Notebook'da aşırı donma yardım...

Sponsorlu Bağlantılar

cLeaninG

cLeaninG

Üye
    Konu Sahibi
Notebook'da aşırı donma yardım...
Öncelikle merhabalar.1 haftadır bilgisayarımı düzeltmeye çalışıyorum ama ne yaptıysam olmadı.Yardımlarınızı bekliyorum.Sırasıyla sorunlar ve yaptıklarım şöyle;
bilgisayarımın modeli:ASUS K52JT Notebook SİSTEM:ASUS RECOVERY(Win7 Home Premium x64)
ilk olarak bilgisayar sistem boştayken bile 3.4 ram kullanmaya başladı(toplam ram4gb :) ).Ram kullanımını ise aşırı miktarda(1.5 gibi) services.exe(netsvcs)kullanıyodu araştırdım internetten services.exe Hizmetleri çalıştıryormuş.İnte
ayrıca yaptığım ayarlar geri geliyordu(uac denetimini kapatıyordum yeniden başlayınca tekrar,ayrıca gizli dosyları göster diyordum açılıp kapanınca yine geliyordu).Ayrıca Bilgisayarım'a girince sağdaki simgeler bile geç yükleniyordu.
Orjinan lisanslı Trend Micro Maximum Security ile tarattım hiç bir yok sorun devam ediyor.Sonrasında Comfix ile tarattım.Yeniden başladı yine aynı ama ram kullanımı bazı açılışlarda 3.2-3.4 bazı zaman 1.2 felan.Disk kullanımına baktım trend micro arkada hep dosya felan tarıyor.diye sildim yine aynı.Herhalde dedim sorun ya RAM yada HDD.HD Tune ile hdd'ye baktım 1 tanesi sarı'ya düşmüştü.HDD değiştirdim(ama bu hdd'de 3 tane sarı vardı).İlk kuruyorum sistemi ucuyo programlar yüklüyorum yine aynı sorunlar.3 kere'de farklı sistem yükleyerek denedim.Önerileriniz nedir,yeni hdd'mi alayım(hdd'den değilse geri almıyolar:):):) ) yoksa baska bir sorunmu var.Yardımlarınızı bekliyorum.Çok teşekkür ederim.(Şuanda Hitman ve Eset'i yükledim onunlada tarıyorum sonucu yoruma yazarım.)
Hitman bir şey bulamadı :)

Adilx05

Adilx05

Üye
Sen Çok Kaliteli Bi Virüs Yemişsin Bence Yediğin Virüslerde Onlara Enjekte Olmuş Bence

• Beğen
Tepkiler: cLeaninG
Adilx05

Adilx05

Üye
5.Format deneyişim :):):)
Eski Dosyalarından Herhangi Birini Kullanıyosan Muhtemel Ondandır Ama Şöylede Bişey Var Eğer Kullandığın Format Elle Modifiyeyse Bazen Geliştirici Arkadaşlar Kodların Arasına Thread Sleep Kodunu Koymayı Unutuyor ( Benimde Başıma Çok Geliyo ) Buda Aralıksız Cpu Kullanımı Demek Yani 2 Dosyayla Cpunu %100e Çekmek Mümkün Ama Yazdığınız Ramin Şişmesi Oda Buna Benzer Bi Kodun Araya Koyulmamasından Kaynaklanıyor Olabilir Ki Genelde Denemeden Koymayacakları İçin Bu Sanırım Pek Mümkün Değil Ama Siz Eski Programlarınızı Girdiğiniz Çıktığınız Siteleri Bi Kontrol Edin Eğer Hiç Bi Şekilde Program Yüklü Değilken Ramler Dediğiniz Miktarda Kullanılıyorsa Ve Sisteminiz Güvenliyse Ramlerinizde Problem Vardır.

• Beğen
Tepkiler: cLeaninG
cLeaninG

cLeaninG

Üye
    Konu Sahibi
Eski Dosyalarından Herhangi Birini Kullanıyosan Muhtemel Ondandır Ama Şöylede Bişey Var Eğer Kullandığın Format Elle Modifiyeyse Bazen Geliştirici Arkadaşlar Kodların Arasına Thread Sleep Kodunu Koymayı Unutuyor ( Benimde Başıma Çok Geliyo ) Buda Aralıksız Cpu Kullanımı Demek Yani 2 Dosyayla Cpunu %100e Çekmek Mümkün Ama Yazdığınız Ramin Şişmesi Oda Buna Benzer Bi Kodun Araya Koyulmamasından Kaynaklanıyor Olabilir Ki Genelde Denemeden Koymayacakları İçin Bu Sanırım Pek Mümkün Değil Ama Siz Eski Programlarınızı Girdiğiniz Çıktığınız Siteleri Bi Kontrol Edin Eğer Hiç Bi Şekilde Program Yüklü Değilken Ramler Dediğiniz Miktarda Kullanılıyorsa Ve Sisteminiz Güvenliyse Ramlerinizde Problem Vardır.
Orjinal RECOVERY'sinide denedim aynı sorun.Şimdi termal macun yeniledim ve hard disk'e hard format atacağım.Hangisi acaba biliyormusunuz?

3.herhalde değilmi?

Adilx05

Adilx05

Üye
Orjinal RECOVERY'sinide denedim aynı sorun.Şimdi termal macun yeniledim ve hard disk'e hard format atacağım.Hangisi acaba biliyormusunuz?

3.herhalde değilmi?
Onlar Sektörleri Sıfırlamak İçin İlk Üç Seçenek Her Boşluğun Üzerinden Bi Kere Geçer 4. Olan 3 5. Olan 7 Kere Geçer Sorununun Harddiskten Olabileceğni Sanmıyorum Ama En Makulu Harddisk Eğer Doğru Çalışıyosa 3. Seçenek Olacak Ama Harddisk Çok Fazla Mavi Ekrana Atıyosa 4. Veya 5.yi Dene Derim.

cLeaninG

cLeaninG

Üye
    Konu Sahibi
Onlar Sektörleri Sıfırlamak İçin İlk Üç Seçenek Her Boşluğun Üzerinden Bi Kere Geçer 4. Olan 3 5. Olan 7 Kere Geçer Sorununun Harddiskten Olabileceğni Sanmıyorum Ama En Makulu Harddisk Eğer Doğru Çalışıyosa 3. Seçenek Olacak Ama Harddisk Çok Fazla Mavi Ekrana Atıyosa 4. Veya 5.yi Dene Derim.
Mavi ekran hiç almıyorum.Şuan sistemi kurdum 1-2 gün denicem bakalım.

Üst Alt