Yardım Note 4 garip s-pen sorunu acil acil

Sponsorlu Bağlantılar

babafre23

Üye
    Konu Sahibi
Note 4 garip s-pen sorunu acil acil
S.a. arkadaşlar
Bugün elime bir note 4 geçti. Cihaz turkiye cihazı
S pen kalemi ekranın sol tarafına işlemiyor. Sağ tarafta sıkıntı yok ama sol tarafta hiç faaliyet göstermiyor.
Sorun nedir nasıl halledilir?

babafre23

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar yok mu bi fikriniz yardımcı olabilecek biri??

vedat1966

vedat1966

Üye
Genel olarak telefona stok rom yüklenir ve test edilir. Sıkıntı devam ediyorsa ekranın bir kısmının kalem algılaması bozulmuştur. Söküp soketleride kontrol edebilirsiniz.

GT-N8000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: babafre23

babafre23

Üye
    Konu Sahibi
Cihazda root vs. İşlemler yok. Yalnız cihazda kırılmaz cam jilatin var. Acaba o bu soruna etki eder mi?

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Cihazda root vs. İşlemler yok. Yalnız cihazda kırılmaz cam jilatin var. Acaba o bu soruna etki eder mi?
S-pen 5-6 mm yükseklikten bile algılar
ekran koruyucusunun kalemin hassasiyetini etkilemesi mümkün ama hiç çalışmayacak duruma getirmesi imkansız gibi bir şey
eğer Öncesinde Mıknatıslı kılıf kullanılmışsa sağ tarafın bozulma ihtimali yüksek
sol tarafın bozulmuş olması eknanın tamir görmüşse düzgün yapılmayan işcilikten veya sert bir şekilde düşürülmüşse zarar görmüş olma ihtimali var

spen manyetik nesnelerden aşırı etkilenen bir yapıya sahip uzun süreli manyetik alana maruz kalması kalemi bozabilir

• Beğen
Tepkiler: babafre23

babafre23

Üye
    Konu Sahibi
Yani ekran sikintili olabilir diyorsun.

babafre23

Üye
    Konu Sahibi
Aldığım arkadaş önceden sorunsuz her tarafı algılıyordu diyor. Ben aldığımda format atmıştım. Ondan sonra da kırılmaz cam taktirdim. Sonra sorun oluştu.

SARIDROD

SARIDROD

Üye
Ekranın Algısın ekrana yakın tutulan bi mıknatıs kesiyor olabilir .. Örn : Cüzdan telefon kılıf veya araç kiti vs. Dokunmatığı etkiliyor .

Dediklerimden 30 dk uzak tutun sonra S-PEN kullanın düzelmiş olabilir

Özellikle böyle kılıfların mıknatıs tamda dediğiniz yere denk geliyor ...

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Telefonun üzerinde koruyucu (Kılıf - Kırılmaz Cam) Vb. Varsa cikarip tekrar deneyin.

babafre23

Üye
    Konu Sahibi
İlginiz için teşekkürler dostlar sorun ekrandaymis. Baktim boynuz kulagi geciyor.Telefonu değişip note edge aldim.