Nokia X71 resmi olarak duyuruldu; çıkış tarihi ve fiyatı belli oldu

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Nokia X71 resmi olarak duyuruldu; çıkış tarihi ve fiyatı belli oldu
Nokia X71 akıllı telefon resmi olarak tanıtıldı. Nokia X71 üç arka kamera ile karşımıza çıkıyor.

Karşınızda Nokia X71;

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Nokia X71 6.39-inç büyüklüğünde, FHD+ çözünürlüğünde ve 93% ekran kasa oranına sahip ekran ile karşımıza çıkıyor.

Snapdragon 660 işlemcisinden gücünü alan Nokia X71'de 6GB RAM ve 128GB dahili hafıza bulunuyor. microSD kart desteği ile hafızayı arttırmak mümkün.

Nokia X71'in arka tarafında ise 48MP ana, 8MP genişlik ve 5MP derinlik olmak üzere üç kamera yer alıyor.

Android One programına sahip olan Nokia X71 Android 9.0 Pie işletim sistemini kullanıyor. 18W hızlı şarj desteğine sahip olan telefon 3.500mAh batarya kapasitesine sahip.

3.5mm kulaklık girişi ve parmak izi okuyucuya sahip olan Nokia X71, 30 Nisan tarihinde 385$ fiyat etiketi ile satışa sunulacak.

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare., Murat Alper ve Buğra

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Bu ne biçim tasarım birader. :kotu:
Sd660a değinmiyorum bile, geçen sene çıkan modellerde daha iyisi vardı.
Yani sadece 48 mp kamera biraz iş görür ki oda bi yere kadar.
Bu 48 mp efsanevi lumia 1020ninkine yakın bile değil ha; lumia 1020nin sensöründeki piksellerin boyu 1.15 mikrondu, bu yeni kamerada piksel boyu 0.8 mikron.
Cidden hmd globalin tasarımcısına edecek iki çift lafım var.
Tasarım dediğin dikdörtgen bir kutuya Nokia logosu basmaktan fazlasıdır.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Bu ne biçim tasarım birader. :kotu:
Sd660a değinmiyorum bile, geçen sene çıkan modellerde daha iyisi vardı.
Yani sadece 48 mp kamera biraz iş görür ki oda bi yere kadar.
Bu 48 mp efsanevi lumia 1020ninkine yakın bile değil ha; lumia 1020nin sensöründeki piksellerin boyu 1.15 mikrondu, bu yeni kamerada piksel boyu 0.8 mikron.
Cidden hmd globalin tasarımcısına edecek iki çift lafım var.
Tasarım dediğin dikdörtgen bir kutuya Nokia logosu basmaktan fazlasıdır.
Katılıyorum . Nokia bu tasarımcıyı kovmalı . Ona benze buna benze . Hangi akıllı telefonda müzik tuşları var ekle şu tasarıma , kamera tuşu yok ekle , çift renk kullan . Nokia X1 konsept buna bin basar .

MAERKEK

MAERKEK

Moderator

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
bu tasarım normal tip kullanım için biraz fazla agresif; sert çizgiler, kontrastlı renkler, ama dediğin gibi müzik odaklı bir ürün geliştirseler kesinlikle tam uyar.
müzik tuşlarına gelince, çok uzun süredir onları görmedik aniden ortaya çıkınca kullanıcıların onları nasıl karşılayacağını kestirmek zor ama yine senin dediğin gibi müzik odaklı bir ürün olsa bu tasarım ile şahane gider.
şahsen klasik lumia çizgilerini sevsem de fazladan medya tuşları olan 24bitlik ses .ıkışı olan bir telefon kesinlikle ilgimi çekerdi; özellikle son zamanlarda müziğe aşırı ilgim var ve normal telefonlarda bile 24 bit ses çıkışı arar oldum tuşlara hayır demezdim.
en azından anlamsız asistan tuşundan daha fazla amacı olurdu.
aaah ah Marko Ahtisaari nokianın tasarım ekibinin başında olsaydı bunları kesin görürdük. o amcamız da müzisyen biliyor muydun? :)

bunlar benim boş zamanında karaladığım tasarımlar.
ince çerçevelere aldanma ha! :D bunları taaa 2015te yaptığım asıl tasarımdan toparladım :)
ayrı müzik kontrolleri olan bir konseptte yapmak gerek aslında :hmmm
nokia 6 ile işler nasıl? memnun musun

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Nokia 6 nın 9.0 güncellemesi dışında sıkıntım olmadı gayet memnun bir şekilde kullanmaya devam ediyorum. Geçenlerde servise verip 8.00 yazılımına geri döndüm. Şarj olayı çok iyi Nokia 6 da . %20 de tak şarja 10 dakika sonra bak %32 olsun çıkar şarjdan YouTube'dan video izle 25-30 dk sonra tekrar %20 ye gelsin .

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Nokia 6 kullanıcı kulübü kuralım bence @Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Fena bir fikir değil aslında.
Şahsen Nokia 6dan hem memnunum hem değilim.
Aslında bu telefondan memnunum, fiyatına göre güzel bir kullanıcı deneyimi veriyor, komple metal olması güzel, ve özellikle batarya çok iyi, ama gel gör ki tam parlaklıkta video izlersen ve özellikle 10 bitlik h264-265 mkv videoları izlersen şarj su gibi akıyor.
Telefon gerek tasarım olarak gerek yazılım olarak lumia 925ten sonra attan inip eşeğe binmek gibi oldu.
Tasarımı biraz kaba, az biraz patavatsız (alt ve üst çerçeve), lumia 925 sanat eseri gibiydi, kamera tuşu yok, LCD ekran amoled gibi değil. Ve birde titreşim motoru sıkıntılı, vızırtı sesi var, yani normal titreşim sesinden başka vızırtı sesi geliyor.
En çok takıldığım şey bu devasa çerçevelere bir tanecik stereo hoparlör koymuşlar, birader koy iki tane stereo hoparlör, gümbür gümbür çalsın
Asıl sıkıntıyı yazılımdan çekiyorum.
Onca yıl androidi uzaktan izliyor androidli bir telefon alsam mı diye düşünüyordum. Ama bakıyorum da özenilecek bişeyi yokmuş, altı üstü hackli symbianın çakması, sadece uygulama desteği var o kadar.
Ne adam akıllı bir yerleşik galeri uygulaması var ne de medya oynatıcısı. Bomboş.
Kişiselleştirme desen sıfır, sadece ikonları ve duvar kağıdını değiştirmeye kişiselleştirme demem ben, bak eski symbian temalarına, rengarenk,cıvıl cıvıl.
Ve üstüne üstlük her güncelleme artık faydalı özellikleri bizden alır oldu, Android pieda farkrtmişsindir.
Adam akıllı klavye uygulaması yok, saçma sapan tahminler yapıyorlar, yazmak istediğin şeyi defalarca değiştiriyorlar. Tam bir ıstırap.
Hmd globalde gidip androidin en boş halini kullanıyor.
Nokia 6daki Dolby atmos yazılımı sorunlu, açıkken tıslama sesi geliyor, ses katı, net bir şekilde değil de var yok arası geliyor. Benzetme yapmak gerekirse, sigara dumanı altında nefes aldığını düşün, o soluduğun havanın kalitesi gibi (sigara kullanıyor musun bilmiyorum ama umarım alınmazsın :D )
Geçenlerde Samsung galaxy note9un Dolby atmos desteğini deneme fırsatım oldu, ses çok daha gövdeli,daha katı geliyor, tıpkı ormanlık arazide aldığın bir nefes gibi.
Kullandığım laptop ta 24 bitlik ses çıkışı var o ise çok çok daha güzel.

Hmd global ve Nokiaya bugünlerde kızgınım çünkü her çıkardıkları telefon alelade çin telefonları gibi.

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Fena bir fikir değil aslında.
Şahsen Nokia 6dan hem memnunum hem değilim.
Aslında bu telefondan memnunum, fiyatına göre güzel bir kullanıcı deneyimi veriyor, komple metal olması güzel, ve özellikle batarya çok iyi, ama gel gör ki tam parlaklıkta video izlersen ve özellikle 10 bitlik h264-265 mkv videoları izlersen şarj su gibi akıyor.
Telefon gerek tasarım olarak gerek yazılım olarak lumia 925ten sonra attan inip eşeğe binmek gibi oldu.
Tasarımı biraz kaba, az biraz patavatsız (alt ve üst çerçeve), lumia 925 sanat eseri gibiydi, kamera tuşu yok, LCD ekran amoled gibi değil. Ve birde titreşim motoru sıkıntılı, vızırtı sesi var, yani normal titreşim sesinden başka vızırtı sesi geliyor.
En çok takıldığım şey bu devasa çerçevelere bir tanecik stereo hoparlör koymuşlar, birader koy iki tane stereo hoparlör, gümbür gümbür çalsın
Asıl sıkıntıyı yazılımdan çekiyorum.
Onca yıl androidi uzaktan izliyor androidli bir telefon alsam mı diye düşünüyordum. Ama bakıyorum da özenilecek bişeyi yokmuş, altı üstü hackli symbianın çakması, sadece uygulama desteği var o kadar.
Ne adam akıllı bir yerleşik galeri uygulaması var ne de medya oynatıcısı. Bomboş.
Kişiselleştirme desen sıfır, sadece ikonları ve duvar kağıdını değiştirmeye kişiselleştirme demem ben, bak eski symbian temalarına, rengarenk,cıvıl cıvıl.
Ve üstüne üstlük her güncelleme artık faydalı özellikleri bizden alır oldu, Android pieda farkrtmişsindir.
Adam akıllı klavye uygulaması yok, saçma sapan tahminler yapıyorlar, yazmak istediğin şeyi defalarca değiştiriyorlar. Tam bir ıstırap.
Hmd globalde gidip androidin en boş halini kullanıyor.
Nokia 6daki Dolby atmos yazılımı sorunlu, açıkken tıslama sesi geliyor, ses katı, net bir şekilde değil de var yok arası geliyor. Benzetme yapmak gerekirse, sigara dumanı altında nefes aldığını düşün, o soluduğun havanın kalitesi gibi (sigara kullanıyor musun bilmiyorum ama umarım alınmazsın :D )
Geçenlerde Samsung galaxy note9un Dolby atmos desteğini deneme fırsatım oldu, ses çok daha gövdeli,daha katı geliyor, tıpkı ormanlık arazide aldığın bir nefes gibi.
Kullandığım laptop ta 24 bitlik ses çıkışı var o ise çok çok daha güzel.

Hmd global ve Nokiaya bugünlerde kızgınım çünkü her çıkardıkları telefon alelade çin telefonları gibi.
Aşırı kaliteli video izlemiyorum . Kamera tuşunun olmaması benimde canımı sıkıyor . Çift stereo hoparlör mevcut biri alt tarafta biri ahizede . Ahizdeki hoparlörün sesi aşırı değil ama iş yapıyor . Dolby olayı telefonun hoparlöründen ziyade Bluetoothla bağlandığın bir ses aygıtında denemelisin. Dolby ekolayzır uygulaması bile yok . Arayüzde Zlauncher kullanıyorum on numara . Ekrana kişi ve uygulamanın ilk harfini yaz sana bulsun . Kamera uygulaması olarak Lumia pro kamera kullanıyorum .

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Aşırı kaliteli video izlemiyorum . Kamera tuşunun olmaması benimde canımı sıkıyor . Çift stereo hoparlör mevcut biri alt tarafta biri ahizede . Ahizdeki hoparlörün sesi aşırı değil ama iş yapıyor . Dolby olayı telefonun hoparlöründen ziyade Bluetoothla bağlandığın bir ses aygıtında denemelisin. Dolby ekolayzır uygulaması bile yok . Arayüzde Zlauncher kullanıyorum on numara . Ekrana kişi ve uygulamanın ilk harfini yaz sana bulsun . Kamera uygulaması olarak Lumia pro kamera kullanıyorum .
Lumia pro kamera mı link atar mısın ?
Tıslama sesi kulaklık ile rahat belli oluyor.
Ahizede hoparlör yok,yazılım ahize yı hoparlör gibi kullanıyor o kadar. Ses hep sağa çekiyor
Bu boşluklara laptop hoparlörü bile sığar :D
Z launcher biraz kasıntılı. Ben niagara launcherı kullanıyorum daha akıcı ve güzel, z launchera epey benziyor.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Lumia pro kamera mı link atar mısın ?
Tıslama sesi kulaklık ile rahat belli oluyor.
Ahizede hoparlör yok,yazılım ahize yı hoparlör gibi kullanıyor o kadar. Ses hep sağa çekiyor
Bu boşluklara laptop hoparlörü bile sığar :D
Z launcher biraz kasıntılı. Ben niagara launcherı kullanıyorum daha akıcı ve güzel, z launchera epey benziyor.
Dolby açmıyorum ses sistemine bağlarsam belki . Stereo koymuşlar daha ne ? Bazı modellerde hiç yok .
normaliyle arasındaki fark sadece pro özellikler barındırması

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Üst Alt