Püf Noktası nokıa n8,n9 gibi akıllı cihazlara çakmada olsa herhangi bir anroid yazılım gömülme ihtimali

Sponsorlu Bağlantılar

cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
    Konu Sahibi
nokıa n8,n9 gibi akıllı cihazlara çakmada olsa herhangi bir anroid yazılım gömülme ihtimali
geçmiş senelerde büyük heyecanlarla kullandığımız n8, n9 gibi nokıanın akıllı telefonlarına androidin herhangi bir sürümünü yada şuanki yeni çıkan x serilerdeki anroid yazılımı bahsettiğim eski nokıalara gömülme ihtimali varmı yada nokıa firmasının bu eski cihazlara bir kıyak yaparak köklü bir android yazılımı geliştirebilirmi?

H.TOGAN

H.TOGAN

Üye
Bildiğim kadarıyla n9 a zaten android kuruluyor (linux tabanlı bir sisteme sahip olmasından dolayı) n8 e gelicek olursam imkansız.

Seglopsi

Seglopsi

Üye
linux ile alakası yok mesele boot kilidinin olmaması.

Nokia N9'a android kuruluyor ve açık olan driverların tümü çalışıyor. Ben kullanıyorum. Most Wanted gibi oyunları da kaldırıyor. Az biraz kernelden anlıyorsanız N9'da takılmadan birçok oyunu oynamakta mümkün.

• Beğen
Tepkiler: H.TOGAN
mehmettech

mehmettech

Üye
Nokia istese yapar, istesen sende yaparsın n9 a

meg1ddo

meg1ddo

Üye
N9 a yükleniyor ama N8 e biraz zor zaten o donanıma yüklenmesin, galaxy mini , ace gibi bişey olur o zahmete gerek yok

nokia_belle

nokia_belle

Üye
htc hd2,samsung wave,wave2,nokia n9 benim bildiğim bunlar bu modellere farklı işletim sistemleri yüklenebiliyor

İhtiyar007

İhtiyar007

Üye
N8 e yüklenmez yüklense bile stabil olmaz tat vermez...

• Beğen
Tepkiler: nokia_belle
nokia_belle

nokia_belle

Üye
n8 görünümlü android telefon var sadece;

• Beğen
Tepkiler: İhtiyar007
mehmettech

mehmettech

Üye
androidli tel çıkardı ama türkiye ne zaman gelecek

• Beğen
Seglopsi

Seglopsi

Üye
htc hd2,samsung wave,wave2,nokia n9 benim bildiğim bunlar bu modellere farklı işletim sistemleri yüklenebiliyor

n900 var. Ubuntu, tizen ve firefox yüklenen birkaç android cihaz var. Nexus4'de de sailfish çalışıyor.

• Beğen
mehmettech

mehmettech

Üye
uygun fiyata satmak için unutma, sonra zaten katlanir gider o fiyatuygun fiyata satmak için unutma, sonra zaten katlanir gider o fiyat

cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
    Konu Sahibi
ben şunu düşündüm malum 2. El telefoncularda bir çok eski model akıllı nokıalar var ve satılmıyor şimdi nokıa bu konuda o eski telefonlara android geliştirip güncelleme getirse en azından ucuz ve android olduğundan alıcı bulur nokıada reklamını yapmış olur. en azından galaxy ace tarzında android 2.2 kurulabilse çocuklara alınır çöp olmaktan kurtulur

• Beğen
Tepkiler: mehmettech

Üst Alt