Nokia dan Geri Dönüşüm Projesi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
canturgay

canturgay

Üye
    Konu Sahibi
Nokia dan Geri Dönüşüm Projesi
Nokia, Ağustos ayından itibaren, kullanılmayan Nokia cep telefonları, şarj cihazları ve bataryaları yeniden hayat vermek üzere topluyor.

Ağustos ayında başlayacak proje ile Nokia gelecek kuşakları ve doğal yaşamı koruma adına kullanılmayan Nokia cep telefonları, şarj cihazları ve bataryaları toplayacak. Kullanılmayan bu ürünlerin, Türkiye’de 46 ilde 156 noktada kurulacak Geridönüşüm kutularında toplanarak yeniden kazandırılması hedefleniyor.

15 Ağustos 2008’de hayata geçecek bu proje, Türkiye’deki Nokia Care servis noktaları üzerinden yürütülecek. Halen 46 şehirde ve 156 noktada mevcut olan Nokia Care servisleri üzerinden gerçekleştirilecek proje aşamaları şöyle özetleniyor:

a- Kullanıcılar eski Nokia cep telefonlarını, bataryalarını ve şarj aletlerini Nokia Care servis noktalarına geri getirecek;
b- Nokia Care servis noktaları eski telefonlarda yer alan bilgilerin silinmesi ve nasıl yedeklenebileceği konusunda yardımcı olacak, alternatif olarak da müşterilere bu bilgilere online olarak nereden erişilebileceğini bildirecek;
c- Eski ürünler Nokia Care servis noktalarında yer alan Geri Dönüşüm Kutularına atılacak;
d- Geri dönüştürülmek üzere Geri Dönüşüm Kutularında toplanan bu eski telefonlar, Nokia'nın onayladığı geri dönüşüm şirketi tarafından geri dönüşüme tabi tutulacak.

Projeye destek verecek olan kullanıcılar aynı zamanda çevre bilincini geliştirmek, ülke ve dünya kaynaklarını koruyarak yarınlara daha temiz bir çevre ve dünya bırakmak konusunda da önemli bir kişisel sosyal sorumuluk görevini yerine getirmiş olacaklar.

safakk

safakk

Üye
valla vermem 3310 umu :ehe fıstık gibi çalışıyor maşallah :ehe gidicem nokia ya hediye edicem adam benim hediyemi boyayıp n95 yapacak bana da n95 in 5 ini vermicek yoööök yöööö :ehe

degerli43

degerli43

Üye
Güzel bir proje ama bende verecek telefon yok:ehe(5110dan başka)

kacaksevgilim

kacaksevgilim

Üye
valla vermem 3310 umu :ehe fıstık gibi çalışıyor maşallah :ehe gidicem nokia ya hediye edicem adam benim hediyemi boyayıp n95 yapacak bana da n95 in 5 ini vermicek yoööök yöööö :ehe

:ehe koptum ya haklısın safakk bendede bir 6600 var hayatı kaydı valla verem ama stres yaratıyor o takoz calısanlara acırıp verınce hemde gunah ya vermem ben yandım onlar yanmasınbarı:naughty:

canturgay

canturgay

Üye
    Konu Sahibi
:kop:ülem şafak....

schumici

schumici

Üye
çevrecilik adına güzel bi proje:oke:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt