Note 4 telefon şifresini unuttum

Sponsorlu Bağlantılar

furkanhoca

furkanhoca

Üye
    Konu Sahibi
Note 4 telefon şifresini unuttum
Arkadaşlar, ekran kilidi şifre ile güvence altına alındı. Ama şifreyi unuttum. İşin ilginç yanı telefonun ekran kilidi açıkken başıma gelmesi. Yani ekran kilidi koymaya çalıştığımda bu şifreyi istiyor. Telefonum note 4. Fikri olan var mı arkadaşlar?

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Samsung, HTC, LG, Sony gibi markaların android cihazlarını kullanıyor ve ekran kilit şifresini unuttuysanız, bu sayfamız verilerinizi kurtarmak ve cihazınıza erişmek için size yardımcı olacaktır. Android cihazlarda desen, PIN gibi şifrelerin unutulması veya unutulan bu şifrelerinbirden fazla girilmesinden kaynaklı oluşan kilitlenme durumunu aşağıdaki adımları izleyerek çözebilirsiniz.

1. Google hesabınızı kullanarak telefonunuza erişim sağlayabilirsiniz.

• Google hesabınız ile kurturma yapabilmek için telefonunuzun PIN veya desen şifresinibirden çok yanlış giriniz.
  • Karşınıza 2 farklı seçenek çıkacaktır.
  • Google hesabı şifrenizi unutursanız, cihazınızın kilidini açmak için PIN'ninizi kullanabilirsiniz. Bu PIN daha önce bu tarz şifre unutma sorunlarının önüne geçmek adına önceden kullanıcı tarafından koyulmuş ise gözükecektir, aksi takdirde bu seçenek aktif olmayacaktır.
  • Çıkan seçenekler arasında android telefonunuza bağlı olan gmail hesabınız ile oturum açarak ekran kilidini açabilirsiniz.
  • Telefonunuzun ekran kilidi ve google hesabınızın şifresini unuttuysanız bu sayfamızdaki adımları izleyerek google hesabınızın şifresini geri alabilirsiniz.
2. Telefonunuzu sıfırlayarak (hard reset) erişim sağlayabilirsiniz. Fakat bu işlem telefonunuzdaki bütün verileri silecektir.

• Telefonunuzu kapatın.
  • Ardından telefonun sistem menüsüne (Recovery) giriş yapmamız gerekiyor. Bu menüye erişebilmek için cihazınızın marka ve modeline uygun olarak ufak bir araştırma yapmanız gerekebilir. Cihazınızın marka ve modeline uygun olarak bulduğunuz tuş kombinasyonunuyaparak cihazınızı başlatın. Android simgesinin ardından aşağıdaki menüye ulaşmış olacaksınız.

• Çıkan menüde ses açma ve ses kısma tuşlarını kullanarak işlemleri yapabilirsiniz.
  • Telefonumuzu sıfırlamak için wipe data/factroy reset seçeneğini seçiniz.
  • Ardından yes - delete all user data seçeneğini seçerek telefonunuzun sıfırlama işlemini başlatabilirsiniz. Cihazda bu sıfırlama işlemi sırasında SIM kart ve hafıza kartı takılı olması bir sorun teşkil etmeyecektir. Hafıza kartında bulunan veriler veya SIM kartın içinde bulunan rehber sıfırlanmayacaktır. Yine de bu işlemler sırasında harici olarak takılı hafıza kartınızı ve SIM kartınızı çıkarmanız riske atmamak adına daha iyi olacaktır.
  • Sıfırlama işlemi bittiğinde aynı menüde reboot system now seçeneğini seçerek cihazınızı yeniden başlatarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

furkanhoca

furkanhoca

Üye
    Konu Sahibi
Dostüm , telefonum kilitli kalmadı. Şuanda kullanabiliyorum. Ama parmak izi, desen veya başka bir güvenlik tedbiri almaya çalıştığımda bahsettiğim şifreyi istiyor.

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Dostüm , telefonum kilitli kalmadı. Şuanda kullanabiliyorum. Ama parmak izi, desen veya başka bir güvenlik tedbiri almaya çalıştığımda bahsettiğim şifreyi istiyor.
Yukarida Bahsedilen İslemler Bahseddiginiz Durumda'da Gecerli 'Hard Reset' islemi yapip bu durumdan Kurtulabilirsiniz... :oke:

furkanhoca

furkanhoca

Üye
    Konu Sahibi
Benim amacım verileri silmeden bi çözüm bulmaktı ama ol ayaçak anlaşılan. Teşekkürler

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Benim amacım verileri silmeden bi çözüm bulmaktı ama ol ayaçak anlaşılan. Teşekkürler
Verileri Silmeden Sıfırlama islemi olmaz Malesef. Verileri baska bir yere Yedekleyip Ardindan Sifirlayin.

furkanhoca

furkanhoca

Üye
    Konu Sahibi
Verileri Silmeden Sıfırlama islemi olmaz Malesef. Verileri baska bir yere Yedekleyip Ardindan Sifirlayin.

Peki hocam , bilgisayardaki imaj alma işlemi gibi bir yolu var mı bu yedeklemenin. Yani tek seferde bütün telefon hafızasının yedeğini alabilmek

Üst Alt