Opera Mini 5 beta indirmeye sunuldu !`

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Da®kness

Da®kness

Üye
    Konu Sahibi
Opera Mini 5 beta indirmeye sunuldu !`
Bugün indirdim. Şuan Türkçe dil desteklisi yok sanırım. Doğuş teknoloji haberleri bölümüne 1-2 haftaya kadar çıkacakmış diye eklemiş...
Şimdilik görebildiğimiz yenilikler;
1. Metin kopyalama (1 tuşuna basarak)
2. Metin girişlerinin 2 ayrı şekilde yapılması [direkt olarak ekrana yada t9 kullanarak yapılabilen] için Settings / Advanced / inline Editing seçeneğine ilerleyip on yada off olarak değiştirerek [off olarak belirlenirse metin girişleri 4.2 sürümündeki gibi olacaktır]
3
. Ana ekrandaki opera, bbcnews, wikipedia kısayollarını silmek yada boş olan kısayollara atama yapmak istiyorsanız kısayol üzerine ilerleyip 1'e basarak çıkan seçeneklerden silip düzenleyebilirsiniz. incelemeleri için ergenekon61 nickli arkadaşımıza tesekkurler.
Opera 5 ten ilk ızlenim ve eski sürümle ilk kıyaslamalarım.

Kısayol tuşları bayağı değişmiş ve yeni 4 kısayol tuşu eklenmiş *+yukarı yön tuşu yeni sekme açıyor, *+aşağı yön tuşu sekmeyi kapatıyor, *+sol ve *+sağ yön tuşlarıda sekmeler arasında geçiş yapıyor.

Şu an beta sürümünde indirme yöneticisi bulunmuyor dosyaları telin orjinal tarayıcısıyla indiriyor

4.2 den çok daha hantal ve kullanılışsız olmasi eksi yönleri ama sekme ve text kopyalama özelliği artı olarak görünüyor.

Tarayıcı geçmişinde çok az bilgi saklıyor

Opera 4.2 den çok daha az ram tüketiyor, ama telin hafızasında birkaç mb boş yer bırakmak gerekiyor, yoksa hafıza dolu uyarısı veriyor tel

Bir linkin üzerine gelip 1 e basınca link yeni sekmede açılabiliyor.

# + 3 tuşu opara 4.2 de sayfanın en başına ve en sonuna gitmemizi sağlıyor ama bu özelli opera 5 betada yok

opera mini 5 in menüleri yavaş ve kullanılışsız olsada bazı sayfaları pc den daha hızlı yükleyebiliyor

Hızlı önizlemede 2 4 6 8 tuşları opera 4.2 de imleci hızlı şekilde hareket ettiriyor opera 5 te ise imleci hareket ettirmiyor komple bir sayfa hareket ettiriyor

opera 4.2 de 1 tuşuna basıp istediğimiz sayfayı resimleriyle yeniden yükleyebiliyoruz, opera 5 te bu özellik yok.

Opera 4.2 de adres satırına yazı yapıştırılamıyor opera 5 te bu özellik var

opera 5 in sayfa içi kelime arama kısayolu # + 3 beta aşamasın olduğu için bu özellik pek gelişmemiş, büyük sayfalarda arama sonuç vermiyor

Kurulum için buradan jad dosyasını bulabilirsiniz;

• Beğen
Tepkiler: kemal atakan

Mustafa Dümen

Mustafa Dümen

Üye
tesekkurler / bende indirdim ancak kimseye tawsiye etmiyorum gozlemdigim eksileri .....-karakterler olarak ozel karakter yok (yazdgm mesaji goruyorsunuzdur ? - bu surumde gene flash destegi yok /ben cop diyorum we kaldiriyorum umarim sizler begenirsiniz

Da®kness

Da®kness

Üye
    Konu Sahibi
tesekkurler / bende indirdim ancak kimseye tawsiye etmiyorum gozlemdigim eksileri .....-karakterler olarak ozel karakter yok (yazdgm mesaji goruyorsunuzdur ? - bu surumde gene flash destegi yok /ben cop diyorum we kaldiriyorum umarim sizler begenirsiniz

flash konusunda haklısın, karakter desteğide yakında artacaktır. Beta olduğunu unutma... :oke:

Mustafa Dümen

Mustafa Dümen

Üye
Ama 4.2 sürümünde bile ondan iyi telefonun mesaj kısmından yazdığım gibi yazıyorum bak şu mesajın güzelliğine ç,ğ,ı,ö,ş,ü var onda yapamıyorsun ve bir eksisi daha T9 yok tek tek yazmak var

A™a©a

A™a©a

Üye
Teşekkürler. Telefonuma kurdum ve şimdi onunla yazıyorum. ileri sürümleri çıktığında daha güzel olacaktır.
Correctboys nikin gibi hatalı mesaj yazıyorsun. :D senin türkçe karakter sorunun (t9) şöyle düzelecek Settings / Advanced / inline Editing. incelemeye devam edeceğim.

--------------- Ekleme ---------------

Pardon eksik yazdım. Inline editing seçeneğini off olarak belirle... :oke:

Da®kness

Da®kness

Üye
    Konu Sahibi
A™a©a;1634945' Alıntı:
Teşekkürler. Telefonuma kurdum ve şimdi onunla yazıyorum. ileri sürümleri çıktığında daha güzel olacaktır.
Correctboys nikin gibi hatalı mesaj yazıyorsun. :D senin türkçe karakter sorunun (t9) şöyle düzelecek Settings / Advanced / inline Editing. incelemeye devam edeceğim.

Yaptığın inceleme ve bizi bilgilendirmen için bende teşekkür ederim. :oke:

ergenekon61

Üye

sizin telefonunuz icin flash destegi olan tarayici varmida operada olsun diyorsunuz. Karakter ve yazi yazma konusunda haklisiniz ama su an beta ve ingilizce. Bu yaziyi opera mini 5 ten yaziyorum. :)

A™a©a

A™a©a

Üye
sizin telefonunuz icin flash destegi olan tarayici varmida operada olsun diyorsunuz. Karakter ve yazi yazma konusunda haklisiniz ama su an beta ve ingilizce. Bu yaziyi opera mini 5 ten yaziyorum. :)

karakter ve yazmada sorun yok. 4.2 deki gibi kullanabilirsiniz. Yukarıdaki mesajımı oku :oke:

Mustafa Dümen

Mustafa Dümen

Üye
A™a©a;1634945' Alıntı:

I.Si bilgilendirmen için sağol ama nickim hakkımda yorum yapmayı nerden esinlenerek yazdın , nicki ben belirledim ve gayet doğru , lütfen benim hakkımda yorum yapmayınız!..

Da®kness

Da®kness

Üye
    Konu Sahibi
Konu ateşlenecek gibi. istermisiniz, Q klavyeciler - F klavyeciler gibi iki parça olalım. :D operamini 5çiler - operamini 4.2ciler :kop2:

Mustafa Dümen

Mustafa Dümen

Üye

var veya yok ben sadece yok dedim Flash web browserleri için önemli bir özellik sadece belirttim ve eksisi olarak yazdim , Flash olarak telefonun orijinal WEB ini kullanıyorum ,

A™a©a

A™a©a

Üye
Correctboys özür dilerim. Sadece takıldım. Correct; doğru kelimesinden başka düzeltmek fiilinide karşılıyor. Espiri amaçlı olarak t9 hakkındaki düşüncelerin için böyle yazdım. Tekrar özür dilerim.

Mustafa Dümen

Mustafa Dümen

Üye
Ve Opera Web tarayıcısı var Flashlı size iyi bir cevap oldu mu telefonunuzda Flash destekli Web browseri olmadığını belirten arkadaş, , ,

Özür dilemenize gerek yok , Rahat olun , Sert çıkıştıysam da kusura bakmayın , ben biraz sertimdir , kırılmadınız umarım

Da®kness

Da®kness

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar bir web browser için yemeyin birbirinizi :ehe: değmez...

e_r_EN

e_r_EN

Üye
dokunmatik teli olanlar için güzel dizayn edilmiş şimdilik kanaatim n73 te gayet iyi

ergenekon61

Üye
A™a©a;1635000' Alıntı:
karakter ve yazmada sorun yok. 4.2 deki gibi kullanabilirsiniz. Yukarıdaki mesajımı oku :oke:

Teşekkür ederim arttık yazabiliyorum. :)

Gerize tek sorun kalıyor, önüzleme yaparken
2
4 6
8
tuşlarıyla sayfada hassas şekilde istediğimiz konuma hızlıca gidemiyoruz, bir tıkta bir sayfa ilerliyoruz. Ben bu özelliği hiç sevmedim, umarım opera labda sevmez finalde düzeltir bunu.

var veya yok ben sadece yok dedim Flash web browserleri için önemli bir özellik sadece belirttim ve eksisi olarak yazdim , Flash olarak telefonun orijinal WEB ini kullanıyorum ,

Flash olsa bile pek kullanılışlı ve hızlı olmaz. Ben operaya çöplük demene kızdım :D hiçkimse operaya böyle hakaret edemez :p

e_r_EN

e_r_EN

Üye
yazı kopyalama özelliği gelmiş bu çok güzel 1'e basıp copy text yapabilirsiniz :oke:

Da®kness

Da®kness

Üye
    Konu Sahibi
EsEsLi26es

EsEsLi26es

Üye
ben beğendim uygulamayı eski versiyon gibi uygulamanın kapanışında yavaşlık yok ayrıca görselliği çok hoşuma gitti karakter sorunuyla karşılaşmadım ben beta sürüm ingilizce çıkmış yakında tam sürüm ve türkçe desteği çıkacaktır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt