Olimpiyatlardaki bayrak diziliş sırasına hiç dikkatlice baktınız mı ?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Calaissien

Üye
    Konu Sahibi
Olimpiyatlardaki bayrak diziliş sırasına hiç dikkatlice baktınız mı ?
Bayraklar hangi kritelere diziliyor bilmiyorum ama tek bildiğim şey alfabe sırasının olmadığı çünkü bayraklar şöyle sıralanıyor.

---Türk Bayrağı---Olimpiyat Bayrağı---Beijing 2008 Amblemli Bayrak---Çin Halk Cumhuriyeti Bayrağı---

neden böyle olduğunu anlamadım hadi madalya sırası desem Çin 1. Türkiye 20. sırada ve gittikçe gerilere düşüyor zaten ev sahibi ülkenin bayrağı ilk sırada olur ama bu Türk bayrağı iyi hoşta neden orda duruyor.Hele Amerika 3. olmasına rağmen Amerikan bayrağını hiç göremedim.

FerreT

FerreT

Üye
ülke sıralamaları çin alfabesine göre düzenlendiği için Türkiye 4.sırada yer edindi

Calaissien

Üye
    Konu Sahibi
anladım sağol dostum

karides

Üye
Doğrudur Cin alfabesine göre sıralama yapılıyor (adamlar bizim gibi İngilizce delisi değil yani). Aslında alfabeye göre üçüncü sıradayız biz (Yunanistan her zaman önde çıktığı için hep 1.'dir). Önümüzdeki diğer iki ülke de çok küçük ülkeler ve hemen hemen hiç bir branşta yarışmıyorlar. Bu durumda da bize birinci sıra kalıyor.

Calaissien

Üye
    Konu Sahibi
aydınlandım teşekkürler

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
Doğrudur Cin alfabesine göre sıralama yapılıyor (adamlar bizim gibi İngilizce delisi değil yani). Aslında alfabeye göre üçüncü sıradayız biz (Yunanistan her zaman önde çıktığı için hep 1.'dir). Önümüzdeki diğer iki ülke de çok küçük ülkeler ve hemen hemen hiç bir branşta yarışmıyorlar. Bu durumda da bize birinci sıra kalıyor.

Aynen.. :oke:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...