Nokia c6-01 telefonum sıvı teması iddiasıyla yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

sniper845

Üye
    Konu Sahibi
Nokia c6-01 telefonum sıvı teması iddiasıyla yapılmadı.
Arkadaşlar merhaba 20 mart tarihinde buraya bir konu açmıştım linki burada. Haftasonu olduğu için bu konuyu açtıktan 2 gün sonra telefonumu servise verdim. Nokia care hasanpaşa istanbul şubesine. üst seviyeye göndermişler. bugün internet sitesinde teknik takip kısmında telefonun geldiğini. sıvı teması olduğunu, tamirsiz iade yazdığını gördüm.

Telefonda sıvı teması olması mümkün değil. sorunumu konuda belirtmiştim zaten. telefon nokia yazısına kadar açılıp da nasıl sıvı teması idddiasıyla telefonu yapmazlar bunun hakkında yorumlarınızı bekliyorum. böyle bir şey mümkün mü?

Bu ilk servise gidişi değil. Telefon kitlenme sebebiyle ocak ortasında tekrar verdim aynı yere. yazılım yükleyip geri verdiler. Aynı takılma vardı telefonu açar açmaz . geri verdim aynı gün içinde dokunmatiği değiştirdiler yine aynı sorun vardı. aynı gün 3. kez verdim üst servise gönderdiler yapılıp geri verildi. şubat başında geldi. O zaman ne olduğunu sorduğumda forma yazmamış üst seviyedekiler deyip bir şey söylemediler. aldım telefonu neyse deyip. Fiş bile vermediler. şimdi 2 ay sonra bu sorundan gönderdim. Sıvı teması diyorlar çıldırmak üzereyim bugün pazar olduğundan gidemedim.

şimdi merak ettiğim nasıl bir yol izlemeliyim. Gerekirse tüketici hakları heyeti varmış oraya gitmeyi düşünüyorum. Ne yapmalıyım. Teli daha önce servise verdiğimi nasıl ispatlayabilirim. 2. gidişimde adımı bile sormadılar çünkü sistemde kayıtlıydı. Gidip orada bağırıp çağırarak mı halledeyim yoksa telefonu alıp fişi alıp tüketici haklarına mı gideyim. Telefonu alalı 9 ay oldu daha. Doğru düzgün kullanamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.

achambo

achambo

Üye
sıvı teması yoksa her türlü haklısın bir daha götür yapmazlarsa tüketici haklarına başvurursun

sniper845

Üye
    Konu Sahibi
daha gitmedim almaya yarın gideceğim. Telin faturasını bulamadım ama aldığım yerden ya da kredi kartı geçmişinden birşeyler çıkartabilirim. Yarın gidince sıvı temasının nerde olduğuna dair ispat istiyecem. tabiki ispatlayamazlar çünkü imkansız. bir daha göndericem geri yapılmazsa tüketici haklarına giderim diyerek.

kcr

Üye
sıvı teması yoksa her türlü haklısın bir daha götür yapmazlarsa tüketici haklarına başvurursun

Aynen. Faturanın aslını istemezler inşallah. Yoksa bir nüshası satın alınan yerde vardır.

PYTHONs

Üye
dostum küçük bi damlacık felan varsa anında sıvı teması derler.

sniper845

Üye
    Konu Sahibi
walla bu telden canıma tak etti artık. soğudum resmen. yarın dediğim gibi sıvı temasının ispatını istiyeceğim. mırın kırın ederlerse diyecem alın bunu yapın. yoksa tüketici haklarına gideceğim. Milleti enayi yerine koymakta üstlerine yok ama millet sandıkları kadar enayi değil. En azından olmayan bir şeyi kabul edecek kadar.

Bir de sıvı teması iddiasındalar. ancak telefon açılıyor. Sadece nokia yazısına kadar geliyor. Böyle bir şeyi iddia edebilmeleri mümkün mü yahu? değilse buradan girişeceğim gidince.

- - - Eklendi - - -

mümkün değil. Telefon yüksek bir yerde duruyor arama yapmışım kapatmışım yarım saat sonra elime aldığımda kapanmış. Ki zaten sıvıyla herhangi bir teması mümkün değil. yani dışı sıvıyla herhangi bir temasta bulunmazken içindeki bir parça nasıl sıvıya maruz kalsın değil mi? tamamen sallamasyon bir durum var ortada. Yani bu kadar eminim kendimden ve telefondan.

- - - Eklendi - - -

mümkün değil. Telefon yüksek bir yerde duruyor arama yapmışım kapatmışım yarım saat sonra elime aldığımda kapanmış. Ki zaten sıvıyla herhangi bir teması mümkün değil. yani dışı sıvıyla herhangi bir temasta bulunmazken içindeki bir parça nasıl sıvıya maruz kalsın değil mi? tamamen sallamasyon bir durum var ortada. Yani bu kadar eminim kendimden ve telefondan.

Çalık03

Üye
Kardeş hiç uğraşma garantisi geçmediyse eğer hemen tüketici koruma derneğine git durumu izahat et...garantisi geçtiysede önemli değil...bir dilekçe yazıp işleme bir koyarlar sonra showu izle sen..yeni telefonu hak etmişsin sen yasal olarak kardeş...

sniper845

Üye
    Konu Sahibi
öyle yapıcam gibi gözüküyor hocam. Hele bi yarın olsun da. Bir de bir şey sorayım ben tüketici hakem heyetine gittim. Kimi şikayet edeceğim aldığım yer olan electroworld mü yoksa servis nokia care'ı mı?

yoksa direk nokia mı şikayet edicem ayıplı mal dolayısıyla. Sonuçta ilk alındığında olan bir sorun değil. Sonradan oluşan ve halledilmeyen bir sorun. Telefon perte çıkmış resmen.

- - - Eklendi - - -

yok mu cevap verecek arkadaşlar?

kcr

Üye
öyle yapıcam gibi gözüküyor hocam. Hele bi yarın olsun da. Bir de bir şey sorayım ben tüketici hakem heyetine gittim. Kimi şikayet edeceğim aldığım yer olan electroworld mü yoksa servis nokia care'ı mı?

yoksa direk nokia mı şikayet edicem ayıplı mal dolayısıyla. Sonuçta ilk alındığında olan bir sorun değil. Sonradan oluşan ve halledilmeyen bir sorun. Telefon perte çıkmış resmen.

- - - Eklendi - - -

yok mu cevap verecek arkadaşlar?

Başka bir Nokia servisi varsa bir de ona git. O da aynı şeyi derse yazarsın dilekçeni, yaparsın başvurunu. Evet, elindeki cihaz aldığın zaman daha kullanmadan arızalı çıksaydı o zaman ayıplı olurdu; ürün ayıplı değil. Tüketici Hakları'na başvuracaksan da arıza sebebiyle kimle muhatap olmuşsan onu yani kullanıcı hatası gerekçesiyle tamir etmeden iade eden Nokia servisi'ni belirterek yazacaksın.

ॐOsMaN

ॐOsMaN

Üye
yapmamak için kendileri bile ıslatmış olabilirler :hmmm

sniper845

Üye
    Konu Sahibi
teşekkür ederim arkadaşlar yorumlarınız için yarın o zaman telefonu alıp tüketici heyetine gideceğim. Peki hangi tüketici heyetine gittiğim önemli mi? Servis istanbul kadıköyde. ben telefonu internetten aldım. kadıköydeki heyete mi gideceğim.

sniper845

Üye
    Konu Sahibi
yapmamak için kendileri bile ıslatmış olabilirler :hmmm

walla telefon açılıyor nokia yazısında kalıyordu. Bu belgeyle sabit. ıslatmış olabilirler ama yarın kontrol ettiğimde telefon açılmazsa işte o zaman yandılar ;)

achambo

achambo

Üye
walla telefon açılıyor nokia yazısında kalıyordu. Bu belgeyle sabit. ıslatmış olabilirler ama yarın kontrol ettiğimde telefon açılmazsa işte o zaman yandılar ;)

şimdi çalıştığının bir delilini elinde bulundur ne olur ne olmaz senin başına gelen yazdığınsa deadphone flashla düzelir tahminimce

- - - Eklendi - - -

telefon hackli mi peki

sniper845

Üye
    Konu Sahibi
bana verdikleri kağıtta yazıyor açıldığı ve çalıştığı. nette dead flashla çözüldüğü yoksa donanımda sorun oluğu telin içindeki flashın yandığı gibi tespitler yapılmış. Bu da kullanıcı hatası olmasa gerek değil mi?

teknozan_92

teknozan_92

Üye
inşallah işin dediğin gibi hallolur ama kvk sıvı teması dediğinde işin suyu çıkana kadar abartıp kendini haklı çıkarıyor..

arkadaşımın babasının samsung'u için telefonu cebinize koymuşsunuz terleme yapmış dediler..(sıvı temasının açıklaması olarak)

achambo

achambo

Üye
bana verdikleri kağıtta yazıyor açıldığı ve çalıştığı. nette dead flashla çözüldüğü yoksa donanımda sorun oluğu telin içindeki flashın yandığı gibi tespitler yapılmış. Bu da kullanıcı hatası olmasa gerek değil mi?

kardeş benimki garantisiz yurtdışından aldım
olsa kullanımdan donanım hasar görmesi bana olurdı 10-15 kez düşürdüm 2-3 kez ekranına su geldı elım ıslak kullandım fakat fiziki klavyeye su gelmedi ama bozamadım :D telefonu sorun olmaz için rahat olsun

Buğra

Buğra

Admin
garantiden garantiye değişiyor bazısı insiyatifini kullanıp garanti dışı olsa bile yapıp gönderiyor bazısı ise para almak için yada uğraşmamak için bu tür oyunları yapıyor

Pringles

Pringles

Üye
Ne suymuş be :) Kurutsalar yeter 2dk da pas yapmaz bence :)

sniper845

Üye
    Konu Sahibi
şimdi çalıştığının bir delilini elinde bulundur ne olur ne olmaz senin başına gelen yazdığınsa deadphone flashla düzelir tahminimce

- - - Eklendi - - -

telefon hackli mi peki

telefon hackli değil

Ben biliyorum sorunun bu olmadığını. Sıvı teması olsa gider sıvı teması oldu yapın parasını vereyim derim. 600 lira vermişim tele. tamir parası vermeye çekinecek değilim hatalı olsam. ama açıkça mağdur etmeye çalışıyorlar. Çözülmücek bir sorun olduğunu da düşünmüyorum. 2 hafta serviste kalan bir telin böyle bir nedenden geri gönderilmesi. Uğraşmadık ya da yapamıyoruz yenisini vermektense böyle bir sorun bulduk demekten başka bir şey değil bana göre.