Haber Nokia almak için 6 farklı neden?

Sponsorlu Bağlantılar

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
    Konu Sahibi
Nokia almak için 6 farklı neden?

Android işletim sistemli Nokia akıllı telefonlar, sade ve kullanımı kolay bir deneyim sunarak maksimum performans ve fayda sağlıyor. Nokia telefonların evi HMD Global, kısa süre önce Google ile yeni bir ortaklığa girerek Google'ın Android için en önemli programı olan Android One'ın başlıca ortaklarından biri oldu.

Tüm akıllı telefonlarında saf Android deneyimini sunma ve Nokia telefonların ünlü tasarım mirasına sadık kalma taahhütlerini sürdürdüklerinin altını çizen HMD Global Doğu Akdeniz Ülkeleri Müdürü Patrick Harb, konuyla ilgili şunları dile getirdi:

"Gerçek bir Nokia telefon deneyiminin tüm ayırt edici özelliklerini sunacağımıza ve Nokia markasına olan güvene layık olacağımıza söz vermiştik. Bu yıl saf, güvenli ve güncel Android vaadimizi pekiştiren ve bizi birinci seçenek haline getiren Google'ın en önemli ortak programı Android One'a katılmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Artık dünyanın her yerinden kullanıcılar, ihtiyaçlarına uygun mükemmel cihazı bulabilir ve akıllı, güvenli, kesinlikle olağanüstü yüksek kalite donanım ve yazılım deneyimi yaşayacaklarından emin olabilirler."

Nokia akıllı telefonlar, özel anlaşma ve içerisindeki saf Android sayesinde Android Oreo güncellemesini dünyada en hızlı alan cihazlar oldular. İşte size, Android özellikli Nokia akıllı telefon almanız için 6 neden:

- Saf: Temiz Android deneyimi, büyük bellek kullanan programlar veya uygulamalar gerektirmez ve kullanıcılara daha fazla esneklik sunuyor. Telefonunuzu istediğiniz gibi uyarlayabilir ve performansını artırabilirsiniz.

- Güvenli: Düzenli yapılan güvenlik güncellemeleri, Android işletim sistemli Nokia akıllı telefonların her zaman güvenli kalacağı anlamına geliyor. Bu da telefonunuzu mümkün olduğunca güvende tutmanıza yardımcı oluyor.

- Güncel: Nokia kullanıcıları, güncellemelere çıktıkları anda ulaşabilir. Telefonlar, en yeni Android sürümü ile açılır. Kullanıcılar, Nokia'nın düzenli güncellemeleri ile Google’ın Android özelliklerini ve inovasyonlarını anında deneyimleme şansını yakalar.

- Daha fazla saklama alanı ve daha uzun pil ömrü: Saf Android deneyimi sayesinde saklama alanını ve pil ömrünü artırabilirsiniz. Android kullanıcıları, ekstra alan açmak için geçici çözümlere başvurmak zorunda kalmaz.

- Çoklu çalışma desteği: Kullanışlılık, Android özellikli Nokia telefonların özüdür. Daha az dokunma ile daha fazla uygulamaya girmenize yardımcı oluyor. En önemlisi, resim içinde resim modu başka bir uygulamayı açarken diğerini çalışır tutmanıza olanak tanıyor. E-postalarınızı kontrol ederken görüntülü konuşmanızı sürdürebilmek için harika bir özellik sunuyor.

- Kesintisiz ve akıcı çalışma: Android işletim sistemli Nokia telefonlar, hızlı olmak için optimize edilmiştir. Arayüzlerinde kesintisiz ve akıcı bir deneyim sunuyorlar.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Symbianist, DeV/AsA, maydinmaydin ve 2 diğerleri

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Evet öyle . Benim almak için sebebim ise şu an kullanmış olduğum Nokia X2-00 . 280 liraya alınıp 8 yaşına girmiştir kendisi . Bu 8 senede bir akıllı telefonun yapacağı birçok işi yapmış olup görevine devam etmektedir.

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA, PALA. ve TheNightMare.

Cadillac34

Üye
Nokia almak için aslında bir neden yok. Sony bile bu zamanda ondan üstün olmasına rağmen zor tutunuyorken Nokia onun yanında halt etmiş. Sırf markası var diye kimse almak zorunda değil.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK, maydinmaydin ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Nokia almak için aslında bir neden yok. Sony bile bu zamanda ondan üstün olmasına rağmen zor tutunuyorken Nokia onun yanında halt etmiş. Sırf markası var diye kimse almak zorunda değil.
Kendisi de durumun farkında olacak ki sade bir model ve işletim sistemi tasarlıyor :hmmm

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34

Cadillac34

Üye
Kendisi de durumun farkında olacak ki sade bir model ve işletim sistemi tasarlıyor :hmmm
Orta segment tarzı model tasarlarsa ve donma, kasma, ısınma, güç tüketimi, işlemci hızı iyi olursa o zaman bütçesi bu tür telefon modeline yeten kullanıcılar alıcı olabilir.

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Orta segment tarzı model tasarlarsa ve donma, kasma, ısınma, güç tüketimi, işlemci hızı iyi olursa o zaman bütçesi bu tür telefon modeline yeten kullanıcılar alıcı olabilir.
Hocam, beklentileri bu yönde zaten. Pazarlamada hedef küçültme taktiği uyguluyor...
Karizma çizilmiş, üst seviye cihazlarla rekabet yerine, ekonomik bir çözüm arayışında :hmmm

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve Cadillac34

Cadillac34

Üye
Hocam, beklentileri bu yönde zaten. Pazarlamada hedef küçültme taktiği uyguluyor...
Karizma çizilmiş, üst seviye cihazlarla rekabet yerine, ekonomik bir çözüm arayışında :hmmm
Nokia'nın eski efsane günlerine dönmesi çok zor artık. Piyasada Samsung ve İphone varken kendisi liderlik hedefini hiç bir zaman düşünmemeli.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve PALA.
maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
Yalnız bu şekilde Nokia çizgisine ve mirasına sahip çıkılamaz. Akıllı telefonlar çağında (tutunamamış olsa da) Nokia denildi mi akla rengarenk telefonlar gelirdi. Şimdiki modellere bakıyoruz buz gibi soğuk kasa renkleri, mat sönük duvar kağıtları vs. Bu kafayla giderlerse sonuç aynı olacak gibi. Canlı gördüğüm Nokia 3-5-6' yı pek beğenmedim. 7 Plus ya da 8 Pro'yu bekliyorum bakalım onlar nasıl olacak.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Yalnız bu şekilde Nokia çizgisine ve mirasına sahip çıkılamaz. Akıllı telefonlar çağında (tutunamamış olsa da) Nokia denildi mi akla rengarenk telefonlar gelirdi. Şimdiki modellere bakıyoruz buz gibi soğuk kasa renkleri, mat sönük duvar kağıtları vs. Bu kafayla giderlerse sonuç aynı olacak gibi. Canlı gördüğüm Nokia 3-5-6' yı pek beğenmedim. 7 Plus ya da 8 Pro'yu bekliyorum bakalım onlar nasıl olacak.
O zaman şimdiden orjinal nokia stoğu yapalım ilerde olmayacak sıfırları zaten . İyi karla satarız :ehe

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34, maydinmaydin ve PALA.

MaxipmaN

Üye
Wifi özelliklerinin note 2 den düşük olması :ehe

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve Cadillac34
Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Wifi özelliklerinin note 2 den düşük olması :ehe
Valla neresi düşük bilmiyorum ama wifidan Chrome üzerinde 10-12 sekmeyi rahatlıkla açıyorum eh YouTube da iyi yani bir iPhone bir s8 nereden çekiyorsa elimdeki Nokia 6da oradan rahatlıkla çekiyor.
Eh kusursuz değil tabi ki, öncelikle kamerayı az ama öz kullanan birisi olarak tam bir manuel mod olmaması benim için biraz kötü oldu; resimler iyi güzel ama düşük ışıkta manuel modun avantajı büyük, ayrıca ois olmaması video kalitesini düşürüyor. Ama en nihayetinde elimdeki bir giriş-orta seviye cihaz yani bunların olmaması çok ta büyük bir kabahat değil. Saf Android olması cidden güzel gereksiz hiç bir uygulama yok, biraz ayarla Windows phone'a bile benziyor (onun gibi derli toplu oluyor) ama yerleşik video ve müzik uygulamasının olmaması biraz can sıkıcı; mağazadan elbette bişey bulunur ama şahsen elimin altında Windows Phone 8in medya oynatıcısı gibi birşey olmasını çok isterdim, eh VLC o işi halletti sağolsun. Wpden konu açılmışken; wp8in galeri hubına benzer bir galeri uygulaması çok iyi olurdu(3 sayfa ile hem fotoğraf klasörlerine hem tüm fotoğraflar, resimlere hem de resim düzenleme ve çekme uygulamalarına erişim imkanı veren bir arayüzü vardı, sağa yada sola kaydırmak yeterliydi, hoş tabi 8.1de bunu dağıttılar; sadece resimler ve klasörleri görür olduk)
Google fotoğraf uygulaması çok dağınık, ve parmak hareketi ile değil eski tip butonlar ile yan sayfalara geçiyor.
Üst Düzey Nokia cihazlarında bazı eksiklikler var; mesela kamera uygulaması biraz sorunlu; pixel serisi cihazların kamerasını geçebilecek kadar iyiler ama kontrastı ayarlarına Nokia'nın el atması lazım (bu bahsettiğim öyle çok aşırı derecede kötü bir şey değil sadece Nokia'nın kamerada en iyi olmasına engel olan bir şey)
Nokia 7 plus ve Nokia 8 siroccoda ois yok ki bu cihazlar üst düzey; işte bu düzeltilmesi gereken bir şey.
Cihazların ekranları genel olarak iyi ama bazı konularda sınıfta kalıyorlar; Nokia 8in LCD ekranı mavi tonları daha fazla veriyor ve o modelin en çok pil harcayan birimi ekran; çok şarj yiyor, tam parlaklık ile tabi ki. Nokia 8 sirocconun poled ekranı fena değil ama renkleri aşırı doygun ve parlak, bu ekranın kıvrımlı kısımlarında renk değişimine neden oluyor: Nokia'nın ekran konusunda eski puremotion ekranları nereden aldıysa oraya dönmesi şart.
Birde Nokia 6 hariç hiçbir modelde stereo hoparlör yok; Nokia buna da derhal el atmalı.

Genel bağlamda bakıldığında Nokia pek tercih kötü iş çıkarmıyor; eski ortaklarıyla yeniden bağ kurmaya çalışıyor zaten. Yani ekran konusunda yeni modeller daha iyi olacaktır.
Şu aşamada Nokia'yı Samsung gibi firmalarla karşılaştırmak için çok erken Samsung kaç yıldır başı çekiyor Nokia ise 4 yıldır ortalarda yoktu.

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin, Silinen Üye 484994, DeV/AsA ve 1 kişi daha
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Valla neresi düşük bilmiyorum ama wifidan Chrome üzerinde 10-12 sekmeyi rahatlıkla açıyorum eh YouTube da iyi yani bir iPhone bir s8 nereden çekiyorsa elimdeki Nokia 6da oradan rahatlıkla çekiyor.
Eh kusursuz değil tabi ki, öncelikle kamerayı az ama öz kullanan birisi olarak tam bir manuel mod olmaması benim için biraz kötü oldu; resimler iyi güzel ama düşük ışıkta manuel modun avantajı büyük, ayrıca ois olmaması video kalitesini düşürüyor. Ama en nihayetinde elimdeki bir giriş-orta seviye cihaz yani bunların olmaması çok ta büyük bir kabahat değil. Saf Android olması cidden güzel gereksiz hiç bir uygulama yok, biraz ayarla Windows phone'a bile benziyor (onun gibi derli toplu oluyor) ama yerleşik video ve müzik uygulamasının olmaması biraz can sıkıcı; mağazadan elbette bişey bulunur ama şahsen elimin altında Windows Phone 8in medya oynatıcısı gibi birşey olmasını çok isterdim, eh VLC o işi halletti sağolsun. Wpden konu açılmışken; wp8in galeri hubına benzer bir galeri uygulaması çok iyi olurdu(3 sayfa ile hem fotoğraf klasörlerine hem tüm fotoğraflar, resimlere hem de resim düzenleme ve çekme uygulamalarına erişim imkanı veren bir arayüzü vardı, sağa yada sola kaydırmak yeterliydi, hoş tabi 8.1de bunu dağıttılar; sadece resimler ve klasörleri görür olduk)
Google fotoğraf uygulaması çok dağınık, ve parmak hareketi ile değil eski tip butonlar ile yan sayfalara geçiyor.
Üst Düzey Nokia cihazlarında bazı eksiklikler var; mesela kamera uygulaması biraz sorunlu; pixel serisi cihazların kamerasını geçebilecek kadar iyiler ama kontrastı ayarlarına Nokia'nın el atması lazım (bu bahsettiğim öyle çok aşırı derecede kötü bir şey değil sadece Nokia'nın kamerada en iyi olmasına engel olan bir şey)
Nokia 7 plus ve Nokia 8 siroccoda ois yok ki bu cihazlar üst düzey; işte bu düzeltilmesi gereken bir şey.
Cihazların ekranları genel olarak iyi ama bazı konularda sınıfta kalıyorlar; Nokia 8in LCD ekranı mavi tonları daha fazla veriyor ve o modelin en çok pil harcayan birimi ekran; çok şarj yiyor, tam parlaklık ile tabi ki. Nokia 8 sirocconun poled ekranı fena değil ama renkleri aşırı doygun ve parlak, bu ekranın kıvrımlı kısımlarında renk değişimine neden oluyor: Nokia'nın ekran konusunda eski puremotion ekranları nereden aldıysa oraya dönmesi şart.
Birde Nokia 6 hariç hiçbir modelde stereo hoparlör yok; Nokia buna da derhal el atmalı.

Genel bağlamda bakıldığında Nokia pek tercih kötü iş çıkarmıyor; eski ortaklarıyla yeniden bağ kurmaya çalışıyor zaten. Yani ekran konusunda yeni modeller daha iyi olacaktır.
Şu aşamada Nokia'yı Samsung gibi firmalarla karşılaştırmak için çok erken Samsung kaç yıldır başı çekiyor Nokia ise 4 yıldır ortalarda yoktu.
Güzel bir değerlerlendirme yazısı okudum , eleştirileri ve tebrikleri barındırdığı için teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Kaworu Nagisa

MaxipmaN

Üye

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
ac ve dual band yok, ne kadar farkeder bilmem de yok :)

2014 te en ufak eleştiride banlamadıkları kalıyordu wp bölümünden şimdi satışlar durdu.

Üst Alt