Nokia N90 İncelemesi Canlı Resimler

Sponsorlu Bağlantılar

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Nokia N90 İncelemesi Canlı Resimler
İlk Görüş

n90ı elime ilk aldığımda dedim ki biraz büyük.ama ben de zaten çok küçük telefonları sevmem.telefon dediğin adamın elinde kaybolmayacak.biraz eline oturacak.Yani ilk düşüncem telefon hakkındaki:Mükemmel Karizma

-------------------------------------------------------------------------------------------

Symbian

Telefonun işletim sistemi symbian 8.1 di galiba
bildiğimiz symbianlara benziyor menüsü felan.ama çok daha sistemli çok daha gelişmiş bir hali
galerisini çok değiştirmiş yeni symbian.mesela resimlere bakmak isteyince resimler yuvarlak bir daire şeklinde çıkıyor.aşağı ok tuşuna basında resimin büyük hali sol tarafta çıkıyor.diğerleri yukarda kalıyor.galeri sistemini çok beğendim

-------------------------------------------------------------------------------------------

Ses kalitesi

Ses kalitesini fazla deneyemedim açıkçası
içine bir mp3 yükleyip dinlemek isterdim.ama telefon elimde en fazla yarım saat kaldığı için başaramadım bunu malesef.ama 7610umda ve n90da nokia tone yi açınca ses kalitesi bariz değişiyor.çok daha net ve çok daha kaliteli bir ses işitiyorsunuz n90da sesi.mesela 7610da nokia toneyi trafikte duymam imkansıuz benim.ama n90da nokia toneyi rahatlıkla duyabilirsiniz

Kamera(RESİM---VİDEO)

İşin açıkçası kamerasını da tam test edemedim.çünkü dediğim gibi telefon akşam 21.00 civarı elime geçti ve 21.30 gibi elimden gitti.çektiğim resimler var ama yapay ışıkta çektiğim için resim hakkında tam bilgi sahibi olamayabilirsiniz.doğal ışıkta yani güneş ışığında eminim ki çoooook daha kaliteli resimler çekecektir.
İşte resimleri:

N90 Normal

N90 Full Zoom

N90

N90

N90

N90

Ekran

Ekran kalitesi mükemmel diyebilirim.gerekse büyük olması gerekse görüntü kalitesi mükemmel seviyede arkadaşlar.resimleri çok güzel gösteriyor.videoları çok güzel oyantıyor.

Tuş Takımı Kullanımı ve Genel Kullanılabilirlik

tuş takımının kullanımında hiç bir zorluk çekmedim.160 karakter bir mesajı gayet hızlı bi şekilde yazdım.
ekranıun üstündeki tuşların oraya koyulması mükemmel olmuş.kapağı yan çevirim yani şu şekile getirince

o tuşların değerini anlıyorsunuz.kameranın ayarlarını buradan gayet güzel bir biçimde yapabiliyoruz...

Resimler Resimler Resimler

bu resimlerin hepsini 7610umla çektim.kalitesiz çıkanlar olabilir.dediğim gibi florasan ışığı ani yapay ışıkta kalite düşüyor biraz
buyurun

Bu arada o el benim elim.duyurulur

Resim Sayısı Fazla Geldiği Son 5 Resimi Link Olarak Veriyorum...

Son Yorum

telefon parası olan için kesinlikle tavsiye edebileceğim bir telefondur.bunu belirteyim.çünkü az önce elimde görmüş olduğunuz telefon için satıcı 1.850 ytl fiyat istiyor.ve spot telefon
ama belirttiğim gibi mükemmel karizma bir telefon.yani bu telefonun kullanıcısı olsanız heryerde hemen farkedilebilirsiniz.bu kesin.yani "oha o telefon ne abi" diyebilirler gören kişiler

Bu incelemeyi yapan sitemiz üyelerinden sevgili dostum <span style="color:red">ÇAKIR42</span>&#39;ye teşekkür ediyorum....

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Öncelikle bu detaylı incelemeden ötürü teşekkür ediyorum. :bravoo:

Aslında alınmaycak telefon da değil N90 ama bazı eksiklikleri de göze çarpmıyor değil. ( Titreşim ve Radio göze çarpanlardan )

Ama dediğim gibi , şuan da fiyatı çok yüksek bir değerde olduğu için , alıcı sayısı , diğer Nokia telefonlara göre az olacaktır.

Ama N70&#39;in , N90&#39;a göre önplanda kalacağı kanâatindeyim.

vormound

Üye
guzel ama fıyatının ınmesını bekleyecegım... ;)

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Bende kesinlikle bu telefondan alacam ileride...

Şuanda garantilisinin 1400 ytl olduğunu düşünürsek tam olarak yayıldığında spot 1000 ytl olur... 6630&#39;unda kasımda spot olarak 1000 ytl olduğunu hatırlayacak olursak demekki 9-10 ay sonra 500-600 ytl seviyelerine çok rahat alınabilecektir... ;)

C@N

C@N

Üye
yaw bu telin her tarafı donuyo hiç bana gore diil

.ıl[ uluc ]lı.

Üye
k750 ile karsilastirinca resim kalitesi nasil geliyor??

20x zoom gusel yapio mu???

O garip isimli lensin ne farki var??

Küçük ekranin ne ozellikleri var??

Su 2 megapiksellik resimleri gercek boyutunda nasil gorecez??

bu sorulari cevaplarsan daha cok aydinlanicaz..

Gusel inceleme tesekkurler..

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
1- Resim kalitesi k750 daha iyiymiş..

2- Bilemeyecem ama 20x digital zoom sonuçta çokta iyi olacağını sanmıyorum..

3- Carl Zeiss Lens daha net foto çekmesini sağlıyor diyorlar ama tam olarak kullanmayınca bilemiyorum...

4- Tahminimce arama vs geldiğinde orada gösteriyordur saat vs vardır... (Tam bilmiyorum)

5- Küçük resimleri tıkla açılan sayfadaki resmi kaydet ve bilgisayarında resimlerimden bakarsan gerçek kaliteyi görebilirsin...

6- Başka soru var mı??

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Carl Zeiss Optik olmasına rağmen , resim kalitesinin K750i&#39;den kötü olması üzücü. :(

.ıl[ uluc ]lı.

Üye
belki 6630daki bulanikligi netlestiriodur.. 6630da kamera videodan daha bulanikti...

aTTra

Üye
ÇAKIR42 Arkadaşımıza bende teşekkürlerimi sunuyorum. Tebrik ederim gerçekten..

CooL'n'Quiet

Üye
abi bu telefon süper yaaa&#33;&#33;&#33; karizması yeter&#33;
titresim olmayan buydu dimi? yaa derste arkadas kopya attı nerden anlicam geldiini? :P

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Originally posted by .ıl&#091; uluc &#93;lı.@Sep 10 2005, 08:15 PM
belki 6630daki bulanikligi netlestiriodur.. 6630da kamera videodan daha bulanikti...
[post=162112]Quoted post[/post]​

Artık böyle telefonları 6630 ile kıyaslamak , yanlış olur düşüncesindeyim. ;)

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Evet bunda titreşim yok birde maalesef radio yok.. :(

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Malesef :(

O özelliklerin olmayışı , hemen göze batıyor zaten :(

aTTra

Üye
Sanırım 4- 5 ay sonra alırım. O zaman zaten K750i; K700i, 6600 gibi olur..

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Evet.

O zamana kadar K750i vs. doymuş olur.

emreakcali

emreakcali

Üye
bende alacam cok yakin önümüzdeki hafta patlata bilirim bombayi

aTTra

Üye
Yaw varya video kalitesine bir tek kötü şey söylenemez. Tek kelime ile müthiş&#33;

PHI

PHI

Üye
merhaba arkadaşlar
ben burdan CAKIR42
dh den PHI314

resimlerin kalitesi düşük
ama sebebi resimleri akşam çekmemdir
yani yapay ışıkta yani florasan ışığında çekmemdir
eğer doğal ışıkta çekseydim yani güneş ışığında çekmiş olsaydım çok daha kaliteli çekeceğine eminim

bu arada çok yakında bir de w800 incelemesi ile karşınızda olacağım :)

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Bence herkesin , linkteki Videoyu izlemesini isterim.

Bir telefon bu kadar mı iyi Video çeker ya.Üstelik MP4 formatta.Daha ne beklenir ki :)

Video&#39;suna laf etmeyin sakın :box:

Üst Alt