde farabi öğrenci değişim projesi varmış. onunla geçme ihtimalim varmı? başvuruları falan nasıl oluyor. farabi ile olursa gazi yede geçebilirim.

  - - - Eklendi - - -

  mezun oluncada benim bu işi yapacağım mechul. diplomamı alıp başka işlere yönelmeyi düşünüyorum.
   
 8. o senin dediğin öğrenci değişim programıdır bir yada iki dönemlik olarak okulunu değiştirebilirsin belli bir ortalamaya sahip olman gerekecek bölümde değiştiremezsin:oke:
   
  alcnn bunu beğendi.
 9. yani şimdi sınıf kaybı olmadan kaldığım yerden aöf ye geçebilir miyim. ?
   
 10. kardeş o zaman sevdiğin bi bölümü tercih edip okusaydınn


  - - - Eklendi - - -

  farabi aga dediğin aynen herhangi bir şehirde bir dönem okuyabiliyorsun tr sınırları içinde tabi.
   
  AnqeLofHate ve tguzel7 bunu beğendi.
 11. bak ben senin yerinde olsam alanım ile ilgili bi bölüm seçerim sınava girip sonra da üniye gidip geçtiğin dersleri saydırabilirsin belki kaldığın yerden devam edemezsin ama en azından bi ihtimal şansın olur
   
 12. geçemezsin okuduğun okulu bırakıp tasdiknameni alıp aö ye kayıt yaptırman lazımm
   
 13. seve seve okuyacağız artık :(
   
 14. tabi sen sen ol sakın istemediğin bi bölümde mecburi okuma eğitim sistemi kurbanı olma gerekirse senelerce ders çalış ama yine de sevdiğin bölümü seç ve oku.
   
  tguzel7 bunu beğendi.
 15. lisede okurken bölüm çok güzeldi. ama sonra büyümeye başlayınca fikirler değişince alt üst oldu. şimdide iş işten geçti.
   
 16. sen lys yi bekle kardeş bende lisede makina okuyordum şimdi otomotive geçtim pişman oldum ama yapcak bişey yok mecburen okuyoruz bizi yönlendirenler adam değildi bana kalsa makinaya devam edecektim yapcak bişey yok artık.
   
Yüklüyor...
24/01/2018 - 06:58