Online bankacılıkta güvenlik şoku !


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
leiche

leiche

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi


Paramızı emanet ettiğimiz bankaların siteleri ne kadar güvenli? Çarpıcı araştırma burada...

Araştırmacılara göre Amerika'daki bankaların büyük çoğunluğunun web siteleri internet müşterilerinin güvenliğini tehlikeye atacak tasarım hatalarıyla dolu.

Michigan Üniversitesi'nde yapılan araştırmada, incelenen banka sitelerinin %75'inde en az bir hata bulunduğu sonucuna varıldı. Hazırlanan rapor geçtiğimiz Cuma günü Carnegie Mellon Üniversitesi'nde yapılan Gizlilik ve Güvenlik Sempozyumu'nda sunuldu.

Araştırmacılardan Atul Prakash, kullanıcı güvenliğini tehlikeye atacak çeşitli hata ve açıkların ülkenin en büyük bankalarının web sitelerinde bile bulunduğunu belirtti.

Araştırmanın ilginç tarafı, bahsedilen güvenlik açıklarının programlama hatası değil, web sitelerine eklenen yanlış tasarlanmış özellikler olması. Örneğin güvenli olmayan bir sayfaya güvenli giriş kutusu yerleştirilmesi veya iletişim bilgilerinin güvensiz sayfalara konması gibi. Rapora göre yeteri kadar güvenli kullanıcı adı ve şifresi talep etmeyen birçok site de kullanıcının güvenliği için tehlikeli. Ayrıca önemli bilgileri kullanıcılarına e-postayla gönderen bankalar da bu bilgilerin güvenliğini tehlikeye atıyor.

Rapor 214 finans kurumunun web sitelerinden alınan bilgilere dayanıyor.
 
schumici

schumici

Üye
iyi valla artık bankalarada mı güvenmiycez
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt