Numara transferi ilk testten geçti

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

jöly

Üye
    Konu Sahibi
GSM operatörleri arasında numara değişikliği olmadan geçiş yapma sürecinde Avea, Turkcell ve Vodefone’un katılımıyla gerçekleşen ilk test başarıyla gerçekleşti.
3 operatörün katılımıyla gerçekleştirilen test çalışmalarında ilk numara, operatörler arasında başarıyla taşındı. Mobil telekomünikasyon pazarında rekabetin artmasını sağlayacak uygulama hakkında konuşan Avea Yöneticisi Cengiz Anık, “Altyapımız ve merkezi veritabanı sayesinde, taşıma sürecinin başlayacağı 9 Kasım itibarıyla abonelerimiz, sorun yaşamadan işlemlerini yaptırabilecek. Aboneler, 5 aşamalı bir süreçten geçecekler” dedi.

İşte abonelerin 5 adımlık süreci

1. Abone, kimliğiyle birlikte bir geçmek istediği GSM operatörünün yetkili satıcısına gelir.
2. Yetkili satıcısında, Numara Taşıma Başvuru Formu ve Abonelik Sözleşmesi’ni dolduran aboneye, numarasını değiştirmeden kullanacağı SIM kartı verilir.
3. Abonenin numarasını taşıma talebi diğer operatöre iletilir.
4. Diğer operatörün, kimlik bilgilerini kontrol edip taşınma onayını vermesinin ardından, aboneye yeni GSM operatöründen hizmet almaya başlayacağı zaman SMS ile bildirilir.
5. Belirtilen tarih ve saatte abone yeni SIM kartını cep telefonuna takarak kaliteli hizmeti uygun fiyata almaya başlar.
Kaynak:
 
schumici

schumici

Üye
bilgilendirdiğin için teşekkürler:oke:
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt