Haber Nokia 8.3 5G resmi olarak duyuruldu

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Nokia 8.3 5G resmi olarak duyuruldu
HMD Global beklendiği üzere bugün yeni akıllı telefonlarını tanıttı. Tanıtılan telefonlar arasında en dikkat çeken 5G destekli Nokia 8.3 modeli oldu.

Nokia 8.3 akıllı telefon 6.81 inç büyüklüğünde ve FullHD+ çözünürlük sunan ekran ile karşımıza çıkıyor. 171.9 x 78.6 x 9 mm ölçülerinde olan telefonun ağırlığı ise 220g. Ekranın sol üst tarafında ZEISS optikli 24MP çözünürlüğünde selfie kamerası bulunuyor.

Nokia 8.3'ün arka tarafında ise dört kamera yer alıyor. ZEISS optikli 64MP ana kamera, 12MP ultra geniş kamera, 2MP makro kamera ve 2MP derinlik kamerası bulunuyor.

Nokia 8.3 gücünü Qualcomm'un Snapdragon 765G mobil platformundan alıyor. 6GB ve 8GB RAM seçeneğine sahip telefon dahili 5G modem ile geliyor. 64GB ve 128GB dahili depolama seçeneğine sahip telefonda microSD kart girişi bulunuyor.

Android 10 işletim sistemini kullanan telefon Android One programına dahil. Bu sayede 2 yıl Android güncellemeleri ve 3 yıl aylık güvenlik güncellemeleri garanti ediliyor.

Nokia 8.3 5G'nin batarya kapasitesi 4,500mAh ve 18W hızlı şarj desteğine sahip.

Nokia 8.3 5G tek renk seçeneği ile 2020 yazında 6GB/64GB model için 599 Euro, 8GB/128GB model için ise 649 Euro fiyat etiketi ile satışa sunulacak.

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
Tepkiler: mrt-06, Emre ve PALA.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
6.81" Ekran Mı Olur Arkadaş

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Şalvara zor sığar bu . Tablet gibi yahu .

• Kahkaha
  • Beğen
Tepkiler: Emre, PALA. ve Kaworu Nagisa
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
8.3 ne anlamadım ki. Oldu olacak 8300 yap. Böyle giderlerse model ismi kalmayacak.
Mesaj birleştirildi:

4,5-5 bin bandında fiyatlandırma ama çok rakibi var. İşi çok zor.

Son düzenleme:
maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
Nokia 8'in üzerinde mi bu telefon şimdi?

• Beğen
Tepkiler: ömer talat katı

Emre

Üye
Fena değil, harika telefon olmuş bence. Fiyatı kimilerine fazla gelebilir ama düşecektir HMD'nin fiyat politikası böyle. Başta pahalı çıkıyor ama zamanla düşüyor fiyatlar.
Mesaj birleştirildi:

Nokia 8'in üzerinde mi bu telefon şimdi?
Sayılır. Ancak Nokia 8 serisi orta-üst düzey oldu. Nokia 9 serisi artık amiral gemisi konumunda.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: maydinmaydin
PALA.

PALA.

Üye
Fiyat girişi güzel sayılır 600-650 euro.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Nokia 8 ömürlük telefondu . Bu baya uzun süreli güncel kalır gibime geliyor. UFS kaç var bunda ?

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin ve PALA.

Emre

Üye
Nokia 8 ömürlük telefondu . Bu baya uzun süreli güncel kalır gibime geliyor. UFS kaç var bunda ?
bir bilgi bulamadım ancak ufs 3.1 herhalde.

• Beğen
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Tipi güzel sayılır.

PALA.

PALA.

Üye
Android için depolama hızı kadar ram hızıda önemli, ram performansı akıcılıkta çok önem arz ediyor, akıcılığı ram ile kapatabilirler...
Bende şu ön yüzdeki "nokıa" yazısına takıldım, çok gereksiz yer kaplıyor. Zaten arka kapakta logo var.

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Android için depolama hızı kadar ram hızıda önemli, ram performansı akıcılıkta çok önem arz ediyor, akıcılığı ram ile kapatabilirler...
Bende şu ön yüzdeki "nokıa" yazısına takıldım, çok gereksiz yer kaplıyor. Zaten arka kapakta logo var.
LPDDR6 vardır ya da en günceli ne ise o . Üst tarafta yer koymazsa ne yapacak logoyu alta atacak.

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
LPDDR6 vardır ya da en günceli ne ise o . Üst tarafta yer koymazsa ne yapacak logoyu alta atacak.
Logo önemli ama kullanılabilirlik daha önemli o logo için her cihazda 4-5 mm yer ayırmasaydı iphone X in önüne geçerdi. Amerigan gibi düşünüp oyuna gelmeyip, oyunu bozması lazımdı ama hepsi oyuncağı olmuş bunların.

Nokıa beni iyice kendinden soğuttu ama yinede güzel çıkışlar yapılıyor. Artık sadece marka değeri kaldı gözümde alırsam marka olduğu için alırım.

• Beğen
phasan

phasan

Üye
Türkiye umarım guzel bir konuma gelir

>Pessimistic.

>Pessimistic.

Üye
Taşın üzerine nokia yazsa satar adamlar, birde üzerine iyi telefon yapıyorlar.

Üst Alt