NOKİAların seri numaraları ve Kalite alakası

Sponsorlu Bağlantılar

ELECTRONİC

ELECTRONİC

Üye
    Konu Sahibi
NOKİAların seri numaraları ve Kalite alakası
Arkadaslar şimdi daha once 2 adet konu gozume carptı ve bende bi acıklık getırıyım dedim beyki konuyu yanlış yere açtım ama kusuruma bakmayın şimdi diğer arkadaslarımız şöyle soylemişler telefonumuzun seri numarasında 01-finlandiya 02-almanya 03-maceristan falan fılan 01 olursa kalıteli 02 orta kalite 03 dandik demekmiş ben yaklasık 5 senedir mobil cihaz sektorundeyim vede boyle bir sacmalık ilk defa duydum desem yeri var şimdi herkez diyecekki neden nedeni nokia nın satış stratejisi şu dur eğer yeni cıkacak olan bir model üretimi daha masraflı ve pahalı ise maceristan ve almayada uretım yapıo ama uygun ise finlandıyada üretim gerceklesıo fakat sole bir durumda var ki telefon fınlandıyada yapılıyor fakat maceristana gonderilerek dagıtımı buradan yapılıyor neden mesela siz türkiyedesınız ve yeni cıkan bir telefon alacaksınız nokia da daha fazla kazanmak için telefonu maceristanda üretiyor ve ardından türkiyeye daha ucuz bir sekılde getırıyor bu hem musterıye fiyat olarak hemde nokia ya kazanc olarak geri donuyor yani müsterıde nokia da kazanç elde etmıs oluyor nokia finlandıyada uretıp türkiyeye yollasa daha pahalı olur fakat maceristandan daha ucuza telefonlar türkiyeye gelebiliyor yani nokia da üzerine daha fazla fark koymadan satıs yapabılıyor buda bizim yararımıza yani kısa kesiyorum nokia nın uretmıs oldugu bütün cıhazlar aynı standartlarda ve kalitede bundan hiç bir şüpeniz olmasın sadece maliyetlerden dolayı üretim farklı ülkelerde gerceklesıyor telefonlarda bulunan seri numarası çalınma vb.. sonrası cihazın takibi ve fabrika dan çıkışındaki kontrol no su olarak algılanabilir nokia gibi bir mobil dunya devi de zaten tüketiciler arasında ayrım yapmaz bu yazıyı okuyan herkeze son sözüm arkadaslar sakın ve sakın bu yalanlara kanmayın yok benım kalıtesız yok benım ki birinci sınıf sacmalıklarına inanmayın ve birde zaten nokia nın dünya capında üretim yaptıgı 3 adet fabrika var şu anda faliyette bulunan FİNLANDİYA-ALMANYA-MACERİSTAN saygılarımla (ELECTRONIC):oke:

• Beğen
Tepkiler: emrekekil, TELEPHOoNE, harunbagatur ve 5 diğerleri

ahenk

ahenk

Üye
Bilgi icin coook tesekkur
dogrusuda budur siz hic
Made in azarbeycan yazan nokia gordunuzmu

kacaksevgilim

kacaksevgilim

Üye
Valla ilk başlarda benimde aklıma yatmıyordu pek.Madem daha kalitesiz neden aynı parayı veriyorduk ki? 2. sınıf mala göre bir fiyat politikası geliştirirlerdi o zaman

Mustafa Dümen

Mustafa Dümen

Üye
Arkadaslar şimdi daha once 2 adet konu gozume carptı ve bende bi acıklık getırıyım dedim beyki konuyu yanlış yere açtım ama kusuruma bakmayın şimdi diğer arkadaslarımız şöyle soylemişler telefonumuzun seri numarasında 01-finlandiya 02-almanya 03-maceristan falan fılan 01 olursa kalıteli 02 orta kalite 03 dandik demekmiş ben yaklasık 5 senedir mobil cihaz sektorundeyim vede boyle bir sacmalık ilk defa duydum desem yeri var şimdi herkez diyecekki neden nedeni nokia nın satış stratejisi şu dur eğer yeni cıkacak olan bir model üretimi daha masraflı ve pahalı ise maceristan ve almayada uretım yapıo ama uygun ise finlandıyada üretim gerceklesıo fakat sole bir durumda var ki telefon fınlandıyada yapılıyor fakat maceristana gonderilerek dagıtımı buradan yapılıyor neden mesela siz türkiyedesınız ve yeni cıkan bir telefon alacaksınız nokia da daha fazla kazanmak için telefonu maceristanda üretiyor ve ardından türkiyeye daha ucuz bir sekılde getırıyor bu hem musterıye fiyat olarak hemde nokia ya kazanc olarak geri donuyor yani müsterıde nokia da kazanç elde etmıs oluyor nokia finlandıyada uretıp türkiyeye yollasa daha pahalı olur fakat maceristandan daha ucuza telefonlar türkiyeye gelebiliyor yani nokia da üzerine daha fazla fark koymadan satıs yapabılıyor buda bizim yararımıza yani kısa kesiyorum nokia nın uretmıs oldugu bütün cıhazlar aynı standartlarda ve kalitede bundan hiç bir şüpeniz olmasın sadece maliyetlerden dolayı üretim farklı ülkelerde gerceklesıyor telefonlarda bulunan seri numarası çalınma vb.. sonrası cihazın takibi ve fabrika dan çıkışındaki kontrol no su olarak algılanabilir nokia gibi bir mobil dunya devi de zaten tüketiciler arasında ayrım yapmaz bu yazıyı okuyan herkeze son sözüm arkadaslar sakın ve sakın bu yalanlara kanmayın yok benım kalıtesız yok benım ki birinci sınıf sacmalıklarına inanmayın ve birde zaten nokia nın dünya capında üretim yaptıgı 3 adet fabrika var şu anda faliyette bulunan FİNLANDİYA-ALMANYA-MACERİSTAN saygılarımla (ELECTRONIC):oke:

teşekkürler

degerli43

degerli43

Üye
zaten 01 yazanda da aynı özellikler 02 yazanda da.. bilgi için sağol

bora_16

Üye
thanks

ELECTRONİC

ELECTRONİC

Üye
    Konu Sahibi
Önemli degıl arkadaslar yeterki kafanızda soru işareti kalmasın bysss

-efşan

-efşan

Üye
teşekkürler güzel bir bilgi

Godfather

Godfather

Üye
teşekkürler güzel bilgi :)

passiv€ aggressiv€

Üye
:oke:bilgi için teşekkürler...

jeki01

jeki01

Üye
selam.
arkadaşımda 5800 var made in china yazıyor ama orjinal. o nasıl oluyor.
bende n79 var ondada made in Holland yazıyor.

Anußis

Anußis

Üye
eyvallah ya benmde nokia x6'ım imeisi 04 :D korktum bi anda kasada falan 0 açıklık var yani cok saglam bi kasa ama insan şüpheleniyor. Telefonun arkasında Made in Hungary yani macaristan yazıyor.

ferfecir63

Üye
Bendekide 02 çıkmıştı kötü kaliteymiş .ne yalan sölüm moralimi bozmuştu valla...ELECTRONIC teşekkür bilgilendirme için...

• Beğen
Tepkiler: TELEPHOoNE
deadmaniac66

deadmaniac66

Üye
:nono:benim seri no 35 ile başlıyo heralde 35. kalite olucaktı

Tuncay.erol

Tuncay.erol

Üye
Teşşekürler :)

TELEPHOoNE

TELEPHOoNE

Üye

abiler bende yaptım klimalı çıktı benimkisi :ehe:ehe:ehe..........:naughty::naughty::naughty:

----------Eklendi @ 19:21:31 ---------- Yazıldı @ 19:17:30 ----------

:nono:benim seri no 35 ile başlıyo heralde 35. kalite olucaktı

seninkide klimalı o zaman:ehe:ehe:ehe:ehe:ehe..................:naughty::naughty::naughty::naughty:....................:kop::kop::kop::kop:.................:yuru:yuru:yuru:yuru...............:aha::aha::aha::aha:..............:oke::oke::oke::oke:

sinan-19

sinan-19

Üye
evet nokıanın telefonları arasında kalıte farkı yok hepsı aynı kalıtedeler

anılbaran

anılbaran

Üye
hımm

ELECTRONİC

ELECTRONİC

Üye
    Konu Sahibi
Kalite konusunada bayadır bakmamışdım artık üretim kıssası değişti genel olarak cihazlar finland chine macaristan da üretiliyor ama yine kalite farkı yok Nokia Nokiadır ...

emrekekil

emrekekil

Üye
benimde zaten kafam karışmıştı imei nosu finlandiya gösteriyo made in germany yazıyo bu nasıl oluyo dedim

Üst Alt