NOTE 3 SERVİS YOK NULL İMEİ

Sponsorlu Bağlantılar

lallana45

Üye
    Konu Sahibi
NOTE 3 SERVİS YOK NULL İMEİ
Arkadaşlar merhaba..

NOTE 3 SN9000Q Model telefonum aniden SERVİS YOK hatası almaya başladım. Ara ara telefonuma hat gelse de uzun süre SERVİS YOK uyarısı almaktayım. Bir telefoncuya danışayım dedim ve götürdüm. ilk önce İmei çakışması varmı diye E devletten baktı. Temiz çıktı. Sonra İçini açtı etti bazı şeyler değiştirmiş hat geldi dedi verdi ve 15 dk sonra SERVİS YOK demeye yine başladı.Tekrar götürdüm telefondan İmei sorgulaması yaptığında NULL/NULL deyince donanımsalmış abi birak dedi yazılım attı ama yine olmadı malesef ve yapamadı teli iade etti.

Öncelikle telefonumdan çok memnun olduğum için yapma çabasına girdim. Az çok da bilgim olduğu için yapmaya uğraşıyorum. Araştırma yaptığımda ise bu sorunun baya olduğunu ama çözülemediğini gördüm. bunun ile ilgili bilgi sahibi arkadaşlar var ise yardımcı olabilirmisiniz. bence telefonda yazılım sorunu var ama nasıl çözebiliriz bilmiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

cemoli1987

Üye
interette böyle yazı gördüm belki yardımcı olur

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
Modem dosyasında sıkıntı var galiba.

lallana45

Üye
    Konu Sahibi
valla nedir ne deildir çözemedim baya bu konuda sıkıntı çeken çok ama yapabilen yok.. çöpe mi atıcaz şimdi bu teli..
yazıyı incelicem kardeşim @cemoli1987
modem derken ? @Samizel Destan

ibrother

ibrother

Üye
Modem ve kernelde sıkıntı var normalde telefoncu halleder, sen en iyisi başka yere götür danış
Orjinal romu indirip odin ile flasla. Ya da smart switch i kullan

Tek Bilgin

Tek Bilgin

Üye
çöpe atmıcaksın. yazılımsal bir sıkıntı var . öncelikle versiyon yükseltirken yanlış bir işlem yapılmış ve rom düzgün kurulmamış gibi duruyor. ara sıra gidip gelmesi bu yüzden olur. komple olmasa null dese imei de o zaman olay farklı olurdu. rom u yeniden kurun başka bir orjinal rom kurmayı deneyin.
sm n 900 5.0 rom kurun aynu şey zaten merak etmeyin ...

lallana45

Üye
    Konu Sahibi
Modem ve kernelde sıkıntı var normalde telefoncu halleder, sen en iyisi başka yere götür danış
Orjinal romu indirip odin ile flasla. Ya da smart switch i kullan
telefoncu 1 -2 parçasını değiştirdim dedi. olmayınca yazılım attı yine olmamış.
orjinal romu indirip odin ile flasladım yine aynı devam ediyor.
çöpe atmıcaksın. yazılımsal bir sıkıntı var . öncelikle versiyon yükseltirken yanlış bir işlem yapılmış ve rom düzgün kurulmamış gibi duruyor. ara sıra gidip gelmesi bu yüzden olur. komple olmasa null dese imei de o zaman olay farklı olurdu. rom u yeniden kurun başka bir orjinal rom kurmayı deneyin.
sm n 900 5.0 rom kurun aynu şey zaten merak etmeyin ...
şu an telefon hiç hat gelmiyor desem yeri var yani.
imei de null yazıyor hep.
hepsini denedim ama yine olmadı malesef.

• Beğen
Tepkiler: Tek Bilgin
Tek Bilgin

Tek Bilgin

Üye
null yazdığı için cihazı bi telefoncu ya götürüp İMEİ yüklemeniz lazım. Onun farklı bir cihazı ve programı var.
BOX cihazı ile yüklenecek

YouTube : Tek Bilgin

ibrother

ibrother

Üye
Sorun tamamen yazılımsal parça değişmeye gerek yok ki. Ayrıca null hatası benim bildiğim sadece box ile düzelir. Dediğim gibi başka yerlere götür. El elden üstündür

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
En garanti yolu telefonuna Smart Switch ile acil durum ve yazılım kurtarma kısmından komple temiz rom kur.

lallana45

Üye
    Konu Sahibi
En garanti yolu telefonuna Smart Switch ile acil durum ve yazılım kurtarma kısmından komple temiz rom kur.
temiz rom attım ama yine banamısın demedi cihaz aynı sorun devam..
Sorun tamamen yazılımsal parça değişmeye gerek yok ki. Ayrıca null hatası benim bildiğim sadece box ile düzelir. Dediğim gibi başka yerlere götür. El elden üstündür
peki en iyisi birisine daha götüreyim.. bakalım ne olacak

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
temiz rom attım ama yine banamısın demedi cihaz aynı sorun devam..

peki en iyisi birisine daha götüreyim.. bakalım ne olacak
Temiz romu ne ile attın? Odin ile falan attıysan olmayabilir. Benim anlattığım şekil odin ile attığınkinden farklı.

ibrother

ibrother

Üye
Odin en sağlam rom atma yöntemidir ve her şekilde işe yarar. Smart switch telefonu görmüyor çoğunlukla ve galiba s6 ve sonrası bide note 4 yada 5 den sonrasını destekliyordu.

Üst Alt