Nokia büyük ekranlı “Lumia 1520″ akıllı telefonu modelini 26 Eylül’de tanıtacak

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Nokia büyük ekranlı “Lumia 1520″ akıllı telefonu modelini 26 Eylül’de tanıtacak
Finlandiya kökenli akıllı telefon devi Nokia, çok yakında Microsoft çatısı altına girecek. Geçtiğimiz günlerde Microsoft, Nokia’yı satın aldığını duyurmuştu. Microsoft kendi geliştirdiği Windows Phone işletim sistemi ile birlikte akıllı telefon pazarında daha iyi konuma gelmeyi amaçlıyor.

Şimdiye kadar bir çok akıllı telefon modeli sunan firma, görünüşe göre ilk phablet modelini çok yakında tanıtacak. Twitter kullanıcısı @evleaks üzerinden gelen habere göre Nokia‘nın yeni phablet modeli Lumia 1520, 26 Eylül tarihinde resmi olarak duyurulacak.

Bu yeni akıllı telefon bir çok özellik ile de ilk olacağa benzer. İddialara göre 6″ büyüklüğünde ve 1920×1080 piksel çözünürlüğünde dokunmatik ekran ile gelecek. Ayrıca Qualcomm‘un özellikle üst düzey Android akıllı telefon modellerinde tercih edilen 2.3Ghz saat hızında çalışan dört çekirdekli Krait 400 işlemci içeren Snapdragon 800‘den güç alacağı belirtilmekte.

Ayrıca önemli bir nokta da Nokia‘nın bu yeni akıllısında 20MP civarında çözünürlüğe sahip kamera kullanacağı yönünde.

Baktığımızda Windows Phone 8 işletim sistemi şu an için ne Full HD çözünürlükte ki ekrana, ne de dört çekirdekli işlemci içeren yonga setine destek vermiyor. Bu iki özellik için desteğin ise Windows Phone 8 GDR3 adında ki güncellemeden sonra geleceğini söyleyebiliriz.

Bakalım ilerleyen tarihlerde başka ne gibi bilgiler gelecek.

26 Eylül tarihin Nokia tarafından henüz doğrulanmadığı da belirtelim.

http://www.maxicep.com/portal/nokia...i-telefonu-modelini-26-eylulde-tanitacak.html

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN ve suyunsesi

braayn

braayn

Üye
bilgi için tşker

respection123

Üye
:tşk:

man20

man20

Üye
çok iyi ya :)

MCR Killjoy

MCR Killjoy

Üye
Bu tür konuların Cep Telefonu Genel forumunda paylaşılması taraftarıyım. Yeni çıkan telefonlar hep orada, bir tek Lumia cihazlar burada. Forumda Nokia'nın aktif olmadığını gören kullanıcılar hemen "Nokia battı, Nokia mı kaldı, satıldı o ya hala ne konuşuyor" gibi söylemler yaratabiliyor.

• Beğen
Tepkiler: Pikkaccu
ÖEY

ÖEY

Üye
Teşekkürler.

mesutcinik

mesutcinik

Üye
@MCR Killjoy kesinlikle sana katılıyorum :spr

• Beğen
Tepkiler: MCR Killjoy
ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Konuyu taşıdım arkadaşlar haklısınız.

Pikkaccu

Pikkaccu

Üye
Microsoft adının kullanılma ihtimali var mı bu telefonda ?

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
iyi haber

fk555897

fk555897

Üye
Özellikler böyle olursa mükemmel olur.

achambo

achambo

Üye
ekranı çok karışık geldi:)

EneSismanoglu

EneSismanoglu

Üye
Bu özelliklerle gelirse harika olur. Ve iyi bir satış oranı yakalar gibi geliyor bana.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

man20

man20

Üye
3400 mah batarya ile geliyor.

MaxipmaN

Üye
şu kamera neden aşağıda duruyor ki ama sağlam olmuş bu sefer bi de stabil olduğundan avantajlı olabilir

Invoke

Invoke

Üye
Youtubedan adamın biri telefon almayıni lumia vs almayın, microsoft geliyor, bekleyin diyordu... :D

Üst Alt