Nokiashoptamı aynı şeyi yapio acil yardım!!!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hastali

Üye
    Konu Sahibi
Nokiashoptamı aynı şeyi yapio acil yardım!!!
merhaba ben bu forumda okudum diolarki nokiashopta bizim yaptımızı gibi telefonu flaşlıyor dio şmdi ben telefona nasıl flaş atılır bilmiorum ama bn sizin sölediklerinizle telefona flaşlarsam yada hacklicemmi napıcam blmiorum p.r 1.1 için bn sizin sölediklerini yaparsam burdan bnm yaptımla nokia shopun yaptı aynı şeymi?yani nokiada da gitsem kndmde yapsam aynışeyimi yuapioruz
2.sorum ise kndm yaparsam garantiden yada kodumda bi problem yaşarmıyım?yada ovi mağasında yada herhangi bişeyde?garantiden çıkarmı noluo bana bilgi werrmisiniz

muratcan1905

Üye
garantiden çıkmıyor hatta bir tane arkadaş bir şey yapmıştı garantiden çıkmıştı sonra tekrar flashlamıştı ve garantisi geri gelmişti.
ancak bilmiyorsan bence yapma nokia shop a götür hiçteyse garanti olur telefonun başına bir şey gelirse de orda yapıpta verirler hiçteyse ovi bazılarında bozuluyor çünkü

hastali

Üye
    Konu Sahibi
hmmm hadi ya peki teşekkürederim kardeşim

TheORCUN

TheORCUN

Üye
garantiden çıkmıyor hatta bir tane arkadaş bir şey yapmıştı garantiden çıkmıştı sonra tekrar flashlamıştı ve garantisi geri gelmişti.
ancak bilmiyorsan bence yapma nokia shop a götür hiçteyse garanti olur telefonun başına bir şey gelirse de orda yapıpta verirler hiçteyse ovi bazılarında bozuluyor çünkü

aa o benim :aha::aha:
Evet Ovi Suite ile güncellenemeyeceği için ve eğer "temiz" yapılırsa bir flash'ın sorun çıkarmayacağı için Nokia Shop'lar da flash atıyor telefona. İmzamdaki konumda, 11.12 Pr1.0 sürümü için anlatılıyor, henüz düzenlemedim; sen Pr1.1 i arama yerine turkey yazarak rengine göre çıkan dosyaları indirerek flash'ı atabilirsin:oke:

mozerto

mozerto

Üye
aynı şeyi yapıyor shopta aynu programla atıyolar flashı..
ancak onlardaki yasal...:)
garantiden falan cıkmaz telefonunu merak etmeyin..

matrax-0052

Üye
Nokia shop Fbus kablo ile yapıyo bu kablonun bir ucu pcye bağlı diğeri ise telin bataryasının altında sarı altın renginde 4-5 tane nokta var bataryı çıkartıp o soketi takınca o noktalara temas ederek yazılım atılıyor.O yüzden shopta yazılım attırmayın bence batarya kapağının vidalarını açarlar durduk yerde gerek yok bence.Sadece tel tamamen çökerse verin shopa onun haricinde kendiniz atın phoenixle downgrade yapmadığınız taktirde hiçbir sorun olmaz.

BASKANCIHAN

BASKANCIHAN

Üye
Nokia shop Fbus kablo ile yapıyo bu kablonun bir ucu pcye bağlı diğeri ise telin bataryasının altında sarı altın renginde 4-5 tane nokta var bataryı çıkartıp o soketi takınca o noktalara temas ederek yazılım atılıyor.O yüzden shopta yazılım attırmayın bence batarya kapağının vidalarını açarlar durduk yerde gerek yok bence.Sadece tel tamamen çökerse verin shopa onun haricinde kendiniz atın phoenixle downgrade yapmadığınız taktirde hiçbir sorun olmaz.
kardeş haklısın ama n8 için geçerli değil zaten vidalara baktın mı eğer anlayabiliyorsan anlarsın ben hep orda attım bir sorun çıkmadı amacım servisi savunmak değil ama eğer nokia servise bu yetkiyi verdiyse bir sebebi vardır ve doğru olan bişey var yazılım tamamen yasal ve bir problem çıkarmıyor veya ben bir problemle karşılaşmadım en iyisi servis bana göre şahsi fikrim ve deneyimlerim..:oke:

matrax-0052

Üye
kardeş haklısın ama n8 için geçerli değil zaten vidalara baktın mı eğer anlayabiliyorsan anlarsın ben hep orda attım bir sorun çıkmadı amacım servisi savunmak değil ama eğer nokia servise bu yetkiyi verdiyse bir sebebi vardır ve doğru olan bişey var yazılım tamamen yasal ve bir problem çıkarmıyor veya ben bir problemle karşılaşmadım en iyisi servis bana göre şahsi fikrim ve deneyimlerim..:oke:

Olabilir bataryası çıkan tellerde her zaman fbus ile atılır ama dediiniz gibi n8in içini açmayalım diye usb ile atar buda demek oluyorki aynı bizim gibi phoenix ile atıyor .Bence dediğim gibi tamamen açılmaz hale gelmedikçe yazılım için servise vermeyin derim inanın adamlar hiç özenmiyorlar belki siz çizilmesine bile kıyamıyorsunuz ama orda başına çok şey gelebilir içini bile açabilirler ben bi 5800 vermiştim servise yazılım için çiziksiz bir teldi 10 günlük aldığımda ise tel 10 yaş yaşlanmıştı içi açılmış ekranın içi tozla dolu kasa çizikti.Ben uyarayımda!!

BASKANCIHAN

BASKANCIHAN

Üye
Olabilir bataryası çıkan tellerde her zaman fbus ile atılır ama dediiniz gibi n8in içini açmayalım diye usb ile atar buda demek oluyorki aynı bizim gibi phoenix ile atıyor .Bence dediğim gibi tamamen açılmaz hale gelmedikçe yazılım için servise vermeyin derim inanın adamlar hiç özenmiyorlar belki siz çizilmesine bile kıyamıyorsunuz ama orda başına çok şey gelebilir içini bile açabilirler ben bi 5800 vermiştim servise yazılım için çiziksiz bir teldi 10 günlük aldığımda ise tel 10 yaş yaşlanmıştı içi açılmış ekranın içi tozla dolu kasa çizikti.Ben uyarayımda!!
şanssızlık yaşamışsın kardeş teşekkürler sağol önerilerin için:oke:

blackbird48

blackbird48

Üye
ben buna katılmıyorum en garantilisi servis dir ben daha önceki 5800,x6,n73,n95ve n8 ime serviste yazılım güncelletim ve inanın cihazlarıma benden bile iyi baktılar tertemiz ve çiziksiz

muratcan1905

Üye

servisin özenmediği konusunda katılıyorum ekrana kurşun kalemle dokunduklarını gördüm (5800 dı telefon)
biz elle özen gösterirken onlar kurşun kalemle dalıyorlardı.
n8 i de verdiğimde tertemizdi geldiğinde vida girişinin yanında çizik vardı aynı zamanda ekranda çizilmişti ancak dayanıklı ekran olduğu için bezle bir süre silince geçti. ekranda da pek çok iz ve leke vardı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt