Odysseus [ Adem ] ve Penelope [ Vildan ] Kimdir ?. Neden Bu Nickleri Seçtiler ?.

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Odysseus

Odysseus

Üye
    Konu Sahibi
Odysseus [ Adem ] ve Penelope [ Vildan ] Kimdir ?. Neden Bu Nickleri Seçtiler ?.
Evet arkadaşlar. Dün akşam saatlerce süren ve komedi şeklinde geçen tartışmalarımız sonunda bu iki nicki kendimize uygun buduk ve değiştirdik. Hepimiz mitoloji ile ilgilenmiyor olabiliriz ben kısaca bu iki antik karakterin kim olduklarını size anlatayım.

Odysseus Yunan Mitolojisinde, İthake kralıdır. Troya savaşında da kumandandır. Troya'lıları yenilgiye uğratan tahta atı icat etmiştir. Troya savaşı bittikten sonra Odysseus uzun yıllar vatanına dönmek için mücadele verir. Dev Polyphemos'u, büyücü Kirke'yi, peri Calypso'yu atlatarak ve bir çok zorluklardan geçerek sonunda İthake'ye ulaşmayı başarır.

Penelope ise Homeros'un Odysseia destanında Odysseus'un eşidir. Odysseus'un yokluğunda saraya yerleşen erkekler arasından eş seçmesini ertelemek için gündüz ördüğü örgüyü gece sökmesi ile tanınır ve sadakat imgesi olarak bilinir.
Odysseus Tyndareos'un kızı Helene'ye talip olacakken, ondan vazgeçer ve akrabası Penelope ile evlenir. Bu çiftin Telemakhos adlı bir çocukları olur, ama o daha çok küçükken babası Troya savaşına gitmek zorunda kalır. Penelope'in çilesi o zaman başlar. Odysseia destanı başladığı sırada İthake sarayının Penelope'ye taliplerle dolu olduğunu, bu güzel kadını almayı ve zengin krallığını ele geçirmeyi istediğini öğreniriz. Üstelik oğlu Telemakhos çocuk olduğu için saraya yerleşen ve mal varlıklarını sömüren bu taliplere engel olamamaktadır. Telemakhos talipleri oyalarken annesi de başka bir yol bulmuştur. Taliplerine dokuduğu bezi bitirmesi için beklemelerini söyler ve ondan sonra evleneceği vaadini verir. Dokuduğu bezi her gece tekrar söker ta ki 3 yıl sonra bu diğer taliplerce öğrenilene kadar. Kocası kadar akıllı ve kurnaz olan Penelope taliplere bir yarışma önerir. Odysseus'a bir dostu tarafından hediye edilen yayı getirterek, onu gerip ok atmayı kim becerebilirse ona varacağını taliplere bildirir ve böylece destanın son sahnesine yani taliplerin öldürülmesine yol açan çareyi düşünür. Odysseus taliplerini yenince kendini eşine tanıtmakta zorluk çeker ve onu denemelere sokar. En sonunda karısının ne kadar akıllı ve şüpheci olduğunu anlar ve kavuşmalarını anlamlılaştırır.

İşte bu büyük aşk destanını kendimize en yakın bulduğumuz için olayda adı geçen karakterlerin isimlerini kendimize nick olarak kullanmayı uygun gördük.

NOT: Odysseus bazı söylentilere göre Penelope'yi 3. karısı olarak almıştır. Az da değilmiş hani :naughty:

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
Bu açıklamayı bekliyordum çok güzel düşünmüşsünüz ama kerem ile asli ve leyla ile mecnun varken yunan mitolojisini neden seçtiniz diye düşünmekten kendimi alamıyorum :ehe

EroL

EroL

Emekli Yönetici
bende Tyndareos olabilirmiyiiiiiim :)
beni evlatlık edinirmsin adem :ehe

allah mutluluğunuzu daim etsin, her aşk destanı ayrılık taşır içinde, umarım sizin aşkınız destan olmaz,

Odysseus

Odysseus

Üye
    Konu Sahibi
Tyndareos benim kayınbaba olacaktı :nono: İyi oku :ehe

EroL

EroL

Emekli Yönetici
allah beeee yanlış okumuşum :kop:

Odysseus

Odysseus

Üye
    Konu Sahibi
:ehe

Odysseus

Odysseus

Üye
    Konu Sahibi
Senin limit dolmuş Bilal :ehe

Catty

Catty

Emekli Yönetici
Güle güle kullanın , ah birde bizimkilerde değişse !

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Yeni nickleriniz , hayırlı uğurlu olsun Ademim ve Vildan Hanım..
Allah mutluluğunuzu hep daim etsin inşallah...

Sevgiler..

Catty

Catty

Emekli Yönetici
Nasıl doldu, ben Eski nick olmasını istiyorum , yeni bir talepte bulunmuyorum , lütfen aradaki nüansa dikkat edelim .

Odysseus

Odysseus

Üye
    Konu Sahibi
Bilalcim ben gerekenleri yaptım. Buradan sonrasını Adminler ile görüşmen gerekir. Keza bu konuyla hiç ilgisi yok..

Lina_TR

Lina_TR

Üye
Çok güzel olmuş :)

Penelope

Penelope

Üye
Herkese teşekkür ederiz. Umarım hayırlı oluuur. :anlas:

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Nasıl doldu, ben Eski nick olmasını istiyorum , yeni bir talepte bulunmuyorum , lütfen aradaki nüansa dikkat edelim .

Nickindeki en ufak bir değişme, i'nin ı olması, aradaki 1 adet boşluğun 2'ye çıkması dahi değişimdir. Keza sen eski nicke dönüş istiyorsun, bu komple nickin değişimi demektir. Tarafımdan reddedildi ve bu kararın da değişmeyeceğini belirterek artık bu konuyu açmamanı rica ediyorum. :oke:

Odysseus

Odysseus

Üye
    Konu Sahibi
Nickindeki en ufak bir değişme, i'nin ı olması, aradaki 1 adet boşluğun 2'ye çıkması dahi değişimdir. Keza sen eski nicke dönüş istiyorsun, bu komple nickin değişimi demektir. Tarafımdan reddedildi ve bu kararın da değişmeyeceğini belirterek artık bu konuyu açmamanı rica ediyorum. :oke:

Bende nicke yorum yapacak sandım :lac:

my immortal

my immortal

Üye
vildancığımada sölemiştim ben geçen yıl mitoloji dersini baya bi ayrıntılı almıştım ve çokta seviyoodum bence gayet güzel karakterleri seçmişinz hayırlı uğurlu olsunnn:)ama sonunuz onlar gibi olmasın hiç ayrılmayın siz ....

Anıl Umut

Emekli Yönetici
Anlaşılmıştır:)
Profiline yazdığım mesajı geri alıyorum:ehe
Hayırlı olsun..

Odysseus

Odysseus

Üye
    Konu Sahibi
Bu arada nickin okunuşunu soran arkadaşlar var.
Bana Odisyus diyebilirsiniz :ehe

arslansem

arslansem

Üye
Leyla Mecnun,Kerem Aslı varken yakıştıramadım şahsen :hih:

Odysseus

Odysseus

Üye
    Konu Sahibi
Onlar klasikleşti be Semih. Artık daha ilginç şeyler arıyorum. :ehe

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...