normal java telefon systemi hack edilebilirmi?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

burak2012

Üye
    Konu Sahibi
normal java telefon systemi hack edilebilirmi?
arkadaşlar standart işletim sistemi olan bir telefon hack edilip system dosyaları değiştirilebilirmi?yapılırsa nasıl yapılır telefonuma androide benzetmeye çalışıyorum...

Reexecution

Reexecution

Üye
ben bilmiyorum ama bilenler konuya cevap yazabilir nokia s40 cfw edition diye google'da aratarak bulabilirsin .

burak2012

Üye
    Konu Sahibi
telefonum lgt310 standart işletim sitemine sağit bazı programlar denedim private klasörünü fln gördüm ancak içi boş gözüküyordu :(

burak2012

Üye
    Konu Sahibi
archonn ya şu sistem klasörlerine erişebilsem yapcaz artık birşeyler ama erişemiyorum ki :( bu multitasking dediğin şey ne müzik dinlerken aynı zamanda oyun açmak falanmı öyleyse çok iyi olur benim tel için çünkü müzik dinlerken sms dahi atamıyorum...:( ya nasıl erişcem ben bu sistem dosyalarına anlayan yokmu? :(

Archonn

Archonn

Üye
archonn ya şu sistem klasörlerine erişebilsem yapcaz artık birşeyler ama erişemiyorum ki :( bu multitasking dediğin şey ne müzik dinlerken aynı zamanda oyun açmak falanmı öyleyse çok iyi olur benim tel için çünkü müzik dinlerken sms dahi atamıyorum...:( ya nasıl erişcem ben bu sistem dosyalarına anlayan yokmu? :(

evet multitasking o oluyor aynı anda birden çok işlem yapabilme imkânı.
düzenleyeceğiniz iki dosya var biri ppm dosyası diğeri cnt (img) dosyası. Ppm dosyası görselleri, melodileri vs degistirmenize; img dosyası uygulama, menü içeriği vs düzenlemenize olanak sağlıyor.
Bu dosyalar sistem dosyasi değil, yani telefondan çekmiyorsunuz. Firmware den çekip telefonunuza flashliyorsunuz.
Anlatmakla çözülecek bir olay değil, ustteki mesajda verdigim linkteki konuları okursanız daha iyi fikir sahibi olursunuz.

burak2012

Üye
    Konu Sahibi
hm anladım inceliycem teşekür ederim tam benim istediğim şeyleri söylüyosunuz menü içeriğini değiştirmek falan istediğim şeylerdi mesela menüme oyun falan koymak güzel olurdu teşekür ederim yardımlarınız için
yanlız ben firmwaremi nerden bulcamki :( çok zor bir işmiş konuları falan inceledim

burak2012

Üye
    Konu Sahibi
teşekür ederim çok ilgilisiniz sanırım bundan sonra indirdiğim fw de sizin önceden editlememi söylediğiniz şeyleri editleyeceğim sonrada telefonuma editlediğim yazılı phoenix programıyla atacağım dimi?
telefonum lg t310 yanlız nikia olmasımı gerekiyor...

Archonn

Archonn

Üye
teşekür ederim çok ilgilisiniz sanırım bundan sonra indirdiğim fw de sizin önceden editlememi söylediğiniz şeyleri editleyeceğim sonrada telefonuma editlediğim yazılı phoenix programıyla atacağım dimi?
telefonum lg t310 yanlız nikia olmasımı gerekiyor...

:( evet s40 olması gerekiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt