Nostradamus ve Kıyamet hakkında(okurken içiniz biraz garip olabilir...)

 • 29 Ekim 2010
 • 3387 Okunma
 • 7 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Belki çoğunuz duymuşunuzdur Nostradamus'u.İnsanlık tarihinin en ünlü kâhinidir kendisi.Fransız olup 16.yy'da yaşamıştır.Dinine aşırı derece bağlı bir katoliktir.Özellikle astronomi ve simya biliminde ustalaşmıştır.
  Kâhinin ölümünden 500 yıl sonra bile,günümüzde etkisi giderek artmaktadır.Bunun sebebi kehanetlerinin çoğunun gerçekleşmiş olmasıdır..İkna olmanız için,gerçekleşmiş en ünlü kehanetlerinden bir kaçını yazıp,daha sonra başlıktaki kıyamet mevzuunu en sona yazacağım.Yazacaklarım kesinlikle internetten alıntı değildir.Okuduğum bir Nostradamus kitabından seçerek yazıyorum:

  Osmanlı Saldırısı(Dörtlük I-9)

  Doğu'dan Punic'in kalbi geliyor,
  Libya donanmasının eşliğinde,
  Adriyatik'i ve Romalus'un(İtalya) varislerini üzmek için;
  Malta sarsılıyor ve yakındaki adalar boş.

  Yorum:''Punic kalbi''nin manası,Kahin'in zamanında sadece Kuzey Afrika'daki eski Kartaca'yı(Punic) kontrol eden Osmanlı Türkleri olabilir.Osmanlılar,Adriyatik İtalya için sürekli bir tehdit oluşturmuşlar ve 16. yy'ın sonlarında da Venedik'le savaşmışlardır.1565'te Kuzey Afrika(Libya filosu)yardımıyla Türkler,Malta'yı aylarca ablukaya almış ve tarihsel kayıtlarda da yer alan şiddetli mücadelelerden sonra geri çekilmişlerdir.
  Bu önemli bir pürüzün olmadığı güçlü ve özel bir dörtlüktür.Libya filosu,gerçekte Cezayir'dendi.Fakat antik çağlarda ''Libya'' terimi,bütün Kuzey Afrika yerine kullanılırdı.


  Hitler ve Naziler(Dörtlük II-24)
  Hayvanlar açlıktan azgın nehirleri aşacak:
  Tarlanın daha büyük bölümü Hister'e karşı olacak.
  Büyük biri onu demir kafese sürükleyecek.
  Almanya'nın çocuğu hiç bir şeyi tanımadığında

  Yorumu:Bu,kahinin en hayranlık verici kehanetlerinden biridir çünkü 20. yüzyılın bir kişisini ismiyle tanımlar.''Hister'' bir harfin değişimiyle Hitler olur,1500'lü yıllarda yapılan genel bir anagram hilesidir.Naziler(hayvanlar) fetih için açtır.Avrupa'nın birçok nehrini geçip kıta boyunca ilerler.''Demir kafes''in manası kaçırılmıştır;oysa açıkça Hitler'in,Hindenburg(büyük biri) yönetimi sırasında hapse konulmasını anlatır.Avrupa uluslarının büyük çoğunluğu,tabi ki ne kanun ne de sözleşme tanıyan Hitler'e karşıdır.
  Dörtlük verdiği isim nedeniyle gerçekten göz kamaştırıcıdır.''İster'',Tuna'nın antik ismidir fakat olaylar bir kişiyi işaret etmektedir.Ayrıca Hitler Tuna'nın görüş açısı içinde doğmuştur.


  Kıbrıs'ta Türk Yunan Savaşı(Dörtlük III-89)
  O zaman,Kıbrıs yardım almayı başaramayacak
  Ege Denizi'ndekilerden(Yunanlılar)
  Eskiler lağvedilecek,fakat konuşmalar
  ve isteklerle kralları ikna edilecek,Kraliçe daha öfkeli.

  Yorumu:1974'te,Yunan Askeri Cuntası ve Türkiye arasında Kıbrıs'ın kontrolü konusunda bir savaş patlak verdi.Türkler,Türk azınlığı korumak için adaya asker çıkarttılar.Yunan ordusu mobilize olmasına rağmen daha güçlü olan Türk askerine karşı meydan okuyamadı.Türkler,Kıbrıslı Yunanlılar'a ''başarısız''lığı bırakarak adanın neredeyse yarısının yönetimini aldı.Aynı zamanda,Yunanlılar monarşiyi kaldırmak için referandum yaptılar.Kral II. Constantine oylama sonucunu kabul etti ve tacı bıraktı.(kral ikna edildi)Sonuç olarak kraliçe tahtı kaybettiği için Kral Constantine'den ''daha öfkeli'' idi.
  ''Eskiler lağvedilecek'' sözünde kastedilen adadaki Askeri Yunan Cuntası'dır.Ve kehanette söylendiği gibi bu cunta Türkler tarafından lağvedilmiştir.Kehanetin her bölümü çıkmıştır.


  Saddam Hüseyin ve Abd(Dörtlük VIII-70)
  Çirkin ve kötü biri Mezopotamya'da
  zorbalık yapacak.Herkes gayrı meşru
  leydinin arkadaşı olacak;
  ülke kapkaranlık bir yüze bürünecek.

  Yorumu:İlk iki satır,Irak diktatörü Saddam Hüseyin'in neredeyse açık bir tasviridir.''Gayrı meşru leydi'' Abd'nin Nostradamus'un lisanındaki karşılığıdır.(Nostradamus'un Abd'nin şifreli karşılığı olarak ''leydi'' sembolünü kullanmasının nedeni Abd'nin simgesi haline gelmiş olan Özgürlük Heykeli'nin bir kadına benzemesindem dolayıdır.Ayrıca Nostradamus'un ''gayrı meşru'' sıfatını kullanması Amerika'ya karşı güzel hisler beslemediğini gösteriyor)
  Körfez Savaşında Saddam'ın müttefiki yokken dünyanın taktiri ezici şekilde Abd'den yanaydı(herkes arkadaş olur)Savaş sırasında atılan füzelerle,sonrasında ise uygulanan Abd bombardımanıyla ülke karanlığa bürünmüştür.


  Sanırım sadece bu 4 dörtlük bile ikna olmanıza yetmiştir.Daha bunlardan yüzlercesi var...Çözülmeyen onlarca dörtlük daha..Şimdi başlıkta yazdığım kıyamet mevzuuna gelelim.İnsanın tüylerini diken diken eden kısım da burası zaten...Aşağıda vereceğim yazı Nostradamus'un 1555 yılında oğluna yazdığı mektubu.Biraz uzun.Sadece kıyametle ilgili son kısmını veriyorum:

  (...)
  Gayet açık söylüyorum;biri sonsuz ölçülmez ve kavranmaz yüceliğin bir parçasını açmayı dileyecek olursa,buna kavuşan kişi için iki kaynak söz konusudur:Yıldızlar bilimi yoluyla kehanetlerde bulunan kişinin,doğaüstü güç,içinde doğar.İkincisi ise,Tanrısal sonsuzluktan belirli bir parça olan,esinlenme sonucu bir sırrın açıklanışıdır.Ve bu da şu demektir:Kehanet gerçektir.Çünkü çıkış kaynağı ve kökeni gökyüzüdür...Bu kadarı yeter;fazla derinlere girmeyeceğim...
  Dünya'nın büyük bir keşmekeş ve sarsıntı geçireceğini söyleyince,özellikle bilimadamları da telaşlanacaklar ve çoğu bu kehanetin saçma olduğunu ileri sürecek.Seller öylesine yaygınlaşacak ki,üzeri su ile örtülmemiş tek bir bölge bile kalmayacak.Ve bu öylesine uzun bir süre devam edecek ki,zaman ve mekân belirleyen hemen tüm veriler yitirelene kadar sürecek.
  Bu olaylardan önce ve hatta dev tufanın ardından,çoğu bölgeye hemen hemen bir damla yağmur bile yağmayacak.Gökyüzünden ateş parçaları ve taşlar düşecek ve düştükleri yerdeki yaşamı söndürecekler.Bunlar kısa bir zaman içinde ve son bir kargaşadan önce yaşanacak.Çünkü hemen sonra Mars gezegeni ritmini bozacak,dönemin sonunda,dönüşüne yeniden başlayacak.İşte o zaman gezegenlerin çoğu Kova Burcu'nda toplanacaklar,diğerleri ise uzun bir süre Yengeç Burcu'nda gezinecekler...
  Şimdilerde Ay'ın hükmü altında bulunuyoruz.Ay'ın devrini tamamlamasıyla,ebedi Tanrı'nın mükemmel kudreti sayesinde Güneş ayı gelecek,Güneş'i de Satürn izleyecek...Gökyüzünün yasalarına göre,Satürn de devrini tamamlayacak ki,bütün bunlar hesaplanmıştır...Yeryüzü,çağ değiştirici bir kıyama sahne olacak...
  Ve Tanrı duyularla algılanabilir,gözle görülebilir ateşten ve de alevli ulaklarla,gelecekle ilgili kehanetler için,geleceğin kanıtlarını gönderecek.Kehanette bulunanlar için doğal bir akış olacak.Çünkü görsel ışıklarla ,yanılmazlık bulacak bu kehanetler.Ve gözle görülerek,beyince algılandıkları için de sanrı olarak karşılanmayacaklar...Benim kehanetlerim gerçekleşene kadar yeryüzüne Tanrı'nın merhametinden pek fazla bir şey inmeyecek,oğlum...Ve bütün bunlar büyük kaynaşma başlar başlamaz yerine gelecek.Karanlık ve şiddetli fırtına sırasında ''Onları ezeceğim'' diyecek Efendimiz.Onları ezecek ve üzüntü duymayacağım...
  Diğer kehanetlerimde de çok kez yazılı olarak aktardığım gibi,sonu gelmeyen yağmurlar ve sularla,üzerimize daha bin olay üşüşecek.Bağımsız bir dil ile hepsini olduğu gibi derledim.Mekânları sınırladım,zaman ve dönemleri belirledim ki,bizden sonra gelecek olan insanlar,geleceğin olayları hakkında yanlışsız bilgi sahibi olsunlar.Kendimi diğer yazılarda daha da açık ortaya koydum.Bilgeler,tüm sis perdelerine rağmen kehanetleri anlayacaklar...Ve eğer bilgisizlik altedilebilirse,her şey çok daha berraklaşacak.
  Artık bir son vermeliyim oğlum...Baban Micheal Nostradamus'un armağanını al.Umarım ki,dörtlükler halindeki kehanetlerin herbiri sana açık olsun.Ebedi Tanrı,sana ebedi bir yaşam ile iyi ve bereketli bir mutluluk sağlasın.


  1 Mart 1555  Nostradamus kıyamet günü hangi felaketlerin yaşanacağını çok açık anlatmış...Tanrı'nın o gün,nasıl bir öfke içinde olacağını da...Yukardaki mektupta, kaçıran varsa yazayım yine : ''Karanlık ve şiddetli fırtına sırasında ''Onları ezeceğim'' diyecek Efendimiz.Onları ezecek ve üzüntü duymayacağım...''
  Günümüzde bunca şeytana uyup yoldan çıkan ve artık insanlıktan çıkmış,bir hayvanın seviyesinin bile altına düşmüş bu kadar insanın olmasıyaratıcımızı elbette sinirlendirmiştir...Allah o gün,bizi kurtuluşa erenlerden eylesin;gazabına uğrayanlardan değil...Amin...
  Bakın Kur'an'da bir ayet bu konu hakkında çok dikkatimi çekti.Gerçekten çok etkileyici:
  Yunus Suresi/Ayet 20
  ''Ona(peygambere) Rabbinden bir mucize indirilse ya! diyorlar.De ki:''Gayb ancak Allah'ındır.Bekleyin,şüphesiz ben de sizinle birlikte bekleyenlerdenim!''

  O gün Allah'ımın öfkesini düşünmek bile korkutuyor beni.O öfkeye uğrayacaklara acıyorum açıkçası..
  Neyse,yazı bayağı uzadı.Bitireyim yavaş yavaş.Mektupta Nostradamus açık bir tarih vermemiş.Ama yıldız ve gezegen dizilişleri konusunda ipuçları vermiş.Bu dizilimler günümüzde bilim adamları hesaplamaya çalıştılar.Sanırım tarihi büyük oranda belirlediler...Tarih konusunu burada konuşmak istemiyorum.Gaybı sadece Allah bilir.Ama tarih konusunda bir fikir edinmek isteyenlerin şu belgeseli izlemelerinde çok fayda var:
  (Mesaj sayım yeterli olmadığından link veremiyorum)Google'dan bir online sinema izleme sitesine girin.Girdiğiniz sitede arama yerine Nostradamus yazın.Belgesel olacak,2009 yılında çıkan.Onu izleyin.

  Kıyamet saatini sadece Allah bilir doğru fakat,o istediğine gaybı bildirir.Hz Muhammed'in hadislerindeki kıyamet alametlerinde olduğu gibi.Onlar apayrı etkliyecidir.Nostradamus'a da Allah'ın gösterdiği gelecekteki olaylar,belki de kaderin işleyişi için gerekliydi.
  Kur'an'da bu kıyamet saati konusunda 2 mühim ayet var.Onları verip,en son Nostradamusun kıyamet gününde Fransa'nın halini tasvir ettiği dörtlüğü vereceğim...Adam sanki geleceğe götürülmüş ve o günü yaşamış gibi...Akılalmaz bir şey...

  Araf Suresi/Ayet 187
  Sana kıyametin ne zaman kopacağını soruyorlar.De ki:''Onun bilgisi ancak Rabbimin katındadır.Onu vaktinde ancak O (Allah) ortaya çıkaracaktır.O göklere de,yere de ağır basmıştır.O, size ancak ansızın gelecektir.''Sanki senin ondan haberin varmış gibi soruyorlar.De ki ''Onun bilgisi sadece Allah katındadır.Fakat insanların çoğu bilmiyorlar.''

  Taha Suresi/Ayet 15

  Kıyamet mutlaka gelecektir.Herkes işlediğinin karşılığını görsün diye,neredeyse onu gizleyecek(geleceğinden hiç söz etmeyecektim.)''
  (Bu yazıda yazdığım sureler diyanetin türkçe mealinden alınmadır.İsteyenler kontrol etsin diyanetin sitesinden.Bu ayetler açıkça gösteriyor ki kıyamet saatini ancak Allah bilir.Fakat o istediği zaman da o saati ortaya çıkarır...)


  İşte Nostradamus'un kıyamet günü,Fransa tasviri...(Dörtlükte geçen yer isimleri Fransa'dadır)(Dörtlük VIII-2)
  Candomda,Auch'ta ve Mirande çevresinde,
  Göklerden yağan ateşi görüyorum...onları içine alan...
  Güneş ve Mars aslanda birleşiyor
  Marmande'da yıldırım,büyük dolu,Garonne'un duvarları yıkılıyor...

  Yorumsuz...  Alıntıdır.
   


  Yazan: Revengeful
  Necmati bunu beğendi.
 2. :birak:
   
 3. saol uzun ama okudum satır satır, ilgimi çekti doğrusu ve buna benzer cıkmış kehanetleride var
   
 4. ya saçma sapan şeylere inanmayın boş yere..
   
 5. :d::d:
   
 6. aynen ya sallama başka birşey değil :d:
   
 7. sallamasyon bunlar :ehe
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
19/01/2019 - 15:35