Haber Nokia 7.1 resmi olarak duyuruldu; Android One, HDR ekran ve dahası

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Nokia 7.1 resmi olarak duyuruldu; Android One, HDR ekran ve dahası
Nokia'nın beklenen yeni akıllı telefonu Nokia 7.1 resmi olarak duyuruldu.

Karşınızda Nokia 7.1;

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Nokia 7.1 HDR10 destekli 5.84-inç büyüklüğünde, 1080 x 2280 çözünürlüğünde, 432 ppi değerine sahip, IPS LCD teknojili ekran ile karşımıza çıkıyor. Corning Gorilla Glass 3 ile korunan telefon 149.7 x 71.18 x 7.99 mm ölçülerine sahip. Telefonun ağırlığı ise 160g.

Nokia 7.1 gücünü Qualcomm'un 1.8 GHz hızında çalışan octa-core Snapdragon 636 işlemcisinden alıyor. 4GB RAM / 64GB hafıza ve 3GB RAM / 32 GB hafıza seçeneklerine sahip olan Nokia 7.1, kutudan Android 8.1 Oreo işletim sistemi ile geliyor. Android 9.0 Pie güncellemesi ise cihaza sonradan sunulacak.

Nokia 7.1'in arka tarafında ise dual kamera yer alıyor. Ana kamera 12 MP, f/1.8 ikinci kamera ise 5 MP, f/2.4 özelliklerine sahip. 2160p@30fps, 1080p@30fps video kaydı gerçekleştiriyor. Ön kamera ise 8 MP, f/2.0 özelliklerine sahip.

Nokia 7.1'in batarya kapasitesi ise 3060mAh. Çentikli bir ekrana sahip olan Nokia 7.1'in arka tarafında parmak izi okuyucu yer alıyor. 400GB'a kadar destek sunan microSD kart girişi de telefonda yer alıyor. 3.5mm kulaklık girişi telefonda yer alıyor.

Nokia 7.1 mavi ve gümüş renk seçenekleri ile 28 Ekim tarihinde satışa sunulacak. 5 Ekim tarihinde ise ön siparişler başlayacak. Nokia 7.1 32GB modeli 319 Euro, 64GB modeli ise 349 Euro fiyat etiketi ile satışa sunulacak.

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK, yeumyang ve Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Aşağıda Nokia yazan bar :hmmm

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Ekran tarafından bakınca gayet hoş bir tasarıma sahip sizin de dediğiniz gibi aşağısındaki Nokia yazısı bu olayı bi tık bozmuş onun dışında sıkıntı yok . Nokia bu telefonda ekrana çalışmış Hdr 10 destekli 432 ppi ekran acaba görüntüsü nasıl ? Ses olayınıda merak ettim . Kamera kullanılmadan iyi kötü denilemez bence .

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Ben yine isimlendirmeye takıldım.
7.1 nedir
Nokia 7 2018 olsa
Nokia 7 Gen 2 vs

Benim aklıma 7.1 dedikleri zaman
7 den üst ama çok da değil
(bkz windows 8 , 8.1)

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper ve MAERKEK
maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
Kamera Carl Zeiss mi?

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Ben yine isimlendirmeye takıldım.
7.1 nedir
Nokia 7 2018 olsa
Nokia 7 Gen 2 vs

Benim aklıma 7.1 dedikleri zaman
7 den üst ama çok da değil
(bkz windows 8 , 8.1)

Tanıtımda Nokia 7 olarak geçti hep.

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Şu tasarım ve ekran tipine çalışmaları lazım, hdr10desteği de olmasa hiç albenisi yok hani.
Tasarım konusunda eski lumia serisinin tasarımını kullanmalilar; bu made in china diye bağırıyor adeta.
Ve o çentik te tasarımı mahvediyor.

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi

Murat Alper

Murat Alper

Moderator

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
Şu tasarım ve ekran tipine çalışmaları lazım, hdr10desteği de olmasa hiç albenisi yok hani.
Tasarım konusunda eski lumia serisinin tasarımını kullanmalilar; bu made in china diye bağırıyor adeta.
Ve o çentik te tasarımı mahvediyor.

Tasarımı kötü değil bence. Hatta Lumia 650 tasarımına çok benziyor.

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR
Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Tasarımı kötü değil bence. Hatta Lumia 650 tasarımına çok benziyor.

3. Nesil lumia tasarımlarını sevmiyorum
Lumia 920 ve n9unkiler güzeldi, lumia 1520, 925 harikaydı, hem eşsiz hem de ergonomikti ama ms lumia modelleri o kadar güzel değil.

Üst Alt