nokia c7 sms sorunu !!! (ACİL YARDIM)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

berkde

Üye
    Konu Sahibi
nokia c7 sms sorunu !!! (ACİL YARDIM)
lütfen yardım edin bıktım artık. telefonum c7 . mesajı gönderiyorum mesaj gidiyo iletiliyo ama telefonda gitmemiş gibi gösteriyo bi daha gönderiyorum . ya da gitmemiş oluyo siliyorum bu seferde konuşma yarıda kesiliyo . bazende mesaj gidiyo ama giden kutusunda kalıyo üstüne tıklayınca sadece sil çıkıyo. lütfen acil yardım !!!! (microsoft office vb. kurulu değil cfw kullanıyorum. cfw ile ilgili değil çünkü orjian sistemi kullanırkende bu hata vardı)

teknozan_92

teknozan_92

Üye
donanımsal bir hata olduğunu zannetmiyorum sıkıntı yazılımsal gibi duruyo..

önerim yine de orjinal fw yükleyip (nokia belle refresh) daha sonrada güncelleme ile sms güncellemesini alman..

sorun çözülecektir..

berkde

Üye
    Konu Sahibi
şimdiye kadar çok denedim ama hiç olmadı
bide bi konuda sim kartı değiştirin düzelir yazmış benim sim kart baya eski onunla ilgili olabilir mi ?

teknozan_92

teknozan_92

Üye
c6-01 kullanırken belle refresh güncellemesi geldikten sonra herkesin başına aynı olay geldi ve sorunu güncelleme ile gönderdikleri 300kb bi dosya ile düzelttiler

berkde

Üye
    Konu Sahibi
bende görünmüyo o güncelleme nası yapabilirm ?

teknozan_92

teknozan_92

Üye
hmm sim kartla da ilgili oalcağını sanmıyorum ben sorun yazılımsal gibi duruyor çünkü mesaj application'ı ile ilgili bi sıkıntı var gibi duruyo ama için rahat edecekse sim kartını yenile tabi

berkde

Üye
    Konu Sahibi
güncellemeyi nasıl yapabilirm ?

teknozan_92

teknozan_92

Üye
öncelikle belle refresh yüklemen lazım orjinal fw olarak sonra telefon açılsın ister nokia suite ile ister telefonun güncelleme applicationu ile yükleyebilirsin

bende görünmüyo o güncelleme nası yapabilirm ?

berkde

Üye
    Konu Sahibi
abi şimdi günzellemelere baktım telefon üzerinden sms güncellemesi yazıyo bu senin dediğin olabilir mi?
abi dosya 538kb

teknozan_92

teknozan_92

Üye
öncelikle belle refresh yüklemen lazım orjinal fw olarak sonra telefon açılsın ister nokia suite ile ister telefonun güncelleme applicationu ile yükleyebilirsin

eğer elinde yoksa phoenix ile telefonun product kodunu girerek fw ye erişebilirsin

- - - Eklendi - - -

hmm evet o kardeş o yükle sorunun çözülecektir tabi eğer cfw den de herhangi bi sorun yoksa

- - - Eklendi - - -

abi şimdi günzellemelere baktım telefon üzerinden sms güncellemesi yazıyo bu senin dediğin olabilir mi?
abi dosya 538kb

eveett kardeş :)

berkde

Üye
    Konu Sahibi
cfw ye güncelleme yüklenmiyo . şimdi orjinal sistemi kurucam ama orjinal s,stemi kurunca otomatik olarak microsoft felan yüklenicek bi sorun çıkarmaz dimi ? çünkü bi konuda microsoft yüzünden yazmışlardı

teknozan_92

teknozan_92

Üye
eğer elinde yoksa phoenix ile telefonun product kodunu girerek fw ye erişebilirsin

- - - Eklendi - - -

hmm evet o kardeş o yükle sorunun çözülecektir tabi eğer cfw den de herhangi bi sorun yoksa

- - - Eklendi - - -

eveett kardeş :)

sonucuu bana da yazz kardeş..

berkde

Üye
    Konu Sahibi
cfw ye güncellemeyi yükledim yeniden başlatıyorum şimdi

teknozan_92

teknozan_92

Üye
cfw ye güncelleme yüklenmiyo . şimdi orjinal sistemi kurucam ama orjinal s,stemi kurunca otomatik olarak microsoft felan yüklenicek bi sorun çıkarmaz dimi ? çünkü bi konuda microsoft yüzünden yazmışlardı

yok bna da öyle dediler ama hiç ilgili değilmiş sonradan nokia o güncelleme ile çözdü..

netQin kurarsın istediğin programları kaldırırsın kardeş hiç sorun olmaz

- - - Eklendi - - -

cfw ye güncellemeyi yükledim yeniden başlatıyorum şimdi

TAMAM MIDIR ??

berkde

Üye
    Konu Sahibi
abi valla çok sağol oldu. Sen olmasan güncellemelere bakmak aklıma gelmezdi çok sağol :)

sincarezindan

sincarezindan

Üye
telefonun bi formatı hakediyor

teknozan_92

teknozan_92

Üye
abi valla çok sağol oldu. Sen olmasan güncellemelere bakmak aklıma gelmezdi çok sağol :)

kardeş işini gördümse ne mutlu bana sorunlara elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz sen sağol..

dediğim gibi netQin le kaldıracaklarını da halledebilirsin microsoft vs hiç sıkıntı olmaz...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...