Haber Nokia 6300 4G ve 8000 4G resmi olarak duyuruldu

Sponsorlu Bağlantılar

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Nokia 6300 4G ve 8000 4G resmi olarak duyuruldu
HMD Global, 4G desteğine sahip iki yeni Nokia modeli duyurdu. Bir süredir sızıntılar ile karşımızda çıkan Nokia 6300 4G ve Nokia 8000 4G modeli resmi olarak duyuruldu.

Nokia 6300 4G​

Nokia 6300 4G karşımıza 2.4 inç büyüklüğünde, QVGA çözünürlük sunan ekran ile çıkıyor. 131.4 x 53.0 x 13.7 mm ölçülerine sahip telefonun ağırlığı ise 104.7 g.

Nokia 6300 4G gücünü Qualcomm'un Snapdragon 210 mobil platformundan alıyor. 512MB RAM ve 4GB depolama alanına sahip telefon KaiOS işletim sistemi ile sunuluyor.

Nokia 6300 4G'nin arka tarafında VGA kamera ve flaş yer alıyor.

Nokia 6300 4G'de 1500 mAh batarya kapasitesi bulunuyor. Batarya 27.9 gün bekleme süresi ve 8.2 saat konuşma süresi sunuyor.

Nokia 6300 4G fiyatı 49 Euro olarak açıklandı. Nokia 6300 4G üç farklı renk seçeneği ile satışa sunuldu.

Nokia 8000 4G​

Nokia 8000 4G karşımıza 2.8 inç büyüklüğünde, QVGA çözünürlük sunan ekran ile çıkıyor. 132.2 x 56.5 x1 2.34mm ölçülerine sahip telefonun ağırlığı ise 110.2 g.

Nokia 8000 4G gücünü Qualcomm'un Snapdragon 210 mobil platformundan alıyor. 512MB RAM ve 4GB depolama alanına sahip telefon KaiOS işletim sistemi ile sunuluyor.

Nokia 8000 4G'nin arka tarafında 2MP kamera ve flaş yer alıyor.

Nokia 8000 4G'de 1500 mAh batarya kapasitesi bulunuyor. Batarya 28.2 gün bekleme süresi ve 8.5 saat konuşma süresi sunuyor.

Nokia 8300 4G fiyatı 79 Euro olarak açıklandı. Nokia 8300 4G dört farklı renk seçeneği ile satışa sunuldu.

• Beğen
Tepkiler: gonyalı, Nuru TaşDemir ve TheNightMare.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Kameraları çok berbat . Sene kaç olmuş halen Qvga kamera nedir yahu ? Koysana 12 megapiksellik kamera. 2010 yılında çıkan Nokia X2-00 bile 5mp'lık kamera ile geliyordu. Ayıp etmişssin.

50 euro 500-600 liraya geliyor ülkemizde en aşağı 2.el Nokia 6 alırım yine daha iyi.

Döviz elimizi kolumuzu bağlıyor

• Beğen
Tepkiler: gonyalı ve Nuru TaşDemir
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Benim anlamadığım şey, eğer telefona 3-cü parti uygulama direk yüklenemiyorsa 2021-de neden bu telefonlara ihtiyaç olsun?

2MP kamera koyacağına koyma. Zaten bir belgeyi çekip okuyamayacak kadar düşük kalitede "fixed-focus" kamera. Nokia-nın EDOF kameraları gibi bile değil.

Hem de şu an tuşlu telefonda kim 4G-yi ne yapsın? Kim o ekranda film-YouTube izler ki? Kim indirme yapar ki? QWERTY tuşlu olsa, E7-00 gibi açılan klavye olsa neyse...

• Beğen
Tepkiler: gonyalı ve MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Benim anlamadığım şey, eğer telefona 3-cü parti uygulama direk yüklenemiyorsa 2021-de neden bu telefonlara ihtiyaç olsun?

2MP kamera koyacağına koyma. Zaten bir belgeyi çekip okuyamayacak kadar düşük kalitede "fixed-focus" kamera. Nokia-nın EDOF kameraları gibi bile değil.

Hem de şu an tuşlu telefonda kim 4G-yi ne yapsın? Kim o ekranda film-YouTube izler ki? Kim indirme yapar ki? QWERTY tuşlu olsa, E7-00 gibi açılan klavye olsa neyse...
3.parti uygulama yüklenebiliyor. Kaios işletim sistemiyle alakalı konular açıyordum ama denemeden olmuyor anlaşılmıyor.

4G'yi o telefonda kullanacak video izleyecek tek şahsiyet varsa o da benim lakin 6300 ve 8000 alınacak telefon değil.

Dahili radyo anteni , çift stereo kocaman hoparlör , 12 mp kamera olursa gözüm kapalı alırım. Snapdragon 210'un sınırlarını kullanmıyorlar bile.

Kaios iyi hoşta eski series40'ın tadını vermez. Basit hızlı seriydi.

Nokia E7-00 çıkarsa gözümü kapalı alırım. (Rüyamda olur sanırsam)

• Beğen
Tepkiler: gonyalı
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
3.parti uygulama yüklenebiliyor. Kaios işletim sistemiyle alakalı konular açıyordum ama denemeden olmuyor anlaşılmıyor.

4G'yi o telefonda kullanacak video izleyecek tek şahsiyet varsa o da benim lakin 6300 ve 8000 alınacak telefon değil.

Dahili radyo anteni , çift stereo kocaman hoparlör , 12 mp kamera olursa gözüm kapalı alırım. Snapdragon 210'un sınırlarını kullanmıyorlar bile.

Kaios iyi hoşta eski series40'ın tadını vermez. Basit hızlı seriydi.

Nokia E7-00 çıkarsa gözümü kapalı alırım. (Rüyamda olur sanırsam)
Evet ama Android/Symbian gibi direk dosya atıp yükleme olmuyor işte. Bence çok büyük eksiklik. iOS değil bu, neden böyle anlamıyorum...

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
yeumyang

yeumyang

Moderator
Zamanında 6300 almak isteyip de para olmadığı için alamamistim gelse alırım ama getirmez Hindistan gibi ulkeler için çıkarıyor bu telefonları

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

Üst Alt