Online Para Kazandıran Blog Fikirleri

Sponsorlu Bağlantılar

alex_18

alex_18

Üye
    Konu Sahibi
Blog açarak internetten online para kazanmak artık bir çok kişinin hobisi olmaktan çıkıp gerçek iş kimliğine bürünmeye başladı. Günümüzde blog sahiplerinin bir çoğu artık daha profesyonel yazılar yazmaya ve ilgi içerikler sunmaya devam ediyor. Bu konuda bir çok başarı örneğide mevcut.

isteyen girişimciler hangi alanlarda blog açabilirler. İşte bu sorunun cevabını bu yazımızda sizlerle paylaşacağız, aynı zamanda sadece blog açarak ve orjinal yazı yazarak para kazanılmadığı için sizlere yapmanız ve öğrenmeniz gereken diğer bilgileride sunacağız.

Blog kısaca Web günlüğü demek. İlk amacı günlük yazmak olan blog kavramı günümüzde bir çok terimide içine almaya başladı, örneğin yeni blog siteleri artık sadece kişilerin kendileri için değil okuyucuları içinde verdiği bilgilerle dolu. Örneğin bir örgü modelleri blogunda ilk zamanlar sadece blog sahibinin kendi yaptığı örgüler sergilenirdi. Gelişen teknoloji ve okuyucuların isteğiyle artık blogcular sadece kendi yaptıkları işleri değil, okuyucularının da örgü modellerine haber olarak blogunda yer vermeye başladı.

Moda blogu açmak
Moda konusunda bilgileriniz var ise ve eleştri + beğenme ile ilgili yazılarınızı bir blog açarak okuyuculara sunabilirsiniz. İlk zamanlar blogunuzun okunma oranı az olabilir ama pes etmez ve doğru konularla yolununuza devam ederseniz yaklaşık 4-5 ay içerisinde para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Moda bloğu açabileceğiniz 10 Konu

1. Bayan giyim moda blogu
  2. Gelinlik modelleri blogu
  3. Abiye modelleri blogu
  4. Ayakkabı modelleri blogu
  5. Takı modelleri blogu
  6. Defileler üzerine blog
  7. Elbise kombinleri blogu
  8. Marka trendleri blogu
  9. Hamile giyim blogu
  10. Çocuk giyim moda blogu
Firma Röportaj blogları açmak

En az rastlanılan blog türlerinden biridir. Oysaki para kazanmaya en yakın blog sistemidir. Örneğin İstanbul spor kulüpleri hakkında bir blog açtığınızı düşünün. İstanbul’daki tüm spor kulüplerinin önce tanıtımlarını yayınlayın ardından spor ile ilgili röportajları yapın ve yayınlayın. Ardından işinize sıkı sarılırsanız ve okuyucu kitlenizi elinizde tutmayı başarırsanız firmalar size ücret ödeyerek röportaj yapmaya başlayacaktır. Tüm bunları yaparken okuyucuları sürekli aktif halde tutmaya ve onlarında görüşlerini yayınlamaya mutlaka önem verin.

Firma Röportaj bloğu açabileceğiniz 10 Konu

1. Şehrinize özel spor kulüpleri blogu
  2. Şehrinize özel yabancı dil kursları blogu
  3. Prefabrik ev firmaları üzerine blog
  4. Fast Food firmaları blogu
  5. Hizmet firmaları blogu Nakliye, İlaçlama gibi
  6. İlçelere özel alışveriş blogu
  7. Şehrinize özel matbaacılar üzerine bir blog
  8. Şehrinize özel Eğlence Yerlerini tanıtan bir blog
  9. Temzilik firmaları üzerine blog
  10. Şehrinize özel giyim firmaları blogu

Yemek üzerine blog açmak
En çok açılan blog konularından biriside yemektir. Hem basit hem de konu bulması kolay olarak düşünülebilir ama bu konuda blog açan bir çok kişi bir süre sonra ya blogunu yazmayı bırakır ya da farklı konulara girmeye çalışır. Farklı olmak ise yemek bloglarında size başarıyı getirebilir. Örneğin okuyucularınızın yemek tariflerini yayınlamak, Yemek tariflerini video ile yayınlamak ve yapılan yemeklerin oylanması gibi ek içerikler oluşturmak sizi diğerlerinden bir adım öne çıkarabilir.

Yemek bloğu açabileceğiniz 10 Konu

1. Genel Yemek tarifleri blogu
  2. Kurabiye tarifleri blogu
  3. Tatlı tarifleri blogu
  4. Diyet yemekleri blogu
  5. Salata tarifleri blogu
  6. Günlük yemek tarifleri blogu
  7. Hamur işleri tarifleri blogu
  8. Yöresel yemek tarifleri blogu
  9. Zeytinyağlı yemek tarifleri blogu
  10. Bebek yemekleri tarifleri blogu
Oyun blogları açmak
Herkes oyun oynuyor ama oyunların tanıtımları, oyun tavsiyeleri ve oyun trendleri hakkında bilgi veren çok az blog var. Bu tarz bloglar yurdışında daha yaygın. Bizde ise çok az ve yeterli talebi görmüyorlar, oysaki içerik zenginleştirme ve okuyucuların dikkatini çekme ile ilgili yeterli fikirleri adapte edebilirseniz başarılı olabilirsiniz.

Oyun bloğu açabileceğiniz 10 Konu

1. Google Play’de yer alan Android oyunlarının üzerine bir blog
  2. iTunes’de yer alan iPhone-iPad oyunlarının üzerine bir blog
  3. Araba Oyunları ve tanıtımları blogu
  4. Savaş Oyunları ve tanıtımları blogu
  5. Macera Oyunları ve tanıtımları blogu
  6. Yemek Oyunları ve tanıtımları blogu
  7. Futbol Oyunları ve tanıtımları blogu
  8. 3D Oyunlar ve tanıtımları blogu
  9. 2 Kişilik Oyunlar ve tanıtımları blogu
  10. Çocuk Oyunları ve tanıtımları blogu
Eğitim bloğu açmak
Eğitim ile ilgili bir çok kategori mevcut. Örneği matematik dersini daha çok sevdiren ve eğlendirerek öğreten bir blog açmak çok talep görebilir. Öğrenciler tarafından tam bir ihtiyaç olan bu tarz bloglarda sadce soru cevap şeklinde içerik yayınlamak hem sıkıcı hemde bir süre sonra okuyucunu kitlenizi kaybetmeye neden olacaktır. Farklı eğitim metodları, okuyucuların anlamadıkları yerleri anında sorabilmesi ve cevap alabilmesi gibi içerik modellerinde başarı oranı çok artacaktır. Aynı zamanda ücretli ders verenlerin reklamlarınıda yayınlayabilirsiniz. Eğer blogunuz 10 binlerin üzerinde talep görmeye başlarsa dershanelerde sizlere reklam vermeye başlayacaktır.

Eğitim bloğu açabileceğiniz 10 Konu

1. Kpss soruları, cevap, eğitim ve öğrenme üzerine bir blog
  2. Matematik soruları, cevap, eğitim ve öğrenme üzerine bir blog
  3. Fizik soruları, cevap, eğitim ve öğrenme üzerine bir blog
  4. Kimya soruları, cevap, eğitim ve öğrenme üzerine bir blog
  5. Türkçe soruları, cevap, eğitim ve öğrenme üzerine bir blog
  6. İngilizce dili eğitim ve öğrenme üzerine bir blog
  7. İtalyanca dili eğitim ve öğrenme üzerine bir blog
  8. Fransızca eğitim ve öğrenme üzerine bir blog
  9. Almanca eğitim ve öğrenme üzerine bir blog
  10. Arapça eğitim ve öğrenme üzerine bir blog

1. Google Adsense yayıncısı olmak
  2. Ürün Satış ortaklığı yapmak gelirortaklari.com ve xticaret.com gibi
  3. Özel Reklam banneri almak
  4. Reklam Ajansları ile işbirliği yapmak
  5. Sponsor Link almak
  6. Ücretli Makale veya Basın Bülteni yayınlamak
Online Para Kazandıran Bloglar Hakkında sormak istediklerinizi bize yorum kısmından iletebilirsiniz.

Samet.25

zor is kolay degil deneyim dedim 2 ay ugrastim emeklerim bosa gitti bazi nedenlerden sizede boyle bisey olursa cok buyuk hayal kirikligina ugrayabilirsiniz

Üst Alt