nokia 603'ü satıp galaxy w almak yardım!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
nofear3458

nofear3458

Üye
    Konu Sahibi
nokia 603'ü satıp galaxy w almak yardım!
evet arkadaşlar konudanda alaşıldığı gibi 603cihazımı satıp galaxy w almayı düşünüyorum.öncelikle konuyu cep telefonları genele açacaktım ama android sistemli bir tel alacağım için buraya açmayı mantıklı buldum.bu konuda kararsız kaldığım bazı konular var:
1-şu anki cihazımdan stabillik olsun,ekranı olsun,arayüz olsun,şarzı olsun vs memnunum ama nokianın desteğini symbiandan çekecek olması ve uygulama,oyun bakımından fakir bir sistem olmasından dolayı satmayı düşünüyorum teli elden bir tanıdığıma satacağım ve fiyatı 450 tl olarak anlaştık.tel 5-6 aylık sıfırından farksız çizik falan yok tertemiz vatandan 650 tl iken %25 indirimle 575 tl ye almıştım sizce fiyat iyimi daha önce nokia kullananlar bilir.
2-şuan düşündüğüm telefon galaxy w vatan bilgisayarda 729 tl benim teli satıp üste farkını koyup almak sizce mantıklı olurmu aldığımda beni bu tel pişman edermi.
3-telefon stabillik açısından nasıl teknik özelliklere baktığımda iyi görünüyor ama sanırım bir ram sorunu var telefonda oyun oynamayı severim sizce oyun bakımından sorun yaşarmıyım.bu tel bütün anroid uygulamaları ve oyunları takılmadan oyundan atmadan açarmı.
4-bu tele ıcs güncellemesi gelmedi bu sorun olurmu uygulama oyun bakımından ve ıcs güncelllemesini almamış olması neler kaybettirir.
5-telefonun sağlamlığı nasıldır ekranı çizilmeye müsaitmi.
6- ekranı led olmaması desavantaj ama gayet iyi lcd panellerde var ppı yoğunluğu yeterli ama netliği,parklaklığı,gün ışığındaki performası nasıl bu benim için çok önemli sıksık film video izlerim kalite önemli.
7-tv ye bağlanırmı tv out varmı.
8-usb otg özelliği varmı flaş bellek,kılavye vs bağlanırmı.
9-mobil tv ve görüntülü görüşme özelliği türkcell tarafından ve diğer operatörlerce destekleniyormu mobil tv için bu tele uyumlu türkcellin tv+plus uygulaması varmı.
10-rom ve root olaylarında telefon garanti dışı kalırmı orjinal yazılıma geri dönülebilirmi.
11-ses yüksekliği ve kalitesi nasıl konuşma müzik vs
12-şarjı diğer android telefonlara göre nasıl.
13-arayüz nasıl hızlı ve kullanışlımı kalitelimi.
14-galaxy w benim için sar değeri ve fiyat olarak önde ama bu yazdığım özellikleri galaxy w karşılamazsa neo v karşılarmı o sonraki tercihim yalnız.birde bu saatten sonra bu iki telden birini almak mantıklımı.

Arkadaşlar uzun oldu biliyorum ama çok konu okudum ama bazı şeyler beni tatmin etmedi sürekli neo v ile karşılaştırılıyor sizce galaxy w isteklerimi karşılarmı unutmadan fiyatlarınıda yazayım.
Galaxy w: 729 tl vatan computer
neo v: 799 du sanırım vatan computerda şuan stoklarda yok gelirmi bilmem.
Şimdiden sabırla okuyup cevap yazanlara teşekürler...

enes122

enes122

Üye
özet geceydin okurdum

Dampierre

Dampierre

Üye
Galaxy w ya gecersen bircok oyun imkanin olur. Coook daha iyi bir web tarayicin olur. Ben eskiden n8 kullaniyordum android e bir gectim simdi iyiki gecmisim diyorum. Gayet iyi bir donanimi var galaxy w nun. İyiki gecmisim diyecegine eminim.

Symbianize

Symbianize

Üye
Stabillik konusunda 603 kadar olacagini sanmiyorum ama oyun konusunda iyi

nofear3458

nofear3458

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar cevaplarınız için teşekürler diğer sorularımada cevap yazarsanız sevinirim.

Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye
Tvye bağlanmaz HDMI özelliği yok ama Neo V de mevcut
Turkcell TV desteği yok HepsiBurada.com öyle diyor ama Neo V de mevcut
Bataryası daha iyi gözüküyor Neo V ye göre
Galaxy W'nin ppı yoğunluğu Neo V'ye göre az
Galaxy W'nin ekran çözünürlüğü Neo V'den düşük (480x840 Galaxy-480x854 Neo V)
Ayrıca led ekranlar ve lcd ekrana göre daha parlak birde neo V'de Bravia Engine var

nofear3458

nofear3458

Üye
    Konu Sahibi
Tvye bağlanmaz HDMI özelliği yok ama Neo V de mevcut
Turkcell TV desteği yok HepsiBurada.com öyle diyor ama Neo V de mevcut
Bataryası daha iyi gözüküyor Neo V ye göre
Galaxy W'nin ppı yoğunluğu Neo V'ye göre az
Galaxy W'nin ekran çözünürlüğü Neo V'den düşük (480x840 Galaxy-480x854 Neo V)
Ayrıca led ekranlar ve lcd ekrana göre daha parlak birde neo V'de Bravia Engine var

yorumun için teşekürler.
aslında neo ve iyi ama işlemcinin w den düşük olması,sar değeri,ıcs deki sorunlar ve sanırım 3g üzerinden görüntülü görüşme yok birde fiyat eklenince bu tür eksileri oluyor oda beni w ye yönlendiriyor.internet üzerinden telefon almak istemiyorum şu anda sivas tayım burda teknoloji market olarak teknosa ve vatan var timlerin zaten farklı bir fiyat politikaları var beni için fiyat ve satış sonrası destek çok önemli neo v en uygun vatanda:799 liraydı şu anda stokta görünmüyor olsa gittiğimde iki teli karşılaştıracaktım.teknosa fiyatı:849 tl fiyatlar şuan pahalı gibi duruyor vatanda yaz geldi %25 indirimde yapmıyorlar kışın 2 haftada bir kanpanya oluyordu şimdi ne oldu bilmiyorum.

Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye
yorumun için teşekürler.
aslında neo ve iyi ama işlemcinin w den düşük olması,sar değeri,ıcs deki sorunlar ve sanırım 3g üzerinden görüntülü görüşme yok birde fiyat eklenince bu tür eksileri oluyor oda beni w ye yönlendiriyor.internet üzerinden telefon almak istemiyorum şu anda sivas tayım burda teknoloji market olarak teknosa ve vatan var timlerin zaten farklı bir fiyat politikaları var beni için fiyat ve satış sonrası destek çok önemli neo v en uygun vatanda:799 liraydı şu anda stokta görünmüyor olsa gittiğimde iki teli karşılaştıracaktım.teknosa fiyatı:849 tl fiyatlar şuan pahalı gibi duruyor vatanda yaz geldi %25 indirimde yapmıyorlar kışın 2 haftada bir kanpanya oluyordu şimdi ne oldu bilmiyorum.
Hepsiburada.com da neo v vardı bir bak istersen

nofear3458

nofear3458

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar hala sorularıma cevap bulamadım lütfen bir el atın şu konuya.

amcalu1

amcalu1

Üye
Istediğin özellikler neo v de var wonder in işlemcisi seni yanıltmasın neo v oyun konusunda cok daha başarılı bir telefon arastirirsan görürsün

- - - Eklendi - - -

Ses kamera oyun diyorsan sony bir adım önde ama illa samsung istiyorsan wonder al

SilentOne

SilentOne

Üye
neo v aga alıcaksan onu al w da iyi ama neo v al

nofear3458

nofear3458

Üye
    Konu Sahibi
iyi diyorsunuz arkadaşlarda oda ıcs den sonra stabilite sorunları çıkarmaya başladı bu konuda sorun yaşayanda çok.

amcalu1

amcalu1

Üye
4.0.3 ten 4.0.4 e geçince sorunlar gitmiş

nofear3458

nofear3458

Üye
    Konu Sahibi
+ olarak testlerde w önde görünüyor birde sony arayüzüne pek sıcak bakmıyorum,sar değeride yüksek.

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
+ olarak testlerde w önde görünüyor birde sony arayüzüne pek sıcak bakmıyorum,sar değeride yüksek.
Nedense bana da Galaxy W daha iyiymiş gibi geliyor. Halbuki ikisi de Adreno 205 GPU'ya sahip ve Galaxy W modelinin işlemcisi daha yüksek olduğu bariz ortada (1.4 ghz Galaxy W iken Neo V ise 1 ghz) onun dışında iki cihaz da birbirinin kopyası gibi. Neo V'de usb on the go var da bildiğin stand alman lazım öyle 603'deki gibi ufak bir kabloyla olmuyor yani. Galaxy W modelinde 4.0 yok ama Neo V'de Android 4.0 olması da düşündürücü, Sony telefonlarınızı Android 4.0'a güncellemeyin sorunlar çıkar diye de açıklamaya yapmıştı Neo V'de nolur bilemem. Sana yeni nesil Ericsson'suz Sony Xperia U modelini şiddetle tavsiye etmek isterdim ancak hafıza kartının takılmaması ve kendi hafızasının 4 gb olması telefonu bitiren tek özelliği. En güzeli iki telefonu da al eline incele derim ben olsam Galaxy W alırdım herhalde.

nofear3458

nofear3458

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar iki telefondan birini düşünüyordum ama son anda xperia arc s aldım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...