OnePlus Bootloader Kilidi Açma

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Oppo, Vivo ve OnePlus üçlüsünün kardeş firma olduğunu bilmeyen yoktur diye düşünüyorum. Üç firma da aynı şirkete bağlı olarak çalışmalarını sürdürürken bunlar arasında OnePlus sadece üst seviye cihazlar üreterek milyonların gönlünü kısa sürede fethetmeyi başardı diyebiliriz. Bu yazımda sizlere OnePlus bootloader kilidi nasıl açılır onu göstereceğim.

OnePlus 3 bootloader kilidi açma
OnePlus 3T bootloader kilidi açma
OnePlus 5 bootloader kilidi açma
OnePlus 5T bootloader kilidi açma
OnePlus 6 bootloader kilidi açma
OnePlus 6T bootloader kilidi açma
OnePlus 7 bootloader kilidi açma
OnePlus 7 Pro bootloader kilidi açma


OnePlus Bootloader Kilidi Nasıl Açılır ?

Yukarıda yer alan tüm cihazlar için bu yöntemle kilit açabilirsiniz. Kilit açmanız cihazınızın garanti dışı kalmasına sebep olmaktadır. Dilerseniz daha sonra tekrar bootloader kilidini kapatabilirsiniz. İlk olarak BURAYA tıklayarak adb driver dosyalarını bilgisayarınıza yükleyin. Daha sonrasında telefonunuzu açın ve bilgisayara kablo ile bağlayın. Telefonun driver dosyalarını bilgisayarınıza yükleyin.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Telefonunuzun ayarlar menüsünden telefon hakkında kısmına girin ve oradan yapı numarasının üzerine 6-7 kez üst üste basarak geliştirici seçenekleri menüsünü aktif hale getirin. Ardından geliştirici seçenekleri menüsüne girerek oradan oem kilit açma ve usb hata ayıklama seçeneklerini bularak aktif hale getirin. Sonrasında telefonunuzu kapatın ve ses açma + güç tuşlarına basılı tutarak fastboot modunda açın. Ardından adb driver yüklediğiniz klasöre girin ve orada cmd ekranını açın ( shift tuşuna basılı tutarak farenin sağ tuşuna basarsanız karşınıza cmd ekranını mevcut klasörde açmak için bir seçenek gelecektir )
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

CMD ekranına ilk olarak
Kod:
fastboot devices
kodunu yazın ve enter tuşuna basın. Karşınıza cihazınızı tanımlayan bir kod gelecektir. Eğer device not found yazıyorsa veya herhangi bir kod görünmüyorsa bilgisayarınız cihazınızı görmüyor demektir. Driver dosyalarının düzgün yüklenip yüklenmediğini kontrol edin. Cihaz bilgisayarı tanıdıysa cmd ekranına
Kod:
fastboot oem unlock
kodunu yazın ve enter tuşuna basın.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Yukarıdaki ekran geldikten sonra ses tuşlarını kullanarak yes seçeneğinin üzerine gelin ve güç tuşuna basarak seçeneği onaylayın. Telefonunuz tamamen sıfırlanacak ve yeniden başlayacaktır. Artık OnePlus bootloader kilidi açma işlemi bitecektir.

OnePlus Bootloader Nasıl Tekrar Kilitlenir ?

Eğer OnePlus bootloader kilidini kapatmak istiyorsanız telefonunuzu ses açma + güç butonlarına basılı tutarak fastboot modunda açın ve kablo ile bilgisayara bağlayın. Daha sonra adb driver yüklü olan klasör içerisinde cmd ekranını açın ve ilk olarak
Kod:
fastboot devices
koduyla bilgisayarın telefonunuzu görüp görmediğini kontrol edin. Ardından cmd ekranına
Kod:
fastboot oem lock
komutunu yazın ve enter tuşuna basın.
 

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt