Nokia 700 Hakkında

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

postakusu

Üye
    Konu Sahibi
Nokia 700 Hakkında
selamınaleyküm öncelikle konuyu buraya acıyorum cünkü nereye acıcagıma karar veremedim.Cok öncelerden bu siteye üye olmuştum.Ama pek telefonla alakası yoktu galba bilmiyorum niye üye oldugumu da hatırlayamıyorum.Bügünlerde telefon aldım biraz acele karar verdim galba neyseki telefonum hakkında google aramalarında yazdıgım da hep bu site karşıma cıktı kardesım bu siteye giriyodu bilmiyorum telefonu üst modeldi onun neyse şimdi bugun bende dedim söle bi bakim girip duruyomu diye hep aynı ismi kullanıyodum ve baktım üyemişim.Giriş yaptıktan sona konuyu buraya acmaya karar verdim.

Ben nokia 700 telefonunu aldım daha önce nokia 1100 telefonunu kullanıyodum ama artık teknoji ilerledi bi mesaj atmak veya ani bi yerde internet mms mesajları gerekiyor.Araştırmadım benım için ilk etap güzellik zaten cok telefonla oynayan birisi degilimde diger telefonlar arasında benim şekil olarak en hoşuma o gitti bugune kadar da nokia da bi sıkıntı yaşamadım zaten dedim gibi 1100 :=) şimdi telefonu aldım bi şeye üzüldüm sar degeri cok yüksekmiş diger özellikleri bana yetiyor ama bu telefonu cözemedim 2 ay oldu bilgi sahibi olmak icin buraya yazmaya karar verdim o kadar konular varki googlede okumak saatlerimi alıyor ve suanda pek üstünde durmak istemiyorum pek vaktim yok.Simdi telefon hakkında bazı şeyleri size tanısmak istiyorum.

1-Bu telefona kac tane format atılıyor.Bunları nasıl yapıyoruz.(Kutusundan actıgımız şekle getirmemiz mümkün mü )

2-Telefonda cok özellik var galba tam manasıyla kullanamıyorum.Bunların kullanımını nasıl yapıcam.En basitinden yazayım yani orda resmin üstünde saat cıkıyor ve ben bunu kaldıramıyorum analoj digital bi türlü bulamadım nası yapabiliriz bunu.

3-Telefonu güncellemek iyi yazıyor nokiada dedim bende güncelleme yapayım yaptım bazı şeylerim değişti telefonumda mesela mesaj yeri oturumların renki mavi oldu mesaj gönderenler bunları kendimiz düzenleyemiyoruzmu ayrıca ikinci husus güncelemeden sonra kırmızı tuş kapama tuşundaki tercihler azaldı moralım bozuldu resmen şimdi orada kendim Postakusu tercihi yapıyorum mesela o gelmiyor daha ayarlara ordan tercihlere giriyorum öle secim yapıyorum sessize alınca bu sorunuda aşamadım:(

4-Mesela beni birisi arıyor telefonu acıyorum konsurken orda ısık sürekli yanıp sönüyo bu ışık kapatmak icin hep kilit tusuna basıyorum bunu da yapamadım en basıtınden 1100 arar sizi karsı taraf 1 dk ısık yanar sona söner.Bunda böle bi şey olmuyor.

5-Şimdi bazı telefonlarda bi şifreleme özelligi cıkmıs bu telefonun modeli iyi gibi resimleri var ondan sona mesajlarım var tamam telefon hep benim elimde ama ileride güvenlik acısından telefonu o bölgelerine kilitleme oluyormu acaba.

6-Telefonun güc tasarufunda kullansam bile bana bu arka planda ki isık saniyesi 5 diyor bunları en verimli şekili bumu ben istiyorum şarjı son terece tasarruflu kullanayım bunu saglamak icin sitede bi kac öneri okudum sizin önerileriniz neler acaba bu konuda

7-Şimdi bi diger husus sar degerinden korunmak icin kullaklıgı sürekli kullanıyorum sizin tavsiyeleriniz neler bu konuda

8-Bu telefondan güzelce verim alabilmek için ne gibi şeyler yapmamız gerekli.

9-Bu madde arkadaşlar alınmasın buraya actıgım bu başlıkta lütfen bilgi sahibi olmayan kişiler yazmasın cünkü yalnış bilgiler daha cok zorluklar cıkarır karşımıza tecrubesi olan bu işte konuda uzman olan kişiler yazsın malum tek ben yokum mutlaka daha nice nokia 700 kullanıcıları vardır.Onlarda ve bu konuda bilgi almak isteyen insanlarda en güzel verimli bi şekilde faylansın sonucta tek biz yokuz.

Kısa bi özetleme yaptım insallah kişisel olmamıştır.Ne yazıcagımı tam bilemedim biraz uzun oldu galba ama durum bundan ibaret bögle bi site yaptıgınız icin Allah razı olsun diyorum.Konuyu şimdi burda kayıt altına alıcam linklerden takip etmek icin.

Şimdeden Yardım edendende okuyandan da ilgi gösteren arkadaslardan da bu siteyi acılmasına vesile olan kardeslerimizden de Allah razı olsun diyorum hepinize teşekkürler.Dua ve selam ile...

ibrother

ibrother

Üye

sar degeri 1.43 vaybe, güncelle hemen çunku 1.3 GHz oluyo. şimdi 1ghz , symbian belle geli§miş guzel oyunlari var, 14.4mbsn net hizi iyidir çok hizli neti var, telefon un guzel hayirli olsun, üstteki linke tikla faydali.

• Beğen
Tepkiler: postakusu

burakkk97

Üye
1)
Soft Format Eğer telefonunuz sürekli sistem hataları
veriyorsa, istem dışı kapanıp açılıyorsa,
yüklemiş olduğunuz uygulamalar normal
dışı çalışıyor yada hiç çalışmıyorsa vs..
Telefonunuza soft format atarak
telefonunuzu ilk aldığınız zaman ki ayarlara geri çevirebilirsiniz. Soft format
fabrika ayarlarına dön gibi değildir.
Fabrika ayarlarına dön yapıldığında
sadece profiller orjinal ayarlara
dönmektedir. Ancak format attığınızda
telefonunuzun hafızasındaki herşey silinecek. Telefon defteri, mesajlar, erişim
noktaları... Format Yöntemi: Telefon açık iken
*#7370# yazın. Ekrana "Tüm orjinal ayarlar
geri yüklensin mi? Telefon kapanıp
açılacak" uyarısı gelecektir. Evet
seçeneğini seçtikden sonra güvenlik
kodunu girerek format işlemini tamamlayın. Ortalama format süresi 2
dakidadır.
Hard Format Eğer telefonunuz hiç açılmıyorsa veya
güvenlik kodunuzu bilmiyorsanız hard
format atarak telefonunuzu tekrar aktif
hale getirebilirsiniz. Format Yöntemini bilmiyorum. soft formatla çözüme ulaşılmazşa hard
format ile %80 çözüme ulaşabilirsiniz...

- - - Eklendi - - -

2)
Saatin üzerine basılı tutun sağ köşesinde x var ona basarak kaldırabilirsiniz. Boş bir yere basılı tutup çıkan menüden add widget veya widget ekle seçeneği sayesinde de istediğiniz saati vb. şeyleri ekleyebilirsiniz.

- - - Eklendi - - -

3)
Menüden ayarlara oradan da en üsttekine girin. Sağ alttaki üç çizgiye tıklayıp tercih ekle yi seçip istediğiniz ayarları yapabilirsiniz.

- - - Eklendi - - -

Extra bilgi: Sağdaki kilit tuşuna basılı tut :D

postakusu

Üye
    Konu Sahibi
teşekürler simdi ilk mesajdaki abim güncelleme tamamdır zaten verdıgınız konu baslıgını takıp edıcem burak97 kardesım sımdı birinci madden cok guzel olmus sagolasın ama 2 ve 3 uncu madellerı tam anlatamamıssın ben ekrandan kaldırıyorum tusu kıtleyınce gelıyor bı saat vıget degıl onlar ayrıca 3 madede yenı olusturabılıyorum ama kırmızı kısayol tusumu varya ona getıremıyorum onu demek ıstedım

burakkk97

Üye
teşekürler simdi ilk mesajdaki abim güncelleme tamamdır zaten verdıgınız konu baslıgını takıp edıcem burak97 kardesım sımdı birinci madden cok guzel olmus sagolasın ama 2 ve 3 uncu madellerı tam anlatamamıssın ben ekrandan kaldırıyorum tusu kıtleyınce gelıyor bı saat vıget degıl onlar ayrıca 3 madede yenı olusturabılıyorum ama kırmızı kısayol tusumu varya ona getıremıyorum onu demek ıstedım

2'de sen ekran koruyucuyu diyorsan ayarlar-tema-ekran koruyucu yolunu izlersen kapatabilirsin saat türünü değiştirmek istiyorsan da saat ayarlarına sol taraftaki saatin üzerine basarak(yuvarlakla işaretli yer değil aldığum yerde başka bir şey anlatıyordu da :)) dijital analog seçimini de yapabilirsin kırmızı tuş olayına da gelirsem profil veya tercihler widgeti var onu kullan bence

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...