Haber Nokia Kamera, Nokia 9'un Piyasaya Sürülmesinden Önce Telefoto ve Geniş Açı Desteği Kazandı

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Nokia Kamera, Nokia 9'un Piyasaya Sürülmesinden Önce Telefoto ve Geniş Açı Desteği Kazandı
Nokia'nın kamera uygulaması Nokia Kamera, yayınlanan güncelleme ile yeni amiral gemisi Nokia 9'un duyurusunu öncesinde telefoto ve geniş açı çekim desteği kazandı.

Nokia 5 için yayınlanan yeni Android Oreo beta sürümü, şaşırtıcı ve gizli, yeni özelliklere sahip Nokia'nın kamera uygulamasının yeni bir sürümünü de beraberinde getirdi. Nokia Kamera uygulaması artık hem telefoto hem de geniş açılı türden ikili kamera özelliğini de destekliyor.

Uygulamada özellikle şu anda üst seviye telefonlarda neredeyse standart olan 2x telefoto zoom özelliği dikkat çekiyor. Nokia 5, tabii ki bu özellikleri kullanamaz, hatta HMD'nin çift kameralı tek akıllı telefonu olan Nokia 8, iki kamerasında aynı görüş alanına sahip olmasına rağmen, bu özelliklerden yararlanamıyor. Ancak, uygulamanın bu sürümü ile gelecekte neler olabileceği hakkında bilgi sahibi olabiliriz.

Şu ana kadar pazardaki hiçbir telefon hem telefoto hem de geniş açı çekim özelliğine aynı anda sahip olamadı. Aslında üç kamera lensin sahip akıllı telefonlar hakkında bazı söylentiler ortaya çıkmıştı ancak HMD, iki ayrı model üzerinde çalışıyor olabilir. Zira Nokia 9 ile ilgili olarak şimdiye kadar gündeme gelen tüm söylentiler, Nokia 9'un çift kamera kurulumuna sahip olacağına işaret ediyordu.

Kamera uygulamasında heyecan verici daha fazla değişiklik de var. Nokia Kamera uygulaması ile Nokia 5'de Deklanşör hızı ve ISO'yu elle seçilebiliyor. Değerler, deklanşör için 1 / 500s ve 1s arasında ve ISO için de 100 ila 2000 arasında değişiyor.
Nokia Kamera, Nokia 9'un Piyasaya Sürülmesinden Önce Telefoto ve Geniş Açı Desteği Kazandı

• Beğen
Tepkiler: ___kaptan___

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Klasik nokia kafası kamera illaki belli bir seviyenin aşağısına inmemeli . Bu kamera projesinden sonra 4 tane hoparlörü olan telefon çıkartırlar büyük ihtimal . İlk dahili antenli radyo içeren akıllı telefon da nokia dan gelir . (X2-00 örneğinde olduğu gibi) . Piyasa da tekrar iyi bir yere gelirse o zaman bak sen nokianın tasarımlara nasıl fantastik tasarımlar çıkarırlar . (Bazen diyorum bu Finlandalılar nasıl bir kafa yapısına sahip diye hiç yolda denk gelmedi soramadım)
Ha kameraya eklenen özellikler ne kadar işe yarar ? Bilemiyorum. (nerden bileyim halen tuşlu nokia kullanıyorum.) Şunu kestirebiliyorum fotoğraf kamerası gibi bir alete gerek bırakmıyacak derecede gelişecek telefon kamerası olayı
Ha kameraya eklenen özellikler ne kadar işe yarar ? Bilemiyorum. (nerden bileyim hiç adam akıllı telefon kullanmadım halen tuşlu nokia kullanıyorum.) Şunu kestirebiliyorum fotoğraf kamerası gibi bir alete gerek bırakmıyacak derecede gelişecek telefon kamerası olayı

DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Shutter Speed kesinlikle üzerinde durulması gereken bir özellik.

• Beğen
Tepkiler: ___kaptan___
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
o değilde huawei p11 dehşet olacak tam arkada 3 tane 40 megapkisellik kamera bulunacak ya of 3 tane 40 megapiksel dehşet

• Beğen
Tepkiler: ___kaptan___ ve Buğra
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
o değilde huawei p11 dehşet olacak tam arkada 3 tane 40 megapkisellik kamera bulunacak ya of 3 tane 40 megapiksel dehşet
3 kameranın toplam çözünürlüğü 40MP olacak. Üç kamer aynı anda fotoğraf çekerek 40MP fotoğraf yapmayacak bildiğim kadarıyla.
Sanırım siyah beyaz, portre modu, 2X optik zoom gibi çeşitli özelliklerin hepsinin bir arada olduğu bir yazılım olabilir üçlü kamera sistemiyle

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper ve ___kaptan___
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
3 kameranın toplam çözünürlüğü 40MP olacak. Üç kamer aynı anda fotoğraf çekerek 40MP fotoğraf yapmayacak bildiğim kadarıyla.
Sanırım siyah beyaz, portre modu, 2X optik zoom gibi çeşitli özelliklerin hepsinin bir arada olduğu bir yazılım olabilir üçlü kamera sistemiyle
Hayır okudum her yerde söylentileri var

Üst Alt