Nokia S40 SSS (Sıkça Sorulan Sorular)


Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
    Konu Sahibi
1) Nokia S40 telefonumun işletim sistemi nedir?

- Telefonunuzun işletim sistemi Nokia OS dir. Symbian ya da 'Java' değildir! Java adlı bir işletim sistemi yoktur. JAVA bir programlama dilidir, telefonlarınızda sadece J2ME program desteği vardır

2) Telefonum hangi oyunları (uygulamaları) çalıştıra bilir?

- Telefonunuz JAR uzantılı J2ME ve Flash Lite ile yapılan SWF oyunları (uygulamaları) destekler.

3) Telefonumun desteklediği medya dosyası türleri nedir?

Müzik - mp3 ve aac
Video - mp4 (kısıtlı olarak) ve 3gp
Resim - png, jpg, jpeg, svg ve svgz
Tema - nth
Animasyon - gif ve swf
Yedek dosyası - nbf


4) Telefonumu daha güvenli yapmak için ne yapmam lazım?

- Ayarlardan Güvenlik kısmından parolayı değişip güvenli tuş kilidini aça bilir, Galeriden hafıza kartını parolayla koruya bilir siniz (PAROLAYI UNUTURSANIZ HAFIZA KARTINI KULLANILMAZ HALE GETİRE BİLİR SİNİZ).

5) Telefonum çok-çok yavaşladı, ne yapmam gerek?

- Fabrika ayarlarına dönün, olmazsa hafıza kartını çıkarıp bakın (hafıza kartı yüzünden ise kartı formatlayın), işe yaramazsa yazılımı yeniden yükleyin (Türkçe yazılım bulmanız artık imkansız, yazılım bulursanız sevinmelisiniz), yine işe yaramazsa batarya ile ilgilidir muhtemelen.

Devamı gelecek...
 
  • Beğen
Tepkiler: maydinmaydin
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Telefon yavaşladıysa telefon hafızasındaki gereksiz öğeleri silin.
Program desteği olarak eğer 240*320 ve MIDP 2.1 telefonsa (whatsapp , gmaps , face messenger , ttpod , redif news) gibi uygulamaları destekler. Kısacası sınırı yok yeterki yapsınlar.
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt