Nokia BB5 Telefonlar için Dil Paketi Güncellemesi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

unsignedint

Üye
    Konu Sahibi
Nokia BB5 Telefonlar için Dil Paketi Güncellemesi
Merhaba arkadaşlar forumda arattım ama kesin bir çözüm bulamadığım için ekliyorum:

Öncelikle 2 programa ihtiyacınız var:

1- Nokia Suite (tüm nokia telefonların hafıza kartında bulunmaktadır oradan yükleyebilirsiniz)

2- Nemesis Service Suite (beta olmasına karşın kararlı çalışıyor. siteyi arada kontrol etmekte fayda
var: )

Yapanız gerekenler şöyle:

1- Telefonunuzdan *#0000# yazarak RM ile başlayan Product Type'ını buluyorsunuz.
Örnek olarak kullanılan model C5 ve bu telefonda RM-745 yazmaktadır.

2- sitesinden ilgili telefon modelinin ilgili product type’ını
buluyorsunuz. Soldaki checkbox a tıklayıp daha sonra sağdaki CHECK! tuşuna tıklayıp biraz bekliyoruz.
Loading ibaresinden sonra, şöyle bir şey çıkması lazım.

3- Daha sonra telefonunuzun yazılımını seçebilirsiniz (fakat burada önemli olan yazılım sürümü değil
aslında)
Ben örnek olarak 81.3 sekmesine tıkladım.

4- Açılan sayfada TURKEY olarak aratıyorsunuz.

Şöyle bir şey bulmazımız gerekiyor:

5- Burada bulduğumuz yazılımların tamamı telefonumuza ait fakat bizim için önemli olan kırmızı
dikdörtgen içerisindeki hex değeri. Yani ürün kodu(product code).
Bir ayrıntı eklemem lazım bu noktada; telefonunuzun ürün kodunu ararken rengini göz ardı etmeyin
çünkü renge göre hex değer değişebiliyor. Teorik olarak sorun çıkmaması lazım fakat yine de ben
denemediğim için bir şey diyemeyeceğim. Siz yine de rengi göz ardı etmeyin.

6- Şimdi indirdiğimiz Nemesis Service Suite (NSS) programını açıyoruz.
Yapmanız gereken sırasıyla aşağıdaki resimdeki gibidir:

(Altıncı basamakta, sitesinden bulduğumuz ürün kodunu hex olarak yazıyoruz ve
write tuşuna basıyoruz).
Her şey sorunsuz gittiyse zaten sekizinci kısımdaki gibi "Write new value...Done." mesajı ile işlemimiz
tamamlanmış olacaktır.

7- Bu basamakta Nokia Suite programını açıyorsunuz (mutlaka internet bağlantınızın olması
gerekmektedir).

8- Ve son olarak "Araçlar" sekmesinden "Yazılım güncellemeleri" sekmesine tıklayarak Nokia Suite 'in
bulduğu yazılımı telefona yüklemesini bekliyoruz. Bu arada bir nüans daha var eğer telefonunuzu
daha önceden son yazılım sürümüne yükseltiyseniz sadece dil dosyasını (bu da yaklaşık 50-60mb
civarında) yükler. Eğer son yazılım sürümünde değilseniz en son yazılımı ve dil dosyasını aynı anda
güncelleyecektir (bu 150mb ve üzerindedir).

Bu şekilde telefonum sorunsuz Türkçe olarak çalışmakta.

Esenlikler dilerim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt