Öğretmenler Gününe Özel ( Öğretmenlerimizin Resmi)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
' KalendeR '

' KalendeR '

Üye
    Konu Sahibi
Öğretmenler Gününe Özel ( Öğretmenlerimizin Resmi)
Eski Türkçede 2 farklı ' ök ' kelimesi vardır.
Birisi fiil kökü olan bilme-anlamak manasındaki ök ; diğeri isim kökü olan anne manasındaki ök..
Mesela annesi olmayan bir çocuğa ök-süz deriz.Bu da sözcüğümüzün günümüzde hala varlığını koruduğunu göstermektedir.
Nitekim dilbilimciler günümüzdeki bu ök sözcüğünün 2 farklı yapıda olduğunu söylerler. Fiil kökü olarak kabul edilen ök için örnek kelimeler: Öğüt,Öğretmen ; isim kökü olarak kabul gören örnek kelime : öksüz.

Dilbiliciler her ne kadar böyle bir ayrıma gitseler de benim nazarımda bu sesteş kabul edilen sözcükler bana göre aynı sözcüklerdir.Öğretmen kelimesindeki ök ile öksüz kelimesindeki ök aynı sözcükler yani. Çünkü bir insan ilk öğrendiğini annesinden görür.Anne, insanın öğretmeni;öğreticisidir.Öğretmen de tıpkı anne gibi bizlerin ikinci hatta çoğu zaman birinci derecede yol göstericilerimiz,öğreticilerimiz, kutsal bilip saygı duyduklarımızdır.
Bütün anne ve babalarımızın -Öğretmenlerimizin- bu mutlu günleri kutlu ve şad olsun

Resimdeki hoş bayanlar benim en sevdiğim öğretmenlerimden Muna Yüceol Özezen ve Deniz Abik

• Beğen
Tepkiler: Revengeful

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Üniversitede derslerime giren hocalarım :D

' KalendeR '

' KalendeR '

Üye
    Konu Sahibi
Kakao soslu kremalı pasta gibiler

• Beğen
Tepkiler: Revengeful
Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Resimlerde iyi çıkmamışlar ama :D
eğer bu konuyu görürlerse bittim :d:

' KalendeR '

' KalendeR '

Üye
    Konu Sahibi
Benim koyduğum resimdeki hocalar profösörler şimdi.Asıl ben biterim:ehe

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt