NOKİA E6 Dead Flash Dosyaları, Nokia E6 Flash File/Firmware, RM-609 (Nokia E6 Belle Refresh)

Sponsorlu Bağlantılar

dmyksllll

dmyksllll

Üye
    Konu Sahibi
NOKİA E6 Dead Flash Dosyaları, Nokia E6 Flash File/Firmware, RM-609 (Nokia E6 Belle Refresh)
Telefonunuz QT hatası mı veriyor?
Veya başka bir sorunu var bir şeyler doğru yolunda gitmiyor mu?
Bir çok sorunu Phoenix İle Nokia Cihazlara Dead Flash Atarak çözebilirsiniz. Örneğin E6 cihazıma tema yükledim ve hard format attığımda Qt bileşeni hatasıyla çok uğraştım. En son dead flash atarak bu soruna kesin bir çözüm buldum ve şimdi sorunsuz kallanıyorum.
Not: Tema kurarken hafıza kartına kurmaya dikkat ediniz. E'ye kurarsanız ve telefon çökerse telefonu Pc'ye bağlayarak temayı silip kullanabilirsiniz. Ancak C'ye kurarsanız hard format atarsınız ve Qt bileşeni gibi bir çok sorunla karşılaşırsınız, hatta çoğu program silinmiş olur.
E6 Siyah : 059G0V8
E6 Gümüş : 059G0W4
E6 Beyaz : 059G0X0

Nokia E6(RM-609)/GEREKLİ DOSYALAR(TOPLAM 18 ADET):
Bu 059G0W4. Ancak sorun olmuyormuş. Hepsinde kullanılabilirmiş.Renk önemli değil.

Bu dosyaların hepsini ben sizin için RM-609 klasöründe topladım. Eğer klasörü bir parça olarak indiremezseniz parça parça 18 adet eksiksiz indirin ve kendiniz RM-609 klasörü oluşturun, indirdiklerinizi bu klasöre atın. Geriye size phoenix programı lazım. Ve program ile dead flash nasıl atılır bunu bilmeniz lazım.
Gerekli Program(Program Linkleri Konuda) ve Konu Anlatım Linki: "Phoenix İle Nokia Cihazlara Dead Flash Atma (Videolu Anlatım)"
NOT: Ben Cooker kullanmadım, telefona flash attıktan sonra hackledim. Cooker kısmındaki dosyalara takılmamanız için bunu söylüyorum. Bende bu modlar nerdedir diye baya düşünmüştüm. Ama videoda sadece phoenix programı ile ilgili gösterilenleri yaparak flash attıktan sonra "SYMBIAN Belle refresh HACK [basit ve resimli anlatım] (LİNK)" konusundan takılmadan hack attım ve sertifika hatasıda yok.

NOT2= sitesine giriyorsunuz ve telefonunuzun arkasında, pilin altında bulunan PRODUCT CODE(ürün kodu) bakıp bu sitede aratıyorsunuz. Çıkanların hepsini eksiksiz indiriyoruz. Sonra aynı şekil yukarıdaki "Phoenix İle Nokia Cihazlara Dead Flash Atma (Videolu Anlatım)" konusundan yardım alarak phoenix gibi programlara sahip oluyor ve telefonunuza flash atıyorsunuz.

Umarım birilerine yardımcı olabilmişimdir.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: androidlove ve emin dayı

ertuğrul1225

Üye
Aga bana nokia e7-00 symbian 111.030.0609 sürümünün flash dosyalarını bulabilir misin? MrCrab.net artık çalışmıyor. En son oradan bu seneki mevlit kandilinde yazılım indirdim.

Model: Nokia E7-00
Rm kodu : 626
Product code: 059F6M5
Renk: Silver

PALA.

PALA.

Üye
Aga bana nokia e7-00 symbian 111.030.0609 sürümünün flash dosyalarını bulabilir misin? MrCrab.net artık çalışmıyor. En son oradan bu seneki mevlit kandilinde yazılım indirdim.
Ofw bulabileceğinizi sanmıyorum, elinde bulunan arkadaşlar varsa belki o şekilde...
Onun yerine evols yükleyebilirsiniz. Hakan hocanın cfwleri çok stabildir. Kolay gelsin...
Evols™ [26.06.2013]

ertuğrul1225

Üye
Ofw bulabileceğinizi sanmıyorum, elinde bulunan arkadaşlar varsa belki o şekilde...
Onun yerine evols yükleyebilirsiniz. Hakan hocanın cfwleri çok stabildir. Kolay gelsin...
Evols™ [26.06.2013]

Bende şu anda evols yüklü. Ben nokia cooker ile sisteme nokia browser in fixlenmiş sürümü olarak forumda paylaşılan 8.3.1.4 sürümünü yükledim lakin yüklemez olaydım. Tarayıcının kasması yok diyorlar ama 8.3.1.1 sürümü çok daha güzeldi. Bu 8.3.1.4 sürümü bazen öyle bir kasıyor ki aklın hayalin durur. . Eğer ofw bulamam diyorsan bana nokia browser in 8.3.1.1 sürümünü bulabilir misin? Bir sürü yerde aradım ama bulamadım.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Bende şu anda evols yüklü. Ben nokia cooker ile sisteme nokia browser in fixlenmiş sürümü olarak forumda paylaşılan 8.3.1.4 sürümünü yükledim lakin yüklemez olaydım. Tarayıcının kasması yok diyorlar ama 8.3.1.1 sürümü çok daha güzeldi. Bu 8.3.1.4 sürümü bazen öyle bir kasıyor ki aklın hayalin durur. . Eğer ofw bulamam diyorsan bana nokia browser in 8.3.1.1 sürümünü bulabilir misin? Bir sürü yerde aradım ama bulamadım.
Tekrar Evols dosyalarını indirip kurabilirsin.

ertuğrul1225

Üye
Ben zaten evolsu yeniden indirip flashladım olmayınca buraya yazdım. MESUT AKTAŞ cevabın için yine de teşekkür ederim

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Ben zaten evolsu yeniden indirip flashladım olmayınca buraya yazdım. MESUT AKTAŞ cevabın için yine de teşekkür ederim
Siz firmware üzerinde sonradan oynama yaptığınızı söylemiştiniz, konudaki dosyaları tekrar indirip flashlayınca CFW üzerindeki gelen sürüm olması gerekiyor eğer o şekilde olmadıysa CFW yüklenmemiş demektir. Bilmiyorum ben mi yanlış anladım.

ertuğrul1225

Üye
Bilemiyorum. Phoenix üzerinden update software , sw reset ve refurbish ile bir kaç kez flashladım. İŞİN garibi mr crabtan indirdiğim ofw yi kaç kez yükledim fakat olmadı. EVOLSTE olmayan herşey geldi haritalar video editor foto editor vs değişmeyen tek şey tarayıcı sürümü. Akıl sır erdiremedim bu işe. Ayrıca verilen linkteki modu yükledim işe yaradı. Şu andan itibaren sadece merakımı gidermeye çalışıyorum . GÖSTERDİĞİNİZ İLGİ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

PALA.

PALA.

Üye
Bilemiyorum. Phoenix üzerinden update software , sw reset ve refurbish ile bir kaç kez flashladım. İŞİN garibi mr crabtan indirdiğim ofw yi kaç kez yükledim fakat olmadı. EVOLSTE olmayan herşey geldi haritalar video editor foto editor vs değişmeyen tek şey tarayıcı sürümü. Akıl sır erdiremedim bu işe. Ayrıca verilen linkteki modu yükledim işe yaradı. Şu andan itibaren sadece merakımı gidermeye çalışıyorum . GÖSTERDİĞİNİZ İLGİ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.
Evolsta yer açmak için bir çok özellik kaldırıldı...Nokıanın video-foto düzenleme uygulamasıda forumda var.
Haritalar için evolsada alternatif olarak bunu kullanıyorum 602mb Navitel Resimli Anlatım ve Türkiye Haritası S^3 ve V5'ler İçin (Kesinlikle Eksiksiz Harita: 602 Mb)

ertuğrul1225

Üye
Siz beni yanlış anladınız benim merak ettiğim istediğin şey haritalar değil tarayıcının neden eski sürümüne dönmediği. Yine de paylaşımın için teşekkürler.

PALA.

PALA.

Üye
Siz beni yanlış anladınız benim merak ettiğim istediğin şey haritalar değil tarayıcının neden eski sürümüne dönmediği. Yine de paylaşımın için teşekkürler.
Siz sağolun... Malesef tarayıcı konusunda çözüm yok sizi gayet iyi anlıyorum...

ertuğrul1225

Üye
Arkadaşlar bir tane ofw sitesi buldum Şu anda indiriyorum
İşte link :
bu indirdiğim dosyaları sw reset, refurbish, update software den hangisiyle flashlamam daha verimli olur

PALA.

PALA.

Üye
bu indirdiğim dosyaları sw reset, refurbish, update software den hangisiyle flashlamam daha verimli olur
SW reset ile daha verimli olur. OFW kullanımından sonraki görüş ve düşüncelerinizide paylaşırsanız faydalı olur...

ertuğrul1225

Üye
Sinan bey öncelikle cevabınız için teşekkürler. Görüşlerime gelecek olursak: Beklediğim şey gerçekleşmedi. (TARAYICI SÜRÜMÜNDEN BAHSEDİYORUM) Ve bu yüzden bu sevdadan vaz geçip olduğu gibi kullanacağım. Ancak bir çözüm bulan olursa da denemekten de geri durmam

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Sinan bey öncelikle cevabınız için teşekkürler. Görüşlerime gelecek olursak: Beklediğim şey gerçekleşmedi. (TARAYICI SÜRÜMÜNDEN BAHSEDİYORUM) Ve bu yüzden bu sevdadan vaz geçip olduğu gibi kullanacağım. Ancak bir çözüm bulan olursa da denemekten de geri durmam
Ofw dosyası kimya oldu sanki, bende zamanında çok aradım ama nafile. Geri dönüş için teşekkürler...

ertuğrul1225

Üye
Asıl ben teşekkür ederim. Bir çözüm bulamamış olsak da sorunumla bu kadar yakından ilgilendiğiniz için size sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Yeni yılınız inşallah çok güzel geçer.

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Asıl ben teşekkür ederim. Bir çözüm bulamamış olsak da sorunumla bu kadar yakından ilgilendiğiniz için size sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Yeni yılınız inşallah çok güzel geçer.
Sağolun, sizede hayırlı seneler :)

ertuğrul1225

Üye
:) :) :)
DEĞERLİ MAXİCEP AİLESİ HEPİNİZİN YENİ YILI HAYIRLARA VESİLE OLSUN :):):)

hessen21

hessen21

Üye
Selam benim E6 cihazım kendi kendine wifi den çıkıyor ve güncelleme yapılamıyor. Güncelleme kontrolü yaparkensunucu hatası veriyor. Nasıl çözebilirim bunu

Üst Alt