Opera 60.0.3255.27

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Opera 60.0.3255.27
Opera, dahili bir reklam engelleyici ve VPN içeren gelişmiş özelliklere sahip alternatif internet tarayıcıdır.

• Beğen
Tepkiler: Eren Değerli

Cadillac34

Üye
Bu Opera niye sürekli yavaş başlıyor yavaş açılıyor? RAM'i çok mu harcıyor?

Eren Değerli

Eren Değerli

Moderator
Bende normal hızda açılıyor. Belki senin pc de yavaşlık vardır. Ben yavaş açılma sorununu daha çok firefox ta görüyorum.

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Bende normal hızda açılıyor. Belki senin pc de yavaşlık vardır. Ben yavaş açılma sorununu daha çok firefox ta görüyorum.

Ubuntu üzerinde de Firefox oldukça hızlı açılıyor. Chromium geride kalıyor. SSD var.

RAM'i çok kullanması pek problem değil yeter ki doğru kullansın. Yavaş açılma işletim sistemine ve pc sistemine göre değişkenlik gösterebilir. SSD şart bu konuda.

Cadillac34

Üye
Ubuntu üzerinde de Firefox oldukça hızlı açılıyor. Chromium geride kalıyor. SSD var.

RAM'i çok kullanması pek problem değil yeter ki doğru kullansın. Yavaş açılma işletim sistemine ve pc sistemine göre değişkenlik gösterebilir. SSD şart bu konuda.
@eren3271 ve @ANIL Firefox da yavaş açılıyor. Windows Update sürekli güncel zaten. Windows 7 32bit 4 GB RAM İntel Core i3 320 HDD var. SSD uyar mı uymaz mı orasını bilmiyorum.

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
@eren3271 ve @ANIL Firefox da yavaş açılıyor. Windows Update sürekli güncel zaten. Windows 7 32bit 4 GB RAM İntel Core i3 320 HDD var. SSD uyar mı uymaz mı orasını bilmiyorum.

4GB RAM var ise 64-bit işletim sistemi kurman daha iyi olur. 32-bit 4GB RAM'i verimli kullanmaz.

• Beğen
Tepkiler: Eren Değerli, MAERKEK ve Cadillac34

Cadillac34

Üye
ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
O beni çok uğraştırır zaten. 15.6 inç ekrana 64 bit zaten olmaz.

Ekran boyutu ile alakası yok ki. 32-bit 4GB RAM ve üstünde bir anlam ifade etmiyor. 64-bit işletim sistemi yüklemen gerekiyor tam verim alman için. Tarayıcı ve diğer programların 64-bit versiyonlarını kullandığın zaman daha fazla performans alırsın.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
@Cadillac34 şu bilgisayarın marka modelini yazar mısın ? 64 bit diyoruz da desteğ var mı bakalım

Cadillac34

Üye
Ekran boyutu ile alakası yok ki. 32-bit 4GB RAM ve üstünde bir anlam ifade etmiyor. 64-bit işletim sistemi yüklemen gerekiyor tam verim alman için. Tarayıcı ve diğer programların 64-bit versiyonlarını kullandığın zaman daha fazla performans alırsın.
Sadece ekranla kalmıyor, bunun işlemcisi var anakartı var. 64bit kurmam için 64bit sürücüsü indirip denemem gerekiyor, destekliyor mu desteklemiyor mu diye.

@Cadillac34 şu bilgisayarın marka modelini yazar mısın ? 64 bit diyoruz da desteğ var mı bakalım
Samsung Notebook NP-R580-JS03TR

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Sadece ekranla kalmıyor, bunun işlemcisi var anakartı var. 64bit kurmam için 64bit sürücüsü indirip denemem gerekiyor, destekliyor mu desteklemiyor mu diye.

Samsung Notebook NP-R580-JS03TR

Destekliyor. Resmi sitede 64-bit sürücüler mevcut. Windows 10'da yükleyebilirsin hemen hemen bütün sürücüler otomatik olarak kuruluyor.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
@Cadillac34 samsung sitesinde vermiş aşağıda indirmeler kısmında sürücüler var 32/64 bit olarak yazıyor .

Cadillac34

Üye
JT03TR JT04TR değil model JS03TR

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
JT03TR JT04TR değil model JS03TR

Modeldeki işlemci i3 330M gözüküyor. 64-bit desteği var.

Oyun ile işin yoksa Windows yerine Ubuntu kurmanı tavsiye ederim. Windows'un sürücü konusunda geriye dönük desteği çok iyi değil.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

Cadillac34

Üye
Modeldeki işlemci i3 330M gözüküyor. 64-bit desteği var.

Oyun ile işin yoksa Windows yerine Ubuntu kurmanı tavsiye ederim. Windows'un sürücü konusunda geriye dönük desteği çok iyi değil.
Evet, i3-330M 2,13GHz Oyun var da o da Need For Speed Undercover var. Onu bile oynayamıyorum. Bilgisayar ısınınca kasılıyor donuyor, sonra kapanıyor.