oku ey beşiktaşlı oku

 • 2 Mayıs 2011
 • 391 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. < Resmi açmak için tıklayın >
  oKu eY BeŞiKTaŞLı oKu..!!! :megafon::megafon::megafon::megafon::megafon::evet::evet::evet::evet:


  &amp;nbsp;
  ÇArşı, asallıktır, asalaklığı barındırmaz. · ÇArşı gereksinimlerine göre gelişir, Çarşı dayatmalarla, atıflarla hareket etmez. · ÇArşı, kanıtlar, dizgiler, düşünür ve hareket eder. · ÇArşı, oyunu ve dalavereyi bozar. · ÇArşı, etkinliktir, doyurucudur. Toku ağırlamaz aça vaat etmez gösterir. · Can sokağında bir nefestir ÇArşı. · Zorluk ÇArşı'nın çarkıdır bunu görmezden gelmek zorluğa uyumdur. · ÇArşı, karşıttır. · ÇArşı, kendini biçimlendiren özgür bir yasadır ve insani bir tavırdır. · Sessizliği dinleyen, sessiz ve hissiz kalandır.Şaşkınlık kişiye münhasırdır, şaşırmak istemiyorsan şaşırt. · ÇArşı kumpasa gelmez. · ÇArşı, bir şeyleri başlatmayı beklemez, başlatır. · Beklemeyip yapandır ÇArşı. · ÇArşı tavırdır. Yönlendirilemez. · Kafalarda yeterliliği olmayan modamsı tavırları ÇArşı silkeler atar. · ÇArşı, ciddiyetten uzak, varsayımlarla, beslemelerle hareket etmez. · Türküler sabırla aktarılır. Nesilden nesile geçen dilden dile dolaşan türküler uhrevi bir dışavurumdur. ÇArşı içimizdir. · Türkü dinlemekten bıkanların mabedidir ÇArşı. · Sen türkünü söyle, kendimiz olmaktır ÇArşı. · ÇArşı, erdemdir, yenilikçidir, gelişmişliktir, hassasiyettir, özgürlüktür. · ÇArşı BEŞİKTAŞLILIKTIR!!!
  Bizki en sağır kulaklara fısıldardık: "Burası İnönü burdan çıkış yok oğlum, yok kızım " diye... Burası İnönü; golden sonraki sevinçle başlar ölüm-kalım savaşı; Beşiktaşımızın üstünde siyah-beyaz çubuklu forma, bizim dilimizde "Beşiktaşım sen çok yaşa, canım feda olsun sana"

  ... Gökyüzü simsiyah, ruhlar bembeyazdır artık. Ve, bir Kartal seyretmektedir bunları gökyüzünün en yüksek noktasından süzülürcesine... Beşiktaşlı olmak sadece "taraftar" olmak anlamına gelmez. Taraftarlığı da bir kutsal forma içerisinde kutsamaktır... İşte o zaman ruhlar ve bedenler tek bir varlık gibi dans ederler tribünlerde...

  Dedikya; burası İnönü! Burada yaşanılanlar, anlamayanların akıl sağlığını bozar. Mabedimiz İnönü kutsaldır bizim için. Kucaklaşmanın olduğu güne siyah-beyaz peynir zeytinle başlarsın; sonra Kartal olur 40 bin kişi konarsın tribünlere, topla birlikte sen de tribünde atağa geçersin; orta yaparsın; kafa topuna çıkarsın; gol atar gol kaçırırsın; rakibin atağını kesmek için tribünde kendi kalene koşarsın; arasıra sen de tribünde sakatlanırsın ama kimseye çaktırmazsın; totem yaparsın; maçı bırakıp, koridora çıkıp dua edersin; kulaklarına gelen sesin tansiyonuna dayanamaz, tekrar tribüne koşarsın; inanmışlığın verdiği haykırmayla tekrar tribünde atak üstüne atağa geçersin... "Haydi Kartalım... Haydi Beşiktaşım..." diye yalvarırcasına bağırırsın...

  Çünkü sen 12. Adamsın!

  12. Adam asla yorulmaz, inancını yitirmez, hep pozitif olmak zorundadır, bu enerjiyi sahaya yansıtmalıdır. Giydiği 12 numaralı formanın hakkını verir. Akıttığı terden güneşte çay demler. Maçı Kartallar edasında koparır, kazandırır. İnönü'de maç oynanırken orada olamayan 12. Adamların gözleri açık gider ölüme.

  12. Adamlar zor bulunurlar... Öldüklerinde İnönü'nün Beleştepe'sinde gömülmek için oranın kendilerine mezarlık yeri olarak ayrılmasını isterler ya da küllerini İnönü'nün çimlerine savrulmasını vasiyet ederler. Ama, ruhları asla ve asla ölmez! 12. Adam giydiği Kartal Baskılı ÇARŞI Formasını stad yapılırken İnönü'nün çimlerine çoktan ruhuyla birlikte gömmüştür. Şimdi o formanın üstünde gelecekteki başarılar ve zaferler özgürce yeşermektedir... Ve, artık sahada 12'ler savaşmaktadır.

  Forma nerede mi gömülü? Eski açık tarafı ceza alanı dışındaki sağ iç köşede... '12.Adam Çarşı Forması'nı yaptığımız ayinle mabedimize gömdük ve üzerine de şu dörlüğü yazdık:

  İnönü'ye karanlık çöktüğü zaman
  Dışarıda yağmurlar yağdığı zaman
  Tibünlerde ÇARŞI coştuğu zaman
  Haydi bastır Şanlı Karakartalım...

  O forma Beşiktaşımıza ömür vermiş ve vermekte olan tüm Kartallara hitaben oraya gömülmüştür. Dünyada başka örneği varsa buyursunlar çıkarsınlar.

  Bir ömür de bizden Kartalım... Bir ömür de bizden Beşiktaşım...

  Tüm Kartallara selam olsun
   


  Yazan: yalnızkalp31
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
19/01/2019 - 02:45