OKS Sonuçları Açıklandı....

Sponsorlu Bağlantılar

ALpeRenBuGRa

ALpeRenBuGRa

Üye
    Konu Sahibi
OKS Sonuçları Açıklandı....
OKS Sonuçları Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce gerçekleştirilecek yerleştirme işlemlerinin sonuçları, Bakanlığın internet sitesinden yayınlandı.

Tercih yapan adaylar, hangi okullara yerleştiklerini Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) ''www.meb.gov.tr'' internet adresinden öğrenebilecekler.

OKS'de baraj puanını aşarak tercih yapan '601 bin 471' adaydan '237 bin 376'sı asıl olarak yerleşmeye hak kazandı.

Adaylardan '33 bin 194'ü de bazı meslek liseleri için gerçekleştirilecek mülakata girmeye hak kazandı.

SON KAYIT 4 AĞUSTOS

Yerleşmeye hak kazanan öğrenciler kayıtlarını 28 Temmuz-4 Ağustos 2008 tarihleri arasında yaptırabilecekler.

5 Ağustosta boş kontenjanlar ilan edilecek ve 6-10 Ağustos arasında 2. yerleştirme için başvuru alınacak ve 15 Ağustosta 2. yerleştirme sonuçları ilan edilecek. 2. yerleştirme kayıtları 16-22 Ağustos arasında yapılacak ve 23 Ağustosta boş kontenjanlar açıklanacak. 24-25 Ağustosta ''tercihte yükselme'' için başvuru alınacak ve 1 Eylülde sonuçlar duyurulacak. 2-4 Eylül arasında da tercihte yükselme sonucunda yerleşmeye hak kazanan adayların kayıtları yapılacak.

BİR DEFADA 20 TERCİH

Adaylar bir defa olmak kaydıyla 20 tercihte bulundukları ve ikinci kez tercih işlemi yapılmayacağı için, ikinci yerleştirme ve tercihte yükselme işlemlerinde de aynı tercihler geçerli olacak.

haber

***BlackrosE***

***BlackrosE***

Üye
kardeşim konak anadoluyu kazandı acaba güzel bi okul mu bilen var mı?? arkadaşlar o atatürk istiyodu... olmadı ikinci tercihe başvurma şansı var mı asil olarak kazanıp gitmeyenlerin ?? bunu merak ediyorum bilen bi arkadaş varsa cavaplandırırsa sevinirm ;) herkese iyi forumlar

_dumanist_

_dumanist_

Üye
İkinci tercihten girme hakkı var fakat birinci tercih sıralaması nasılsa 2. tercih yaptığında da sıralama aynı olacak, ve eğer kardeşinin istediği okulun boş kontenjanı varsa ve konak anadolu lisesinin üstündeyse (tercihlerinde) oraya girme şansı var...

***BlackrosE***

***BlackrosE***

Üye
İkinci tercihten girme hakkı var fakat birinci tercih sıralaması nasılsa 2. tercih yaptığında da sıralama aynı olacak, ve eğer kardeşinin istediği okulun boş kontenjanı varsa ve konak anadolu lisesinin üstündeyse (tercihlerinde) oraya girme şansı var...

ok dostum bilgi için sağol ;) iyi forumlar

_dumanist_

_dumanist_

Üye
Ne demek :)

Salihyet

Salihyet

Üye
okese ye giren çocuklar inşallah istedikleri yeri tutturur :ehe

_dumanist_

_dumanist_

Üye
Salih bu sene puanlar çok yükselmiş, 97 tane birinci var aklım almadı doğrusu :S O yüzden istenilen yeri kazanamayan çok oldu sanırım yani benim kulağıma gelen bilgiler bunlar...

Üst Alt