Ogg ye Convert

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

KaKa

Üye
    Konu Sahibi
Ogg ye Convert
arkadaşlar bilen varmı bilmiyorum ama Cubase sx programı harika kullanımı öğrenince çok kolay... hani o uzun sıkıcı convert işlemi varya 30 saniye sürmüyo... tek lazım olan cubase sx ve bt... (bilgisayar da olursa iyi olur... ;)

şimdi naapıyoruz bu cubase sx te? Zero arkadaşımızın açtığı konu kapandığından buraya yazıyorum.. neyse Cubase SX programını dan veya dan yada dan aratınız ve bulunuz yükleyiniz.. açıyoruz proyu.. soora file/new project giriyoz oradan Select directory'den desktop şecip ok dioz.. soora ekran geliyo.. orada hemen soldan ikinci (boş kutu olan yer) de sağ klik ve en üsttekine tıklıyorz.. oradan stereo'yu seçioruz ve okluyoruz.. soora orada bi yer açılıyor.. mp3 ümüzü alıyoruz sürükle en baştaki çizgiye bırak (bitişik olacak yoksa şarkı başlarkene boşluk verir) yapıyoruz.. sonra o parçayı oraya yüklüyo... sonra orada en üstün altındakü sıra menüsünde (makas silgi gibi şeylerin olduğu yerde ) kalem var.. gözgöze geliyoruz ve hemen kaleme tıklıyoruz.. :D sonra şarkının en başından basılı tutarak (orada beyaz olarak işaretliycek) sonuna kadar götürüp bırakıyoruz.. sonra şarkı baştan sona masmavi oluyo... kırmızı olmuycak dikkat.. kullanan anlar.. neyse.. sonra '' file/export/audio mixdown '' yapıyoruz ve karşımıza ekran geliyo.. FİLES OF TYPE'i ''OGG'' olarak belirliyoruz ve sağ altta sample rate'i 16.000 khz yapıyoruz.. kaydedilcek yeri seçip save dioruz... işlem oluyor dosyanız hazır... ÇoK KolaY dEğiL mi? :P ama harbiden çok kolay...

ŞiMdi Sorularım:

1- Neden benim telefon bu dosyayı ogg player olmadan çalıştırdı???
2- Çalıştımaması gerekmiyormuydu?
3- Klip bilgilerinde neden kendini audio olarak göstermişşş???
4- Yoksa benim telefon Japon & Amerikan işbirliği ilemi yapıldı??

Cevap?????? 8)

ha bide yada ben aptalmıyım bunu herkes biliyoda ben yeni öğreniyorum?!?! :D
(büyük ihtimal)

KaKa

Üye
    Konu Sahibi
(karambolde) kolay gelsin (isteyene) :D

özellikle ''Zero'' adlı arkadaşın bu konuyu okumasını istiyorum gören ona haber verir... geçen konusunda o kadar uğraştığını yazmıştıda o yüzden... saygılar... :)

arkadaşlar bakıyorum 30 kişi okumuş yorum cevap yok hayret..

blackdied

Üye
Arkadasım sana bi sorum olcak..Senin telefon ogg player olmadan calıstırır..Eger File Yöneticisi warsa ProFimail gibi felan yani işte..Sonra ogg cevirici o program warya ne kadar düşürüyo kalite ve boyutu onu sorcam sana ben

ReDWolF

Üye
bende 6600 var oggplayer 1.6.2v yüklersen 44100khz ayrıca stereo da yapabilirsin

erdem55

Üye
arkadaşlar şu programın tam adresi yokmu acaba bi türlü bulamadım :'(

Zero

Zero

Üye
Oggplayer 1.6.2 için linkler

Evet by "KaKa" Telefonun program yada yama yüklenmeden ogg formatını tanıması akıl karı değil. öyleyse senin tel hakketen süpper :artı:

Player yüklü olmasa bile yama (ovcontroller) yüklemiş olmayasın ;;)

Yada Realplayer yeni versiyonun ogg desteklediğini duymuştum..

Neyse iyi bir converter programı bulmuşsan ne güzel. Ben konuya ilk bulaştığımda "Freerip" ve "Vuplayer" programlarını buldum. Vuplayer programını beğendim ve yazdım. Alternatifi yok diye bir iddiam da yok..

Asıl amacım Bu formatın tanınması ve avantajlarının bilinmesi.

İşin kötüsü Yeni modeller direkt mp3 zil sesi destekli geliyor. kolayı varken Ogg yine out olur.

KaKa

Üye
    Konu Sahibi
Zero sana bişi soylemek istiyorum... ilk başta hakkaten dalga gecmiyorum açıyodu telefon ogg player olmadan... ;) şimdi nedense zaten kullanılıyor diyor.. ama yinede bence convert işlemi Cubase SX ile çok kolay.. bende realplayerın aldığım haldeki versiyonu var sanırım yeni versiyon... bende çok şaşırdım ilk başta nası açtı diye ama artık açmıyor yok ben ovcontroller da yüklemedim bu arada zil sesi de yapamıyorum artık ağlayacam nerdeyse... :'( saygılar.. ve yardım..

Zero

Zero

Üye
1.6 kurduğunda zil sesi oluyor. (dün 7610'a yükledim)

Önceden yazanlar olduğu gibi 44.100 Hz Stereo dosyaları da çalıyor.
Ama kalite de hiç bir fark olmuyor tabi (bence gereksiz ve parazit yapıyor 16.000 monoda kalmak lazım)

KaKa

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar şu an sevinçten ağlıyacağım en yukarda konuyu açtığım yerdeki işlemleri yapın.... Arkadaşlar bende bir sorun olmuştu biliyorsunuz yukarıdaki yazılardan... ama sorunu çözdüm ve Zero haklısın benim telefonum bitanedir ;) :D

Sorunu açıklıyorum.. Oggplayerın 1.6 versiyonu vardı bende .. fakat 1.6.2 olduğunu öğrenince onu yükledim ... bu sefer telefon galerideki ogg formatlı dosyaları görmemeye başladı ve bende ''ovcontroller'' adlı programı yükledim ve bu sefer iyice bozuldu benim mekanizma anlayacağınız OggPlayer 1.6 yükleyin OVCONTROLLER programını Yöneticinizden (çünkü file manager programlarında bulamıyorum yerini) siliyorsunuz.. ve Cubase SX ile yukardaki işlemleri yapıyorsunuz.. Ogg formatını telefonda(oggplayersız) açabilmenize rağmen sizde yinede Oggplayer kalsın çünkü alakası yok ama garanti olsun diye kalsın.. :D

1-Ovcontroller programı sorun değil ama bi işe yaramıyor..
2-Ne yazık ki zil sesi yapmayı bilmiyorum.. belki Zero arkadaşımız biliyordur.. Ama yinede en azından oggplayersız çalması bile süper.. Aslında orada zil sesi yapabiliyorsunuz fakat telefon çaldığında çalmıyor..

Bu işlemin farkı böyle çevidiğiniz ogg formatları telefona kendini audio/wav olarak tanıtıyor ve.. herkes sevinçten zıplayabilir.. :D :D :D

----------------
Telefon için bir Ringtone Manager yani her tür formatı (benim için ogg) zil sesi yapabilecek ovcontroller çalışmıyoda ööle bişi arıyorum varmı olsa Cubase ile şahane olur herşeyi yaparım.. :blink: Saygılar

Ozan

Ozan

Admin
Konuyu biraz daha temizledim iyi oldu böyle, herkese iyi ogg ler :)

darkface

Üye
teşekkürler

jack_all

Üye
easy cd-da exactor diye bi program var ben onu kullanıyorum.hemen hemen her ses dosyasını birbirine çevirebiliyor.ayrıca ses kalitesi için ayar dayapabiliyorsunuz.programın demo sürümünü inndir yada download arsivi nden bulabilirsiniz

KaKa

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by Zero@Feb 4 2005, 04:38 PM
Oggplayer 1.6.2 için linkler

Evet by "KaKa" Telefonun program yada yama yüklenmeden ogg formatını tanıması akıl karı değil. öyleyse senin tel hakketen süpper :artı:

Player yüklü olmasa bile yama (ovcontroller) yüklemiş olmayasın ;;)

Yada Realplayer yeni versiyonun ogg desteklediğini duymuştum..

Neyse iyi bir converter programı bulmuşsan ne güzel. Ben konuya ilk bulaştığımda "Freerip" ve "Vuplayer" programlarını buldum. Vuplayer programını beğendim ve yazdım. Alternatifi yok diye bir iddiam da yok..

Asıl amacım Bu formatın tanınması ve avantajlarının bilinmesi.

İşin kötüsü Yeni modeller direkt mp3 zil sesi destekli geliyor. kolayı varken Ogg yine out olur.
[post=8984]Quoted post[/post]​

yalnız ben bi mjs ı yanlış anlamışım.. :( şurada bi nokta varki ben ogg player 1.6 yı yükledim ve ogg player telefona yama görevi yaptı.. ben daha yeni çözdüm şimdi.. saygılar.. convert işlemini dediğim yoldan yapın direkt olarak istediğiniz formata istediğiniz khz ile convert edin saygılar..

erkamkucet

Üye
ya bune herkes bişiler soylemiş.kafam allak bullak oldu ya...
şimdi sorularıma bir cevap istiyorum;
1-bu mp3 te 128 kps 44 hz lik mp3 ten aldığım sesi ogg de kaç ta alırım?
2-hafızadan en az yarı yarıya kar edebilirmiyim?
3-çevirici olarak hangi program daha başarılı?
4-m3u ya ceviren program varmı varsa sağlıklı bir formatmı?(m3u)
YETERRRRRRRRRRRRRRRRRR YAWWWWWWWWWWWW
CEVAP VERİN....

erkamkucet

Üye
ya benim telefonda çalışmıyor bu ogg formatındaki ses dosyaları pc de çalışıyor(jet audio) telefonda da ogg player yuklu su balık olan aptal program var ya....

KaKa

Üye
    Konu Sahibi
100% çalışıyor sen çalıştıramamışssın.. :P

dgn_abdullah

dgn_abdullah

Üye
sagol

soydanca

Üye
arkadaslar mp3 leri 6600 telefonumda zil sesi yapamıyorum yardım edin lütfen ne yapmam gerekli ... acilen cvp bekliyorum lütfen

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...