Odamın Camı Çatladı[SS'Lİ]

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye
    Konu Sahibi
Odamın Camı Çatladı[SS'Lİ]
Merhaba arkadaşlar PC başında otururken camdan orta şiddette bir ses geldi baktım cam dış taraftan boydan boya çizgi şeklinde çatlamış. Aşağıda birisini göremedim hemen çıkıp baktığımda. Zaten sineklik var birşey gelse sineklikte zarar görürdü diye düşünüyorum. Bu neden olmuş olabilir? cam zaten değişcek yapcak birşey yok. Fakat neden çatladığını merak ediyorum. :hmmm
SS:

Son düzenleme:

feyzeddinonal

feyzeddinonal

Üye
Bilemedim ben onu

muhsin15

muhsin15

Üye
isviçreli bilim insanları bu sorunun cevabını bulmak için ter döküyorlar kardeşim ha gayret dayan neden çatladığını belgeleriyle kanıtlayacaz

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Değiştirmeye gelen arkadaş belki gizemi çözebilir :)

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR ve Karavelaa
Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
Ani ısı değişimi olabilir mi :hmmm

Karavelaa

Üye
Merhaba arkadaşlar PC başında otururken camdan orta şiddette bir ses geldi baktım cam dış taraftan boydan boya çizgi şeklinde çatlamış. Aşağıda birisini göremedim hemen çıkıp baktığımda. Zaten sineklik var birşey gelse sineklikte zarar görürdü diye düşünüyorum. Bu neden olmuş olabilir? cam zaten değişcek yapcak birşey yok. Fakat neden çatladığını merak ediyorum. :hmmm
3 harfliler :D

Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye
    Konu Sahibi
Ani ısı değişimi olabilir mi :hmmm
18 yaşımdayım ilk kez oturduğum bir evde böyle birşey oluyor. Olsa kışın olurdu ne biliyim hava soğukken kaloriferin ısısıyla ısınıp bir değişim olabilirdi. Neyse çokta ucuz bir cam değilmiş artık değişcek yapcak birşey yok :(

isviçreli bilim insanları bu sorunun cevabını bulmak için ter döküyorlar kardeşim ha gayret dayan neden çatladığını belgeleriyle kanıtlayacaz
Sen komiklik yap diye açmadım birader komiklik olsun diye açacak olsam gereksizlere açardım.

Serhan

Serhan

Üye
PC hoparlörü fullediysen aşırı titreşimden olabilir.

BrainHacker

BrainHacker

Üye
Isı değişimi olabilir ama çok düşük bir ihtimal. Cam cerceve tarafından sıkıştırılmış gibi görünüyor. Yani çatlak o şekilde. Hani kerceve felan yamulmuştur da cam kapalı dedin. Ozaman Allah korusun plastik çerceveyi yamultan evin duvarı olabilir. Yani yıkılma tehlikesi. O cama paralel kapılara ya da pencerelere baksana bi açılırken takılıyor mu çercevesine. Ya da sürtüyor mu. Ve camın cevresindeki duvarda çatlak var mı?

Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye
    Konu Sahibi
Isı değişimi olabilir ama çok düşük bir ihtimal. Cam cerceve tarafından sıkıştırılmış gibi görünüyor. Yani çatlak o şekilde. Hani kerceve felan yamulmuştur da cam kapalı dedin. Ozaman Allah korusun plastik çerceveyi yamultan evin duvarı olabilir. Yani yıkılma tehlikesi. O cama paralel kapılara ya da pencerelere baksana bi açılırken takılıyor mu çercevesine. Ya da sürtüyor mu. Ve camın cevresindeki duvarda çatlak var mı?
Bina 0-1 yaşında tuvalet odamın karşısında ve onun kapısı sürtüyor. Kapıda biraz daha erken sürtünme başlamıştı babamın dediğine göre kapı hakkında bina yeni olduğu için oturmaya başlıyor demişti. Bina 9 katlı biz 2. kattayız.
Duvarlar taş gibi hiç bir sıkıntı yok

BrainHacker

BrainHacker

Üye
Bina 0-1 yaşında tuvalet odamın karşısında ve onun kapısı sürtüyor. Kapıda biraz daha erken sürtünme başlamıştı babamın dediğine göre kapı hakkında bina yeni olduğu için oturmaya başlıyor demişti. Bina 9 katlı biz 2. kattayız.
Duvarlar taş gibi hiç bir sıkıntı yok
Hmm. Tahim ettiğim gibi. Bina hareket ediyor. Dikkat edin de üstünüze oturmasın. :D Tedbir alın yani.

cyber

cyber

Üye
evet bina yeni olduğu için oturma yapıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...