Nilgül Pop&Rock sanatçısı

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ankianka

Üye
    Konu Sahibi
Nilgül Pop&Rock sanatçısı
Özgeçmiş
NİLGÜL BADAKAL 1972’ de İzmir'de doğdu. İlk, orta, lise ve yüksekokul eğitimini İzmir'de tamamladı. Okul yıllarında korolarda, çeşitli derneklerde müzik çalışmalarına başladı. 1993 yılında TRT İzmir Radyosu TSM bölümünün açtığı sözleşmeli sanatçı sınavını kazanarak çalışmalarına başladı. Sekiz ay sonra İstanbul'a yerleşti. Altı yıl boyunca İstanbul'da çeşitli yerlerde sahne aldı.1998 yılında sahne çalışmaları devam ederken, TMC ile tanışarak albüm yapma kararı aldı. İlk albümü “Ömürsüz Sevdalar” Ekim 2000’de müzikseverlerle buluştu. 2002 yılında yayınlanan, Müzik Yönetmenliği ve Prodüktörlüğü Kıraç tarafından yapılan “Arabesk Günler” adlı ikinci albümünde söz ve müzikleri Nilgül’e ait Alem, Güller Soldu, Hani Herşeydim ve Yan Kalbim Yan adlı dört parça yeraldı. Böylelikle söz yazarlığı ve beste çalışmalarını profesyonel olarak da sürdüren sanatçı, 2005 yılında yayınlanan “Pervane” albümünde de kendi eserlerine yer verdi. Sanatçının Benim Olsan ve Sevda Yalan adlı eserleri de 2006 yılında yayınlanan en son albümü “Nar-ı Aşk” ta yer almıştır.

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Nilgül Badakalı İlk defa duydum Teşşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...