Nexus One Root Yapma


Buğra

Buğra

Admin
  Konu Sahibi
Merhaba arkadaşlar bu yazımda siz değerli maxicep forum takipçileri için HTC tarafından üretilen ilk google cihazı olan Nexus One root atma işleminin nasıl yapılacağını adım adım anlatacağım. Bu konuda yer alan root atma işlemleri sonucunda nexus one cihazınız root yetkisine sahip olacak ve cihazınıza supersu uygulaması yüklenecektir. Bu makalede yer alan işlemler sonucunda cihazınızda meydana gelebilecek herhangi bir yazılımsal hatadan ben veya maxicep yönetimi sorumlu değildir.


Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız


 • Nexus One root işlemlerine başlamadan önce mutlaka cihazınızda bulunan önemli bilgi ve dosyaların bir yedeğini alın.
 • Ayarlar / geliştirici seçenekleri menüsüne girin ve usb hata ayıklaması ayarını aktif hale getirin.
 • Ayarlar/ uygulamalar kısmına girin ve bilinmeyen kaynaklar ayarını aktif edin.
 • Ayarlar / ekran kısmından ekran zaman aşımını 10dk yapın ( opsiyonel yani işlemler sırasında ekranınız kapanmasın mümkünse )
 • Ardından tıklayın ve Nexus One root atmak için gerekli olan dosyaları bilgisayarınıza indirin ve bir klasöre çıkartın.
 • İndirdiğiniz root programını çalıştırın ve cihazınızı yukarıda ki işlemleri yaptıktan sonra usb kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın.
 • Cihazınızı bağladıktan sonra klavyeden herhangi bir tuşa basın ve root işlemlerinin bitmesini bekleyin.
 • Root işlemleri bittikten sonra cihazınızın bağlantısını kesin ve yeniden başlatın
 • Cihaz açıldıktan sonra root check vb uygulamalar ile cihazınız da root yetkisi olup olmadığını kontrol edin.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız
 

Ekli dosyalarMaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt