nokia symbian kullanıcılarını wp ile buluşturmak istiyor

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
nokia symbian kullanıcılarını wp ile buluşturmak istiyor
Nokia’nın Microsoft ile anlaşarak Windows Phone işletim sistemini kullanan yeni cihazları ile piyasaya farklı bir boyut getirdiğini ve birbirinden farklı renkleri olan Nokia Lumia serisi akıllı telefonları artık hepiniz biliyorsunuz.

Nokia, Microsoft ile anlaşarak yeni seri cihazlarında Windows Phone kullanarak büyük bir kullanıcı kitlesinin dikkatini çekti ve piyasada bulunan rakiplerinin de takip ettiği bir konuma yerleşmeyi başardı.

Fakat Nokia, yakaladığı bu başarıyı elbetteki geçmişinden gelen Symbian mirasına borçlu olduğunu hatırlamış olacak ki; uzun yıllar Symbian işletim sistemleri ile pazardan büyük bir payı da hesaba katarak artık Symbian kullanıcılarını da Windows Phone kullanan Nokia Lumia cihazlarıyla etkilemeye çalışıyor.

Geçtiğimiz günlerde Nokia CEO’su Steven Elop, yaptığı bir basın toplantısında Windows Phone’u kullanarak bir ekosistem oluşturmak istediklerini, mevcut Symbian kullanıcılarını da, bu ekosisteme dahil etmek istediklerini ve bunu yaparken Windows Phone’un Wi-Fi‘yi etkin şekilde kullanma, DLNA özelliği, zengin fotoğraf deneyimi ve kullanıcıların çok rağbet gösterdiği özellikleri bir araya toplaması gibi artı özelliklerinden faydalanacaklarını belirtti.

Ayrıca Windows Phone kullanan Nokia Lumia serisi cihazların satışının Amerika kıtasında gayet başarılı olduğunudan da bahseden Elop, yürütülen reklam çalışmalarıyla Avrupa’daki kullanıcıların da zamanla Windows Phone kullanmaya başlayacağını öngördü.

Bu öngörü belki Avrupa için geçerli olabilir. Ama diğer kıtalarda çok farklı ve değişken akıllı telefon pazarı mevcut. Sonunda Nokia, Windows Phone ile başarıyı yakalayacak gibi görünüyor.

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
şimdi anlamadım Ali abi... Symbian telefonlar wp güncellemesi flan mı alacak yoksa sadece belli özelliklerini mi kullanabilecek?

kuralsiz9

Üye
Yok sanmıyorum ya symbian da beğenilen şeyleri wp ye mi eklicekler öyle bişey demeye çalışıyor sanırım yada indirim falan olabilir ama bu düşük ihtimal :D

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
wp dekileri symbian a eklerler ekliceklerse..

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
benim anladıgım microsoftla yapılan anlaşmadaki nokia ya verilen wp ye müdahele yetkisi kullanılarak symbiandaki kullanım alışkanlıklarını windows phone a uygulayacaklar tabi tamamen entegrasyon olmasa da günlük kullanımda alıştıgımız özellikler ve özellikle belle ile gelen arayüz özellikleri eklenebilir.

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
Symbiana ekleme yapıcaklar sandım ben de sevinmiştim.. Abi peki bu wp8 le arm işlemci desteği gelecekya 701 e wp kurulamaz mı o zaman?

theposies

theposies

Üye
wp kapalı bir sistem android gibi degil

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
valla teoriyi biri pratiğe dökse ne güzel olur be abi.. O işleri yapıcak adamlar hep n8 kullanıyor.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
cihazın ne oldugu önemli degil s^3platformuna portlanması bütün cihazlara yükleme yapılabilecegi anlamına gelir zaten.

doctorrr

doctorrr

Üye
her gece görüyok rüyada wp leri elimzdeki symbianlarda yok bea o kadarda değil..

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
valla wp8 portlanabilir teoride ama bootloader ı kırmakda lazım imkansızdan biraz kolay yani kısacası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...