Nokia E72-1 v91.4 türkçe firmware

Sponsorlu Bağlantılar

vedat87

vedat87

Üye
    Konu Sahibi
Nokia E72-1 v91.4 türkçe firmware
Merhaba, başlıkta belirttiğim modelin türkçe flash dosyasını arıyorum bir türlü bulamadım. yardımcı olabilir misiniz? telefonun arkasında 0587215 yazılı yani lübnan malı. kodunu türkçe yapıp yazılım attığımda türkçe dil eklenmiyor. sanırım bendeki flash dosyasında türkçe dil paketi yok.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator

vedat87

vedat87

Üye
    Konu Sahibi
verdiğiniz linke tıkladım da benim telefon 091.0004 sürümü ve downgrade olamadığı için 91.4 sürümün türkçesi lazım bana.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Bir araştırma yaptım ve v91.4 sürümünün Türkçe dil seçeneği yokmuş. Bence siz elinizdeki Türkçe sürümü alıp teknik servis desteği veren telefon tamircisine götürerek "box" cihazı ile o sürümü yükleme yapılabilir. Sizin bu cihazınız yoksa downgrade işlemi yapmanız mümkün değil.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
vedat87

vedat87

Üye
    Konu Sahibi
işin kötü yanı da elimde türkçe sürüm yok. forumda bir arkada 91.3 sürümün türkçe dil paketini ekleyip öyle flaşladığı söylemişti yıllar önce. 91.3 sürümü var mı acaba birkaç deneme yapmak istiyorum

vedat87

vedat87

Üye
    Konu Sahibi
Sorunu hallettim. 91.3 versiyonundaki türkçe dil paketini 91.4 versiyonla değiştirip o şekilde format attım ve türkçe dil eklendi :)

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
  • Beğen
Tepkiler: vedat87
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Benim telefonum da Nokia e72. Hala çok memnunum.

vedat87

vedat87

Üye
    Konu Sahibi
dün baya kurcaladım da gerçekten hiçbir çalışan uygulama kalmamış ama duruşu yeter :) bi whatsapp olsaydı yeterdi şimdilik onu da kaldırmışlar

• Beğen
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Ne hatası veriyor. Eğer sertifika hatası veriyorsa uygulamaları imzalaman gerek. Forumda internete yazarsan bununla ilgili bir çok yararlı içerik var.

vedat87

vedat87

Üye
    Konu Sahibi
whatsapp desteğini çekmiş sanırım. yükleyince tarih hatası veriyor. aramızda symbian whatsapp kullanan var mı acaba bilgi verebilir mi ?

mkrts

mkrts

Üye
dün baya kurcaladım da gerçekten hiçbir çalışan uygulama kalmamış ama duruşu yeter :) bi whatsapp olsaydı yeterdi şimdilik onu da kaldırmışlar

aynen whatsapp olsa ben bile kullanabilirim ama engelliyorlar
tamam abi yeni sürüm çıkartmayın e72 ile sadece yazı ve foto atalım ona da izin vermiyorlar uyuzluk yapıyolar

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
whatsapp desteğini çekmiş sanırım. yükleyince tarih hatası veriyor. aramızda symbian whatsapp kullanan var mı acaba bilgi verebilir mi ?
Kardeş whatsapp eski nokiaları bırakalı çok oldu.

• Beğen
Tepkiler: PALA.
vedat87

vedat87

Üye
    Konu Sahibi
artık yapacak bişey yok. hem daha iyi olur böyle eskiden whatsapp mı vardı :) heryone 10bin adet sms hakkımız vardı 1 ay dolmadan 10bin sms bitirirdik :)

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
artık yapacak bişey yok. hem daha iyi olur böyle eskiden whatsapp mı vardı :) heryone 10bin adet sms hakkımız vardı 1 ay dolmadan 10bin sms bitirirdik :)
'Whatsapp' ın symbiancılara sadece 'sap' olan kısmı kaldı :D
Sms atınca da artık bir tuhaf karşılanır oldu. Artık sms bedava gibi birşey oldu, kullanılmasıda bana göre gayet makul. Dosya transferide nokıanın kendi mail uygulaması ile yapılıyor.

• Beğen
  • Kahkaha
Tepkiler: DeV/AsA, vedat87 ve MAERKEK
mkbiksi

mkbiksi

Üye
''Sorunu hallettim. 91.3 versiyonundaki türkçe dil paketini 91.4 versiyonla değiştirip o şekilde format attım ve türkçe dil eklendi''

Ben de 91.004 içine 81.xxxx tr dili ekledim oldu.

daha öncesinde bir sıkıntı oldu, hat taktığımda telefon hemen kapanıyor , anlayacağınız sürüm yükselteyim belki interneti düzelir dedim hatsız kullanabiliyorum e72-1

bu hat sorunu konusunda bilgisi olan var mıdır ?

Son düzenleme:

Üst Alt