Haber Nokia 2.2 resmi olarak duyuruldu: uygun fiyatı ve özellikleri

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Nokia 2.2 resmi olarak duyuruldu: uygun fiyatı ve özellikleri
Nokia beklenen telefon duyurusunu gerçekleştirdi. Nokia 2.2 resmi olarak tanıtıldı. Nokia 2.2 özellikleri ve uygun fiyatı ile dikkat çekiyor.

Karşınızda Nokia 2.2;

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Nokia 2.2 5.71-inç büyüklüğünde 720 x 1520 piksel çözünürlüğünde, (295 ppi) IPS LCD tabanlı ekran ile karşımıza çıkıyor.

Nokia 2.2 gücünü Quad-core 2.0 GHz Cortex-A53 işlemcisinden oluşan Mediatek MT6761 Helio A22 (12 nm) yongasetinden alıyor. Grafik birimi tarafında ise PowerVR GE8320 yer alıyor. 32GB / 3GB ve 16GB / 2GB dahili hafıza ve RAM seçenekleri mevcut. microSD desteği ile hafıza 400 GB'a kadar çıkabiliyor.

Nokia 2.2'nin arka tarafında 13 MP, f/2.2 kamera yer alıyor. Bu kamera 1080p@30fps video kaydı yapabiliyor. Ön tarafta ise 5MP çözünürlüğünde kamera bulunuyor.

3000 mAh batarya kapasitesine ve Android One işletim sistemine sahip olan Nokia 2.2 gri ve siyah renk ile satışa sunulacak. Nokia 2.2'nin fiyatı ise 100 Dolar olarak açıklandı. 11 Haziran tarihinde Hindistan'da satışa sunulacak.

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: PALA.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
100 dolar mı ? Yaklaşık 600 lira vergisi falan 1000 lira . Ekranı iyi olsa benim Nokia 6 yı satmayı düşünürdüm ama 294 ppi Nokia 6 403 ppi . Zaten hep aynı kalıp aynı tasarım dili . Nokia bitmiş , özgün ruhu yok çünkü.

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
Ekran üzerinde biraz çalışılmalı vasat malesef, ama tasarım fena değil, hatta fiyata göre oldukça iyi bile sayılır, ülkemizde 100 dolara iyi satar...
Artık nokıa 5000-8000 mah kapasiteli modeller çıkarsa fena olmaz :hmmm
Kimine göre ağır kalın olabilir ama uzun kayıt ve kullanım yapanlar için 3000 mah az power bank ile gezmek zorunda kalınabilir :hmmm

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Özgün telefon üreten üretici kaldı mı ki 1 veya 2 tane var onlarda zaten piyasanın tasarımını belirliyorlar. Özgünlük artık aranmaması gereken bir kriter.

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Ekran üzerinde biraz çalışılmalı vasat malesef, ama tasarım fena değil, hatta fiyata göre oldukça iyi bile sayılır, ülkemizde 100 dolara iyi satar...
Artık nokıa 5000-8000 mah kapasiteli modeller çıkarsa fena olmaz :hmmm
Kimine göre ağır kalın olabilir ama uzun kayıt ve kullanım yapanlar için 3000 mah az power bank ile gezmek zorunda kalınabilir :hmmm
Uzun kayıt düşünüyorsa Nokiaya yanaşmasın hiç kimse . Nokianın en iyi yaptığı olay hızlı şarj telefon açıkken %5 den %15 e 9-10 dk içinde çıkabiliyor . Üstelik bu 10 dklık şarjı tüketmek 20-25 dk sürüyor . Sınavlar bitsin Nokia 6 ile akalı izlenimleri konu ve video olarak paylaşacağım .

• Beğen
Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Yine düşük donanım yine ucuz tasarım
Hadi tamam tasarımın canı cehenneme bu fiyata iyi bile.
Ama hmd globalin son 1 yıldır çizdiği çizgi kullanıcıya sunduğu manzara hiçte iç açıcı değil.
Nokia markasını kullanıyor ama mahalle eskicisi gibi bir vizyonları var.
Şu son bir yıldır çıkardıkları modeller alelade çin markalarından farksız, ne tasarım ne de arayüz iyi değil, dayanıklılık desen artık etkileyici bir kriter değil, kimse telefonunu kamyon takozu olarak kullanmıyor. Ve sertleştirilmiş 6000 serisi alüminyum ve gorilla glass her yerde.
Eğer iyi bir yer edinmek istiyorsan ya fiyatları düşüreceksin ya da o fiyata değecek bir ürün yapacaksın. Düşük fiyat konusunda çinli firmalar önde, ve yüksek fiyat konusunda da Samsung ve Apple var, ama ülkemizde Samsung daha iyi bir seçenek. Huawei ise risk grubunda.
Demem o ki eğer hmd global Nokia markasını kullanarak bu işte kar etmek istiyor ise silkinip kendine gelmeli; geliştirdikleri modeller benzer fiyatlı alternatiflerinin gerisinde, adam Nokia alacağına 20-30 papel daha atıp çinli alternatiflere yönetiyor; avrupa ve Amerika pazarındaki modeller ise nokialardan fersah fersah ötede. Eh buna geç yapılan sevkiyatlar, reklam sorunları ve güya zamanında güncelleme alması gereken ama 3 4 hafta sonra hatalarla dolu bir güncelleme alan android one platformu da eklenince ipler kopuyor.
Hindistan ve Tayland gibi görece düşük gelir segmentinde bulunan pazarlar da da sorunlular; Nokia 6.1 plus ve 5.1 plus modellerindeki usb girişi sorunları oralarda ciddi bir sorun teşkil ediyor.
Bu tarz sorunları, kullanılan sıkıcı ve kullanışsız tasarımı boş yazılımı göz önüne alınca çoğu kullanıcı Nokia markasından uzaklaşıyor. Şahsen ben elimdeki Nokia 6yı yeni bir Nokia ile değiştirmeyi düşünmüyorum, hem gereksiz pahalılar hem de Nokia markasına yaraşır bir yanları yok.
3-4 hafta içinde finallerden sonra yeni bir telefon alacam; Galaxy note 9 baya iyi bir seçenek benim için, evet pahalı olacak ama ihtiyaçlarımı ve kullanacağım zaman dilimini göz önünde bulundurursak bu model gayet iyi bir seçenek; güzel bir tasarım, iyi donanım, amoled ekran, stereo hoparlörler ve geniş bir ses kişiselleştirme seçeneği artı muazzam bir görsel kişiselleştirme olanağı.

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Yine düşük donanım yine ucuz tasarım
Hadi tamam tasarımın canı cehenneme bu fiyata iyi bile.
Ama hmd globalin son 1 yıldır çizdiği çizgi kullanıcıya sunduğu manzara hiçte iç açıcı değil.
Nokia markasını kullanıyor ama mahalle eskicisi gibi bir vizyonları var.
Şu son bir yıldır çıkardıkları modeller alelade çin markalarından farksız, ne tasarım ne de arayüz iyi değil, dayanıklılık desen artık etkileyici bir kriter değil, kimse telefonunu kamyon takozu olarak kullanmıyor. Ve sertleştirilmiş 6000 serisi alüminyum ve gorilla glass her yerde.
Eğer iyi bir yer edinmek istiyorsan ya fiyatları düşüreceksin ya da o fiyata değecek bir ürün yapacaksın. Düşük fiyat konusunda çinli firmalar önde, ve yüksek fiyat konusunda da Samsung ve Apple var, ama ülkemizde Samsung daha iyi bir seçenek. Huawei ise risk grubunda.
Demem o ki eğer hmd global Nokia markasını kullanarak bu işte kar etmek istiyor ise silkinip kendine gelmeli; geliştirdikleri modeller benzer fiyatlı alternatiflerinin gerisinde, adam Nokia alacağına 20-30 papel daha atıp çinli alternatiflere yönetiyor; avrupa ve Amerika pazarındaki modeller ise nokialardan fersah fersah ötede. Eh buna geç yapılan sevkiyatlar, reklam sorunları ve güya zamanında güncelleme alması gereken ama 3 4 hafta sonra hatalarla dolu bir güncelleme alan android one platformu da eklenince ipler kopuyor.
Hindistan ve Tayland gibi görece düşük gelir segmentinde bulunan pazarlar da da sorunlular; Nokia 6.1 plus ve 5.1 plus modellerindeki usb girişi sorunları oralarda ciddi bir sorun teşkil ediyor.
Bu tarz sorunları, kullanılan sıkıcı ve kullanışsız tasarımı boş yazılımı göz önüne alınca çoğu kullanıcı Nokia markasından uzaklaşıyor. Şahsen ben elimdeki Nokia 6yı yeni bir Nokia ile değiştirmeyi düşünmüyorum, hem gereksiz pahalılar hem de Nokia markasına yaraşır bir yanları yok.
3-4 hafta içinde finallerden sonra yeni bir telefon alacam; Galaxy note 9 baya iyi bir seçenek benim için, evet pahalı olacak ama ihtiyaçlarımı ve kullanacağım zaman dilimini göz önünde bulundurursak bu model gayet iyi bir seçenek; güzel bir tasarım, iyi donanım, amoled ekran, stereo hoparlörler ve geniş bir ses kişiselleştirme seçeneği artı muazzam bir görsel kişiselleştirme olanağı.
Beni yalnız bırakıyorsun ha ! En doğrusunu da yaparsın . O eski nokiaların hatrına almıştım Nokia 6 yı fakat hiçbir eser bulamadım . Tuşsuz kulaklık nedir yahu . Nokia kulaklık evrimi adlı konu açacağım . 3 kulaklıkla mevzuyu anlatacağım .

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Beni yalnız bırakıyorsun ha ! En doğrusunu da yaparsın . O eski nokiaların hatrına almıştım Nokia 6 yı fakat hiçbir eser bulamadım . Tuşsuz kulaklık nedir yahu . Nokia kulaklık evrimi adlı konu açacağım . 3 kulaklıkla mevzuyu anlatacağım .
Telefonu yenileyince bunu kardeşime verecem :D yani pek te yanlız değilsin
Dahası Samsungu seçmemin sebebi son bir yıldır bana eski Nokiayı anımsatmaları; Apple ve onu takip eden firmaların aksine kendi çizgisini koruması, kullanıcılarını dinlemesi, çıkardığı modelleri öyle sahte reklamları kullanmadan tanıtması takdire şayan. Yoksa öyle s7 döneminde falan olsak mümkünatı yok almazdım :)
Birde bu durum benim için biraz ilginç olmaya başladı :D ilk telefonumu aldığım günden beri 9 yıl 10 ay falan geçti, Nokia 2700 classicti ve neredeyse 10 yıl sonra Nokiadan başka bir model alıyorum, ilginç bir şey :D.
Eski Nokia kulaklıklarına bayılıyordum :) apple kulaklıklarından çok daha rahattı, lumia 925in kulaklığı de güzeldi, çok şık bir şeydi. Yeni Nokia kulaklıklar o kadar da şık değil ne yazık ki.

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Telefonu yenileyince bunu kardeşime verecem :D yani pek te yanlız değilsin
Dahası Samsungu seçmemin sebebi son bir yıldır bana eski Nokiayı anımsatmaları; Apple ve onu takip eden firmaların aksine kendi çizgisini koruması, kullanıcılarını dinlemesi, çıkardığı modelleri öyle sahte reklamları kullanmadan tanıtması takdire şayan. Yoksa öyle s7 döneminde falan olsak mümkünatı yok almazdım :)
Birde bu durum benim için biraz ilginç olmaya başladı :D ilk telefonumu aldığım günden beri 9 yıl 10 ay falan geçti, Nokia 2700 classicti ve neredeyse 10 yıl sonra Nokiadan başka bir model alıyorum, ilginç bir şey :D.
Eski Nokia kulaklıklarına bayılıyordum :) apple kulaklıklarından çok daha rahattı, lumia 925in kulaklığı de güzeldi, çok şık bir şeydi. Yeni Nokia kulaklıklar o kadar da şık değil ne yazık ki.
Hımm bak konu içeriğine ekleme yapacağım .

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Ekleme derken?

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Anladım :) iyi olur aslında.
Eski n serisinin kulaklarını hiç kullanmadım ama kullandıklarımın verdiği sesi falan az buçuk hatırlıyorum.
C601 ile gelenlerde dengeli bir ses olurdu ama aldığım bazı modeller hafif sıcak, yani bas ağırlıklı olurdu, ergonomik olarak gayet rahattılar.
Lumia 925inkiler kulak içi olduğu için yadırgamıştım ama konfor olarak şahaneydiler hemen alışmıştım ama kablosu çok inceydi bu yüzden biraz çabuk yıpranmıştı. Sonradan o kulaklığı baya aradım ama bulamayınca Sonynin şu bir tarafı kısa diğeri uzun kulaklarından almıştım, ses kalitesi daha iyiydi ama konfor sıfırdı, ses daima kısa olan tarafa baskındı, ve çok zayıf bir yapısı vardı, haftasında koptu.
Sonrasında ise HTCnin m8 ve m7 modellerinde verdiği max 300 model kulaklığı kullandım, bu kulaklık tam bir fiyat performans sınıfıydı, apple kulaklıklarından daha iyiydi, tam 4 yıldır bu kulaklıklardan alıyordum ama artık yeni birşeyler denemek istediğim ve bunlardan da bulamadığım için internetten baya araştırıp bir İEM kulaklık aldım.

• Beğen

Üst Alt