Oğlum bak git' mahkemelik oldu

 • 21 Eylül 2012
 • 429 Okunma
 • 5 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Kocaeli'nde temizlik işçisi ile bir çocuk arasında ''Oğlum bak git'' diye başlayan ve sonrasında süpürgeli kavgaya dönüşen olay mahkemeye taşındı. Çocuğun ailesinin şikayeti üzerine açılan davada, temizlik görevlisine 3,5 yıla kadar hapis cezası istendi. Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde temizlik işçisi ile bir çocuk arasında ''Oğlum bak git'' diye başlayan ve sonrasında süpürgeli kavgaya dönüşen olay mahkemeye taşındı. Gölcük Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, belediye temizlik işçisi şüpheli Selçuk Kahraman'ın, temizlik yaptığı sırada 17 yaşındaki Yasin K.'nın arkadaşıyla uygunsuz konuştuğunu görmesi üzerine uyardığı ifade edildi. İddianamede Yasin K'nın kendisini uyaran Kahraman'a ''sinkaflı'' sözler söylemesi üzerine, Kahraman'ın, temizlikte kullandığı süpürge ile Yasin K'yı yaraladığı kaydedildi. Yasin K.'nın bu olaydan dolayı şüpheli Kahraman'dan şikayetçi olduğuna yer verilen iddianamede, şüphelinin alınan savunmasında suçunu inkar ettiği belirtildi. SUÇ ALETİ SÜPÜRGE ADLİ EMANETTE Şüpheli Kahraman'ın olayda kullandığı süpürgenin TCK'nın 54. Maddesi uyarınca el konulması istenen iddianamede, Kahraman'ın TCK'nın ''kasten yaralama'' suçunu düzenleyen 86/2, 3-e maddeleri uyarınca 2 yıldan 5 yıl arasında değişen hapisle cezalandırılması talep edildi. İddianamede, şüphelinin söz konusu suçu ağır tahrik altında işlediği belirtilerek, şüpheliye 1,5 yıldan 3 yıl 5 aya kadar hapis cezası verilmesi istendi. Söz konusu iddianameyi kabul eden Gölcük Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen ilk duruşmada, yaşı küçük mağdur için avukat ve sosyal hizmet uzmanı istenmesine karar verildi. Mahkeme, diğer eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi. Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde temizlik işçisi Selçuk Kahraman ile kendisini elindeki kemerle taciz eden 17 yaşındaki Yasin K. arasındaki ''Oğlum bak git'' diye başlayan diyalog ve süpürgeli kavga bir süre önce sosyal paylaşım sitelerinde en fazla izlenen görüntüler arasında yer almıştı.
   


  Yazan: Haydar
 2. ağır tahrik var düşer ıvır zıvır derken aydan kurtarır
   
 3. İyide bunun düştüğünü davanın açıldığını ilk günden söylemişlerdi,hatta mahkeme heyeti videoyu görünce davayı geri geçmişmiydi neydi öyle birşeyler vardı.
   
 4. Aile onu mahkemeye vereceğine çocuğa azıcık terbiye verseymiş 12 yaşındaki çocuğa vurmuyor sonuçta 17 yaşındaymış neredeyse reşit olacak. Adam birbirleriyle düzgün konuşması için uyarmış sonra ne olmuşsa olmuş sonra bir de sanki dövecek video çektiririyor arkadaşına sopayı yiyincede şikayet ediyor bir de zavallı adamla dalga geçmiş yazık.
   
  minoo ve Şehriyar bunu beğendi.
 5. Bu tam da "oğlum bak git"lik olmuş heaa ...
   
 6. Hakimin Çocuk ve Ailesine "Oğlum Bak Git" Demesini Bekliyorum:D
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
21/02/2019 - 14:28