Haber Nokia 6'nın Sızdırılan Görseli Teknik Özelliklerini de Ortaya Çıkardı

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Nokia 6'nın Sızdırılan Görseli Teknik Özelliklerini de Ortaya Çıkardı
Yakında piyasaya sunulacak olan Android tabanlı bir Nokia markalı akıllı telefona ait kutu olduğu iddia edilen görüntü telefonun anahtar özelliklerini ortaya koydu.

Geçen hafta, Malezya'daki bir etkinlikte,çekilen bir fotoğraf, bu yıl 6-7 Nokia marka Android akıllı telefonun sunulmasının planlandığını ortaya koymuştu. Yeni akıllı telefonlar, Foxconn tarafından üretilecek ve önümüzdeki on yıl için Nokia markasının lisansını alan HMD Global tarafından geliştiriliyor.

http://www.maxicep.com/bu-yil-nokia-markali-7-android-akilli-telefon-sunulacak
Bu Yıl Nokia Markalı 7 Android Akıllı Telefon Sunulacak
Çinli sosyal medya platformu Baidu üzerinde yayınlanan bir görüntü, bu ortaklığın ortaya çıkmasından önceki ilk akıllı telefonun önemli özelliklerini ortaya koyuyor.

En son Baidu üzerinde yayınlanan görüntüde akıllı telefon 'Nokia 6' olarak niteleyen ürün ambalajı gösterilmiş olsa da cihaz, son haftalarda çeşitli doğrulanmamış söylentiler ve sızıntılar meydana getiren "Nokia D1C" gibi görünüyor. Bunların ikisinin de cihazının pazarlama adı olup olmadığı henüz belli değil.

Görüntüye göre, Nokia 6 akıllı telefonun kilit özellikleri şunları içeriyor:

• Full HD (1920x1080px) çözünürlükte 5.5-inç ekran
  • Octa-core 64-bit Qualcomm Snapdragon işlemci
  • 4GB RAM
  • 64GB depolama + microSD kart yuvası
  • Otofokus ve LED flaşlı 16MP arka kamera
  • 8MP ön kamera
  • Önde parmak izi tarayıcı
  • Dolby ATMOS surround ses teknolojisi desteği
  • Android 7.0 Nougat işletim sistemi
Dolby ATMOS desteğinin dahil edilmesi özellikle beklenmedik bir durum. Akıllı telefonun, "daha güçlü, daha derin bas ve ses için akıllı bir ses amfisine" sahip olduğu söyleniyor.

Ayrıca, VTECH tarafından yayınlanan görüntüden, Nokia 6'nın tasarımının D1'inkine benzediğini görebilirsiniz - bununla birlikte, kamera çevresinde bariz farklar bulunmakta. Eğer görseller doğruysa, Nokia 6 akıllı telefonun 8mm kalınlığa sahip olacağı öngörülüyor.

HMD Global'in ilk Nokia Android telefonlarını önümüzdeki ay Mobil Dünya Kongresi'nde resmi olarak açıklaması bekleniyor. Şirket geçtiğimiz ay yeni telefon modellerinde üst düzey özelliklere odaklanmayacaklarını, ancak "üstün kalite" ve "rekabetçi fiyatlandırma" sunacaklarını açıklamıştı.
Nokia 6'nın Sızdırılan Görseli Teknik Özelliklerini de Ortaya Çıkardı

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Kameralar Vasat %90

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Ses kalitesi iyi olacak . Kamerayı bilemem.

0MG90

0MG90

Üye
Cihaz tanıtıldı. Sadece Çin'de satışa sunulacak.

Mr.Sun

Mr.Sun

Üye
Çin ve avrupaya ayrı model sunulacak heralde

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Kamera konusunu bende merak ediyorum umarım eski efsane ayağa dikilir tekrardan

TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
Tasarım böle gelecekse hiç glmsin fail baştan

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Bence Nokia androide bulaşarak yanlış yaptı zaten o platformda çok fazla marka var ve çok ta güçlüler.Eğer bu piyasada var olmak istiyorsa bence kendi yolunu çizmeliydi, bildiği denediği sistemlerden gitmeliydi diye düşünüyorum.ben bir Nokia kullanıcısı olarak androidli bir Nokia beni hiçmi hiç ilgilendirmiyor.

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic
TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
Bence Nokia androide bulaşarak yanlış yaptı zaten o platformda çok fazla marka var ve çok ta güçlüler.Eğer bu piyasada var olmak istiyorsa bence kendi yolunu çizmeliydi, bildiği denediği sistemlerden gitmeliydi diye düşünüyorum.ben bir Nokia kullanıcısı olarak androidli bir Nokia beni hiçmi hiç ilgilendirmiyor.
Bu yol onu batırdı zaten symbian sevdası yüzünden gitti zamanında smart phoneler yaygınlasmaya başladığı zaman geçseydi bir samsun veya huaweiydi

bulut6842

bulut6842

Üye
Nokia'nın eski telefonları neydi be hâlâ kullaniıyorum nokia c5

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Bu yol onu batırdı zaten symbian sevdası yüzünden gitti zamanında smart phoneler yaygınlasmaya başladığı zaman geçseydi bir samsun veya huaweiydi
Google o dönemde android cihaz çıkartması için gitti. Nokianın verdiği cevap efsane idi. Bu kadar çok güvenlik açığı olan bir sistemi kullanmayı düşünmüyoruz. Şimdi android cihaz çıkartıyorlarsa tükürdüğünü yalamaktır bunun adı. Keşke bir N9 Meego devamı olan Jolla OS cihaz çıkartıp onla devam etseydi seve seve alırdım... Yazık etti kendine...

(Benim gözümde Nokia farklı olmaktı. Bir symbian , bir maemo, bir meego , bir Lumia olsun. Androidi hiç bir zaman yakıştıramadım Nokiaya..Buna Nokia X serisi androidli cihazlarda dahil)

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Google o dönemde android cihaz çıkartması için gitti. Nokianın verdiği cevap efsane idi. Bu kadar çok güvenlik açığı olan bir sistemi kullanmayı düşünmüyoruz. Şimdi android cihaz çıkartıyorlarsa tükürdüğünü yalamaktır bunun adı. Keşke bir N9 Meego devamı olan Jolla OS cihaz çıkartıp onla devam etseydi seve seve alırdım... Yazık etti kendine...

(Benim gözümde Nokia farklı olmaktı. Bir symbian , bir maemo, bir meego , bir Lumia olsun. Androidi hiç bir zaman yakıştıramadım Nokiaya..Buna Nokia X serisi androidli cihazlarda dahil)
Kesinlikle katılıyorum, ben hala n8 i sattığıma pişmanım ama hiçbir zaman bir s3 u yada note 2 yi birde en son sıfır xaomi mi 5 sattığım için pişmanlık duymadım.

Lumia 1520 ile mTalk'tan gönderildi

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Nokia'nın eski telefonları neydi be hâlâ kullaniıyorum nokia c5
2004 model 6230 ile bu mesajı yazıyorum . Üstelik hat vodafone olursa youtubedan video bile açıyor . Önemli olan küçük kapasite ile büyük işler yapmak . Büyük kapasite zaten büyükleri yapar. Nokia boşuna zamanın efsanesi değildi. Diğer markalar ne yapacağız derken bunlar uçuyordu

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic ve bulut6842
bulut6842

bulut6842

Üye
2004 model 6230 ile bu mesajı yazıyorum . Üstelik hat vodafone olursa youtubedan video bile açıyor . Önemli olan küçük kapasite ile büyük işler yapmak . Büyük kapasite zaten büyükleri yapar. Nokia boşuna zamanın efsanesi değildi. Diğer markalar ne yapacağız derken bunlar uçuyordu
Aynen Nokia bir efsane telefon

TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye

Katılıyorum döndü yine androide muhtaç kaldı

• Beğen
mcnpl4

mcnpl4

Üye
Daha bugüne kadar elde somut nokia telefon yoktu android mandroid demeyin güzel donanım çıkarsa alın özlem giderin. İnsanların çoğu istemeye istemeye aldık bi kere diye wp övdü de ne değişti. Şu koşullarda oturmamış bir sisteme bel bağlayıp ileride androidi iosu 3'e 5'e katlicak özgün olacak diye hayal kurmamak lazım. Hepsi rekabete dayandığı sürece aşağı yukarı aynı şeyleri sunacak. Samsung tizeni geliştiriyor da piyasa pat diye sundu mu sunmadı. Şuan akıllı saatlerinde kullanıyor bazen tizenli telefon çıkarıyor. Belki de ileride piyasaya sunduğu tüm cihazlarda olacak ama erken davranıp hata yapmıyor. Nokia temel olarak donanım üreticisi. Geçtiğimiz senelerde yaşanan durgunluktan sonra banane efendim nokia en üst donanım cihaz sağlam kasa mükemmel ses sistemi ve kamera çıkarsın sailfish veya kendi yazdığı yeni sistemle yoluna devam etsin hatta symbian güncellensin demesin bence

• Beğen
Tepkiler: bulut6842

Üst Alt