Nihal Salda Biyografi


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
x-scarface

x-scarface

Üye
    Konu Sahibi
İlköğretimini Denizli de tamamlayan Nihal Salda, 1991-1996 yıllarında Denizli Belediye Konservatuarı`nda (bağlama, şan, halk müziği nazariyatı) kurslarına katıldı ve bu kurs bünyesinde halk müziği bölüm başkan asistanlığı, enstrümanist, korist ve solist olarak çeşitli görevlerde yer aldı. Özellikle Ege Bölgesinde bir çok konser ve organizasyonlara katıldı.

Oluşumu Denizli de başlayan ``Grup Ada`` adlı müzik grubunda solist ve enstrümanist olarak yer aldı.

Halk müziğine olan sevgisi ve akademik olarak daha iyi bir eğitimi tamamlayabilmek için 1997 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı sınavlarına girdi ve hem Temel Bilimler hem de Ses eğitimi bölümünü kazandı. Ses Eğitimi Bölümünü tercih ederek Alaaddin Yavaşça, Yücel Paşmakçı, Prof. Dr. Can Etili Ökten, Selahattin İçli gibi çok değerli hocalardan eğitim aldı.


2007-2008 yılında Beyoğlu Piri Paşa İlköğretim Okulunda, 2009-2010 Maçka Akif Tuncel Anadolu Endüstri Teknik Meslek Lisesinde Müzik öğretmenliği yaptı.

2009 yılında ‘’Karadut - Rengahenk Türküler III’’ albümünde ‘’Kırmızı Buğday’’ adlı bir Manisa türküsünü seslendirdi ve bir çok albüme vokal yaptı.

İlk solo albümü ‘’Reva’’ ile çıkış yapmaya hazırlanan Nihal Salda, müzik çalışmalarını İstanbul`da sürdürmektedir.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

Haydar
Cevap
2
Görüntüleme
318
Haydar
x-scarface
Cevap
0
Görüntüleme
321
x-scarface
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt